• Communication Solutions

Panasonic SIP terminalleri ürün gamını geliştirmeye devam ediyor.

Panasonic, çok başarılı KX-UT serisi ürün portföyünün tamamlayıcısı olan KX-UT248 uygulama SIP Masa Üstü Telefonunun artık kullanıma girdiğini bildirmekten mutluluk duyuyor

24 Nisan 2012: KX-UT248, müşterilerin pırıl pırıl, net, yüksek tanımlı ses kalitesi, düşük güç tüketimi ve ‘fişe tak ve çalıştır’ yapılandırma gibi Panasonic KX-UT serisinden bekleyebileceği tüm özellikleri sunan, tüm belirtilen özelliklerle donanmış bir uygulama SIP terminalidir. UT248'in sunacak çok daha fazla teklifi var: bu güçlü masa üstü telefon, yüksek kaliteli 4.4” gri tonlamalı ekran, 24 Kendinden Etiketli Tuş programlanabilir özellik tuşu, Gigabit Ethernet, XML uygulama desteği ve kablosuz kulaklıklar için entegre Bluetooth imkanı sunar ve bu özellikler bu telefonu zorlayıcı iş uygulamaları için ideal SIP telefonu yapar

Meşgul telefon kullanıcıları, UT248'de hoşlarına gidecek pek çok şey bulacak. 6 SIP hesabı, 500 girişlik bir telefon defteri ve Plantronics Electronic Askı Anahtarı sistemleriyle uyumluluk imkanları sunar, aramaları ve kişileri yönetmeyi kolaylaştırır’. Kullanım kolaylığı, temel bir tasarım özelliğidir - tek dokunmalık düğmeler kullanıcılara sayısız düğmeye basmak zorunda kalmadan ana işlevlere ‘tek tuşla’ erişim imkanı verir. Hat bekletme, arama ve diğer işlemler, karmaşık basamakları ezberlemek zorunda kalmadan kolayca yapılır. Tüm KX-UT serisi, geniş bir çeşitlilikteki platformlarla uyumluluk imkanı sunarken Broadsoft Broadworks ve Digium’un Asterisk'i ile kullanım onayı almıştır ve tüm dünyada en popüler Taşıyıcı tabanlı telefon servislerine erişim olağanı vermektedir.

Yenilikçi bir yeşil dostu şirket olarak, Panasonic gerek kullanım sırasında gerek ‘bekletme’ modunda güç tüketimini en aza indirerek SIP telefonlarını çevreye karşı hassas olacak şekilde geliştirmiştir. Olağan kullanımda güç tüketimi, pek çok rakip telefonunun sadece 1/2'si ilâ 1/3'ü kadardır. EKO modu kullanılarak güç tüketimi çok daha azaltılabilir, böylece bir yandan çevreye karşı duyarlı olunurken elektrik faturaları da düşer.

UT248, kurulumu yapanlar için de mükemmel bir çözümdür – zira siteyi ziyaret etme gerekliliğini ve ilgili kurulum maliyetlerini azaltan seçilen SIP sunucusu için UT248'i uzaktan yapılandırmanın pek çok yolu vardır. Tüm sistemler, gerçek ‘fişe tak ve oynat’ projesinin kullanıma geçmesi için, bir Konfigürasyon Sunucusu kullanılarak otomatik olarak yapılandırılabilir.

Elbette, Panasonic KX-UT serisi terminal cihazlarının geri kalanında yapısal olarak yer alan, sınıfının önde gelen, yüksek tanımlı ses kalitesinin UT248'de de aynı şekilde bulunmasını garantilemek için çok büyük mesafe kat etti. Üstün işitsel tasarımla birlikte, geniş bantlı G.722 ses kodekinin kullanılması, her aramada net, pırıl pırıl ses sağlar.

KX-UT248, End of Nisan 2012 Sonunda kullanıma giriyor

daha fazla bilgi için,ürün sayfasını ziyaret edin.

Editörlere notlar

UT248 Panasonic SIP telefonun temel faydaları şunlardır:

Yüksek Tanımlı Ses Kalitesi

‘Fişe tak ve oynat’ yapılandırması

Düşük Güç Tüketimi

Entegre Bluetooth

Panasonic’in communication solutions iş birimi profesyonel tarayıcıları, çok işlevli yazıcıları, telefon sistemlerini ve HD video konferans sistemlerini içermektedir. 12 farklı B2B ürün kategorisini, proje yönetimini ve servisleri yeni bir şirkette – Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)'da birleştiren dört yeni birimden biridir. 

Sonuç

Panasonic System Communications Company Avrupa (PSCEU) Hakkında

PSCEU, Panasonic'in küresel B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa şubesidir. PSCEU’nun amacı, iş profesyonellerinin çalışma hayatlarını iyileştirmek ve kuruluşlarının etkinlik ve performanslarına yardımcı olmaktır. Kuruluşların görüntü, ses ve metinsel veriler gibi her tür bilgiyi yakalamasına, hesaplamasına ve iletmesine yardım ediyoruz . Ürünler arasında, PBX telefon anahtarları, belge yazıcıları, profesyonel kameralar, projektörler, geniş görsel ekranlar ve dayanıklı seyyar bilgisayarlar bulunur. Yaklaşık 500 personeli, tasarım geliştirme uzmanlığı, küresel proje yönetim kapasitesi ve geniş bir Avrupalı ortak ağı ile, PSCEU pazarlarında rakipsiz bir kapasite sunuyor.

  • İçinde profesyonel tarayıcılar, çok fonksiyonlu yazıcılar, telefon sistemleri ve HD video konferans sistemleri bulunan communication solutions.
  • İçinde projektörler, interaktif beyaz tahtalar, sunum yardımcıları ve ekranların bulunduğu Görsel Sistem Çözümleri. 
  • İçinde profesyonel işitsel-görsel, güvenlik ve entegre makine vizyon (IMV) teknolojisinin bulunduğu Profesyonel Kamera Çözümleri. 
  • İçinde Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayar ürün gamı, Toughbook iş tipi tabletler ve elektronik satış noktaları (EPOS) sistemlerinin bulunduğu Bilgisayar Ürün Çözümleri. 

Panasonic Corporation, geniş bir çeşitlilikteki tüketici, iş ve endüstriyel ihtiyaçlara yönelik elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve üretilmesinde dünya lideridir. Merkezi Osaka, Japonya'da bulunan şirket, 31 Mart 2011 bitim tarihi tarihi itibariyle o yıl için 8.69 trilyon yen (79 milyar €) konsolide net satış kaydetmiştir. Şirketin hisseleri, Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE:PC) borsalarında listeleniyor. Şirket ve Panasonic markası hakkında daha fazla bilgi için, şirketin İnternet sitesini (http://panasonic.net/) ziyaret edebilirsiniz.

Basın bülteni buradan indirebilirsiniz.