• Harberler

Harberler

9/09/2016

Panasonic, IBC 2016’da yeni bir 4K video kamerası, IP teknolojisi üzerinden medya gelişmeleri ve iş akışı iyileştirmelerini içeren yeni ürün serisi ve güncellemelerini tanıtarak 4K ürün grubunu güçlendirdi.

9/09/2016

Panasonic IBC 2016’da bugün Thunderbolt™ 3’e sahip yeni expressP2 sürücü kartı AU-XPD3’ü duyurdu.

AU-XPD3; 10 Gbps veri transferi sunan Thunderbolt™ 3 ile birlikte, çok hızlı iş akışı sağlayan muhteşem veri transferi hızına ulaşabiliyor.

Thunderbolt 3’ün gücü sayesinde, expressP2 B serisi kartının tam potansiyeli, inanılmaz bir veri transferi hızına erişebiliyor. Ayrıca sürücünün liste fiyatı 2.000 avronun altında olarak belirlendi.

6/09/2016

Panasonic ve Avid®, AVC Ultra-LongG video formatı için sunulan, sektörün ilk tam uçtan uca iş akış desteğini duyurdu. Bu destek sayesinde yapımcılar ve yayıncılar, Panasonic’in yüksek verimli sıkıştırma sistemlerinden faydalanırken alıştıkları modern iş akışlarını kullanmaya devam edebilecek.

Pek çok yeni kuruluş ve yayıncı, yarı yarıya daha az bit hızı ve depolama ile yüksek kaliteli medya sunan AVC Ultra-LongG formatında çekim yapıyor. Yayıncılar bu sayede dosya aktarım sürelerini yarıya indirirken aynı ağ ortamında normalin iki katı sayıda yayın yapabiliyor.

1/09/2016

Panasonic, IBC 2016'da VariCam 35'in sinemaya yönelik yeni bir versiyonunu tanıtacak. Bu versiyonda sıkıştırılmamış 4K RAW çekim yapabilen, Codex ile ortak çalışma ürünü bir kayıt cihazı yer alıyor.  

Pages