KESİNTİSİZ ÇALIŞMA PRENSİBİYLE ENERJİ SEKTÖRÜNE DESTEK VEREN PANASONIC TOUGHBOOK VE TOUGHPAD 21. ULUSLARARASI ENERJİ VE ÇEVRE FUARI’NDA!

Panasonic’in dayanıklı mobil PC ve tablet ürünleri Toughbook ve Toughpad enerji sektöründe saha ekiplerinin kesintisiz bilgi paylaşabilmelerini sağlıyor. Bu sayede enerji dağıtımında koordinasyon eksikliğinden kaynaklanan gecikmelerin ve kesintilerin önüne geçilebiliyor.

Panasonic, suya, toza, darbelere, aşırı sıcak ve soğuklara dayanıklı Toughbook ve Toughpad ürün yelpazesiyle enerji sektöründe çalışanlara, zorlu çalışma koşullarına dayanıklı çözümler sunuyor. Enerji sektörü dışında, kamu hizmetleri, acil servisler, perakende, hızlı tüketim, sağlık, lojistik ve güvenlik gibi sektörlerin de mobil çalışma ortamlarını daha verimli kılmak için tasarlanan Toughbook ve Toughpad’ler, dayanıklılıkları, geniş bağlantı seçenekleri ve uzun pil ömürleri ile “kesintisiz çalışma” imkânı sağlıyor. Panasonic’in enerji sektöründe kesintisiz çalışmayı kolaylaştıran Toughbook dizüstü bilgisayar ve Toughpad tablet ürünleri, 6-8 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. 

Küresel enerji devlerinin kullandığı ürünler ICCI Fuarı’nda

Panasonic’in mobil PC ve tabletleri, ayrıntılı süreçlere sahip enerji sektöründe uzun yıllardır tercih ediliyor.  Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya sektörün mobil çalışma anlayışına ihtiyacını şöyle anlatıyor: “Geçtiğimiz aylarda enerji dağıtımında yaşanan sıkıntıların ne gibi sonuçlar yaratabileceği tartışıldı. Enerji üretim tesisleri, dağıtım şirketleri ve haneler arasındaki hizmet akışının kusursuz olması için saha ekiplerinin eşgüdümlü ve verimli olarak çalışabilmeleri şarttır. Panasonic Toughbook ve Toughpad’lerin saha koşullarına gösterdiği kusursuz uyum ve saha çalışanlarına sunduğu üst düzey seçenekler tüm dünyada bu anlayışın yaygınlaşmasına yardımcı oluyor.”

İngiltere’nin en büyük enerji şirketleri arasında yer alan EDF Energy ve Avrupa’nın önde gelen doğalgaz şirketlerinden E.ON Ruhrgas AG saha operasyonlarında Panasonic Toughbook kullanmaya başlayarak enerji dağıtımında teknolojinin kullanımıyla verimliliği artıran şirketler arasında yer alıyor.

Tablete dayanıklılık geldi!

Panasonic’in kesintisiz mobil çalışma anlayışına yönelik dayanıklı tabletleri Panasonic Toughpad sayesinde enerji şirketleri artık tüketici tabletlerinin kısa pil ömrü, az dayanıklılık, kısıtlı bağlantı seçenekleri ve çalışmaya uygun olmayan ekran gibi dezavantajlarıyla da vedalaşıyor. 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda tanıtılan ürünler arasında yer alan Toughpad FZ-M1, enerji sektörünün ihtiyaçlarına yönelik özellikleriyle dikkat çekiyor. 150 cm yükseklikten düşmelere karşı dayanıklılığı testlerle sabit olan Toughpad FZ-M1 toz ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarını karşılıyor ve -10 ila +50 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor.  

Dünyanın ilk Intel® CoreTM i5 işlemcili, tamamen dayanıklı, fansız çalışan 7 inç tableti olan FZ-M1, yalnızca 540 gram ağırlığa ve 18 mm kalınlığa sahip. Cihaz geniş bağlantı ve esneklik seçenekleriyle öne çıkıyor. 4G mobil geniş bant, GPS ve anten özellikleri sayesinde anlık bilgi paylaşımının hayati önem taşıdığı enerji sektöründeki mobil çalışanlar bilgi ve verileri anlık olarak paylaşabiliyorlar. Mini-Serial, LAN, NFC, akıllı kart okuyucu, 1D/2D barkod okuyucu, UHF RFID, tam boyut USB 3.0, micro SD, kulaklık, DC-In ve microSIM ürünün opsiyonel özellikleri arasında yer alıyor.

Ortam ışığı sensörü gibi dahili pil ömrü tasarruf teknolojilerine sahip olan Toughpad FZ-M1, 2 saat süreli şarj edilen değiştirilebilir pili ile 8 saat boyunca çalışabiliyor. Daha uzun süre çalışma ihtiyacı bulunan kullanıcılar için çalışma anında değiştirilebilir pil kurulumu ayarlanabilir giriş seçenekleri ile yapılabiliyor.