• FZ-M1

    Cepte taşınabilir, fansız, 7'' dış ortam ekran görünürlüğüne sahip, tam dayanıklı ve Windows 10 Pro Tablet

Panasonic, FusionPipe işbirliği ile kimlik doğrulama yazılımı sunacak

Panasonic,Toughbook ve Toughpad mobilite çözümlerinin bir parçası olarak kimlik doğrulama yazılımı sunmak üzere veri güvenliği şirketi FusionPipe şirketi ile çözüm ortağı oldu.

Panasonic System Communications Company Europe’un (PSCEU) bir iş birimi olan Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler, merkezi Vancouver’da bulunan kimlik doğrulama ve veri güvenliği çözümleri şirketi FusionPipe Software Solutions Inc. (FusionPipe) ile yeni bir çözüm ortaklığına girdi. Bu işbirliği uyarınca Panasonic, FusionPipe patentli QuikID™ kimlik doğrulama çözümlerini Avrupa’daki müşterilerine ve dağıtıcılarına sunarak markayı destekleyecek.

QuikID™ nedir?

QuikID™, sert koşullara dayanacak şekilde tasarlanmış masaüstü, dizüstü, tablet ve VPN ağları için son kullanıcı doğrulama (aç/kapat) yeteneğini geliştirmek üzere tasarlanan patentli bir yazılım. Kullanıcı adı/parola kombinasyonları, anahtarlar, akıllı kartlar, OTP’ler (tek seferlik şifreler) veya USB’lere duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran çözüm, veri ve ağ güvenliğinden taviz vermeden işgücü güvenliğini artırıyor.

FusionPipe, Panasonic bünyesindeki yeni Sertifikalı Bağımsız Yazılım Sağlayıcı Programı dahilinde resmi olarak sertifikalandırılan ve onaylanan en yeni Bağımsız Yazılım Sağlayıcılarından biri olarak dikkati çekiyor.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler - Mühendislik Bölümü Başkanı John Harris, “Mobile World Congress 2015’te FusionPipe ekibiyle tanıştığımdan bu yana onlarla çalışıyor, QuikIDTM  çözümünün teknik faydalarını, güvenlik provizyonlarını ve doğrulama teknolojilerinin potansiyelini değerlendiriyordum. Bu süreçte hem FusionPipe ekibi ve kullandıkları teknolojilerden hem de bu inovatif çözümün bizim mevcut müşteri tabanımıza, potansiyel müşterilerimize ve dağıtım kanalımıza sunduğu fırsattan çok etkilendim” diyor.

FusionPipe CEO & Yönetim Kurulu Başkanı David Snell ise şöyle görüş bildiriyor: “Çığır açan kimlik doğrulama teknolojimizin en büyük Katma Değerli Satıcılarından biri de Panasonic olduğu için gurur ve heyecan duyoruz. Sert koşullara dayanıklı cihaz pazarının devi olana Panasonic, vizyonu, pazar stratejisi ve büyüyen kullanıcı tabanı, karşılıklı olarak avantaj sağladığımız iş ortaklığımızın başarısının anahtarıdır.”

Panasonic, FusionPipe QuikIDTM yazılımını, Avrupa Ekonomi Bölgesinde, İsviçre’de ve Türkiye’deki mevcut dağıtım kanallarında ProServices ürün ailesinin bir üyesi olarak satışa sunacak.

Panasonic Toughbook ve Toughpad çözümlerinin ayrıntıları için www.toughbook.eu adresi ziyaret edilebiliyor.