• FZ-B2

    Fully rugged, fanless Android™ Tablet with 7" outdoor display

Panasonic’in dayanıklı AndroidTM 7.0 inç Toughpad tableti çarpıcı ve yeni yüzüyle geri döndü!

Performans ve yönetim açısından önemli değişikliklerin yapıldığı cihaz daha fazla kurumsal seçenek sunuyor.

Panasonic, performansını artırdığı, yönetim kapasitesini geliştirdiği ve daha fazla esneklik kazandırdığı piyasa lideri ürünü 7.0 inç Toughpad FZ-B2 tableti ile dayanıklı AndroidTM tablet pazarında çıtayı yükseltiyor.

En yeni sürüm Intel® AtomTM x5-Z8550 dört çekirdekli işlemci ( 2MB önbellek, 1.44GHz ila 2.4GHz) ile donatılan ve AndroidTM 6.0, Marshmallow işletim sistemiyle çalışan Panasonic Toughpad FZ-B2 tam dayanıklı tablet, önceki modeline kıyasla %32 oranında daha yüksek performans* sunarken, önceki modeliyle aynı ağırlığa (540g), kalınlığa (18mm) sahip ergonomik ve fansız bir tasarımda 8 saate kadar geliştirilmiş pil ömrü avantajıyla da öne çıkıyor. 

Kurumların farklı ihtiyaçlarına yanıt verecek iş odaklı seçeneklerle donatılan cihazın barkod okuyucu, akıllı kart okuyucu, LAN ve 4G’nin tanımlanabildiği üç kişiselleştirme alanı bulunuyor. Kendi neslinin en yeni üyesi olan Panasonic Toughpad FZ-B2, ters bağlantı için USB 3.1 tip C portu özelliğine sahip ilk dayanıklı tablet olmanın yanında 5Gbps’ye varan aktarım hızı, güç şarjı (5V 900mA’ya varan – USB PD desteklenmemektedir) ve Android cihazdan PC’ye kolay dosya aktarımı ve kopyalaması için USB On The Go özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Kolay yönetim

Daha iyi seviyede yönetilebilirlik sunmak için Panasonic’in yeni sürüm dayanıklı tableti, cihazdaki kişisel dosyaların ve iş dosyalarının ayrılmasına imkân tanıyan Google AndroidTM for Work ile donatılmış bulunuyor. BT yöneticilerine esneklik ve kurumsal seviyede güvenlik sağlayan Google AndroidTM for Work kullanıcılara da kişisel uygulama ve verilerine özel erişim imkânı sunuyor. Google AndroidTM for Work  ayrıca e-posta, kişi bilgileri ve takvim gibi gündelik görevlere yönelik dahili üretkenlik araçlarını da içerisinde barındırıyor.

Tüm bunların yanında, Panasonic BT yöneticilerinin cihazlarını sahada her zamankinden daha iyi yönetmelerine imkân tanıma amacıyla Toughpad FZ-B2 için ayarlanabilir güncelleme yazılımını da sunuyor. FOTA BT yöneticilerinin işletim sistemini ve uygulamaları kullanıcı grupları bazında güncellemesini sağlarken SCOMO da müşteri görüntü güncellemelerini kullanıcı tabanlı olarak kablosuz ortamdan gerçekleştirebiliyor.**

Dış mekanda görüntü netliği

En yeni sürüm Toughpad FZ-B2, kendi sınıfındaki diğer tüm tabletlerden daha geniş görüntüleme açısına sahip olması, daha yüksek görünürlük (500cd/m2) ve daha düşük güneş ışığı yansıtma oranıyla dış mekanda ekran görüntüsü deneyimini ileri bir seviyeye taşıyor. Çok parmaklı, 10 noktalı kapasitif dokunmatik ekran el, eldiven ya da opsiyonel pasif stylus ile hassas yazı ve imza işlevleri için kullanılabiliyor. Üstelik yağmurda bile. AndroidTM ve Windowx cihazlarını karışık olarak kullanan kurumlar için Toughpad FZ-B2 kızak, araç montaj kiti, piller ve şarj cihazları gibi aynı çevre birimleriyle birlikte kullanılabiliyor. FZ-B2’nin kardeş cihazı Toughpad FZ-M1 de Windows tabanlıdır.

Uzun ömürlü pil

Opsiyonel, çalışma esnasında değiştirilebilen pil ile uyumlu Panasonic Toughpad FZ-B2, tek seferde 8 saate kadar çalışan, ek pil seçeneğiyle 16 saate kadar çıkabilen pil ömrüyle sahada uzun süre çalışabiliyor.

Kameralar ve hızlı iletişim

Canlı video konferansı yapma ya da sahada belgeleme amaçlı fotoğraf çekme ihtiyacı duyan kullanıcılar için FZ-B2 donanımı yükseltilmiş Full HD ön web kamerası ve 8 megapiksel arka kamera özellikleriyle donatılmış bulunuyor. Cihaz ayrıca dahili yönelimsel sıralı mikrofonuyla video konferansı ve ses tanıma yazılımına da uyumlu hale geliyor. Toughpad FZ-B2 her  konumdan bağlantı sağlamak için gerekli özelliklere sahip. En yeni Intel® Dual Band® Wireless-AC 8260 teknolojisiyle olabilecek en hızlı veri aktarımı sağlanıyor. Bluetooth® v4.2 de cihazın bağlantı özellikleri arasında.

Uzun süreli kullanım için tasarlandı

Zorlu iş koşullarına uyum göstermesi için tasarlanan Toughpad FZ-B2 150cm*** yükseklikten düşmeye dayanıklı olmanın yanında toz ve suya karşı IP65 seviyesinde koruma sağlıyor. – 10 ila +50 derece arasında değişen sıcaklıklarda da çalışabiliyor***.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Jan Kaempfer şu açıklamayı yapıyor: “AndroidTM cihazımız için yaptığımız en yeni güncellemelerle geniş çeşitlilikteki mobil çalışanların ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilebilen dayanıklı bir tablet tasarlamış olduk. Ürünümüz, kurumların BT stratejileri kapsamında kolay yönetilebilen ve uyumluluk sağlayan bir niteliğe de sahip.”

Toughpad FZ-B2 haziran ayının sonundan itibaren satışa sunulacak.

 

* AnTuTu ölçütü V5.6

** FOTA ve SCOMO opsiyoneldir

*** Panasonic fabrikasında test edilmiştir.