Panasonic’in taşınabilir cihazları ile PostNL’in gönderi takip kalitesi artıyor

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler, yaklaşık 5.000 Panasonic Toughpad FZ-N1 dayanıklı taşınabilir cihazları kullanmak isteyen Benelux’ün en büyük taşıma firması PostNL ile geçtiğimiz günlerde anlaşma imzaladı. Bu yeni taşınabilir cihazlar ile PostNL, müşterilerine daha iyi hizmet sunarak dağıtım merkezinden teslimat adresine kadar geçen sürede kargolarını daha gerçek zamanlı olarak takip etme imkânını sunmayı planlıyor.

Seçim aşamasında PostNL çalışanları önce birçok cihazı sahada kullanarak test etti. Gelen geribildirimleri göz önünde bulunduran şirket, Panasonic FZ-N1 cihazında karar kıldı. Tarama hızı, uzun batarya ömrü, dayanıklılık ama hepsinden önemlisi cihazın ergonomik yapısı ve eğik barkod tarama özelliği, cihazın seçiminde göz önünde bulundurulan faktörler olarak öne çıktı.

Anlaşmayı değerlendiren Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler’in Benelux’teki ülke yöneticisi Margot Lannoy; “PostNL, son model dayanıklı el cihazlarımızdan birini tercih ettiği için çok mutluyuz. Bu taşınabilir cihazlar, lojistik sektöründe uzun yıllar boyunca edindiğimiz deneyimler göz önünde bulundurarak üretildi ve optimize edildi. PostNL projesi, yeni dayanıklı taşınabilir cihazlarımızın üretiminde doğru stratejiyi izlediğimizi kanıtlıyor” dedi.

PostNL Bilgi Teknolojileri ve Lojistik Yöneticisi Gerrie de Jonge ise görüşlerini şu şekilde ifade etti: “PostNL her gün 575.000 paketin dağıtımını üstleniyor ve bu sayı her geçen gün artıyor. Bu yeni mobil platform sayesinde, büyüyen e-ticaret sektörü ve bunun e-lojistik üzerindeki etkisine yönelik ihtiyaçları etkili bir şekilde karşılamayı sürdüreceğiz. Hem e-ticaret şirketleri hem de son kullanıcılar, teslimatları zamanında ve verimli bir şekilde gerçekleştirme konusunda bize güveniyorlar. Bu yeni donanım, hizmetimizi iyileştirmemize olanak sağlayacak.”