Panasonic, küresel teknoloji sağlayıcısı ScanSource aracılığıyla Avrupa’da sağlamlaştırılmış el cihazı pazarındaki elini kuvvetlendiriyor

Panasonic bugün Avrupa’nın sağlamlaştırılmış el cihazı sektöründe büyümesini hızlandırmak için küresel teknoloji sağlayıcısı ScanSource ile anlaştı. ScanSource ile Panasonic, Amerika’da uzun zamandır birlikte çalışıyor. ScanSource, Avrupa’nın sağlamlaştırılmış notebook ve tablet pazarında lider olmak isteyen Panasonic’in sağlamlaştırılmış el cihazı sektörüne yönelik işlerini desteklemek için köklü deneyimini hizmete sunacak.

Panasonic, ScanSource anlaşmasının yanı sıra sektördeki katma değerli bayileri desteklemek ve teşvik etmek için tasarlanan Edge adlı özel el cihazı kanal programını da başlatacak. Edge programı, bayilere nitelik kriterlerini sağlamış olmanın karşılığı olarak özel teknik destek, pazarlama ve satış desteği sunacak.

“Sağlamlaştırılmış ürün yelpazemizin neredeyse üçte birini el cihazı pazarına yönlendirmemiz ve ScanSource ile olan anlaşmamız bu sektöre gösterdiğimiz bağlılığın altını çizmektedir” diyen Panasonic Corporation Mobil Çözümler, Avrupa Bölgesi Bağlantılı Çözümlerden sorumlu Yönetici Direktör Kevin Jones sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu alanda lider olan ScanSource, ek program ve hizmetlere erişimin yanı sıra bilgi ve uzmanlık zenginliğini de beraberinde getirmektedir. Panasonic Toughbook’un Bağımsız Yazılım Tedarikçisi programıyla uyumlu olarak ScanSource, farklı sanayi sektörlerine odaklanan güçlendirilmiş sektör çözümlerini sunmaktadır. Birlikte, doğru el cihazı donanımının, işletme uygulamalarının ve sektör fark etmeksizin Avrupa’nın neresinde olursa olsun her kuruluşa desteğin birleşimini sunabiliriz.”

Avrupa’daki ScanSource POS and Barcode’un Tedarikçi Yönetimi Başkan Yardımcısı Marcus Ollenbuttel ise “Panasonic, sağlamlaştırılmış Toughbook notebook ve Toughpad tablet pazarında olağanüstü bir tecrübe ve saygınlığa sahip. Panasonic, sağlamlaştırılmış el cihazı sektöründeki pozisyonunu daha da geliştirmeye odaklandığı için mutluluk duyuyoruz. Biz de derin uzmanlığımızı uluslararası kanal partner ağımızla birleştirerek Panasonic’e bayilerinin son kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için yardımcı olacağız” dedi.

VDC Research, Panasonic’in sağlamlaştırılmış el cihazı sektöründeki yıllık büyümesinin %176 olduğunu raporladı. Arkasındaki benzersiz açılı barkod okuyucusuyla tekrarlanan zorlamalara karşı koruyucu ve kullanıcının üretkenliğini geliştiren Panasonic Toughpad FZ-F1 ve FZ-N1 tabletleri gibi cihazlar halihazırda ulaşım, lojistik, perakendecilik ve imalat sektörlerinde epey ses getirmeye başladı.

ScanSource, 65’ten fazla ülkeye nakliyesi, uzmanlaşmış teknoloji ekipleri, yedi yirmi dört çevrimiçi sipariş imkânı ve kanal partnerleri için birçok katma değerli hizmet sunan öncü küresel teknoloji ürünleri ve çözümleri sağlayıcısıdır.

ScanSource Inc. hakkında

ScanSource Inc. (NASDAQ: SCSC), satış noktasına, ödemelere, barkoda, fiziksel güvenliğe, birleşik iletişime ve işbirliğine, bulut ve telekom hizmetlerine odaklanan öncü küresel teknoloji ürünleri ve çözümleri sağlayıcısıdır. ScanSource’un ekipleri katma değerli çözümler sağlamaktadır ve Worldwide Barcode, Networking & Security ve Worldwide Communications & Services olmak üzere iki bölüm üzerinden işlerini gerçekleştirir. ScanSource kendisini müşterilerinin Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Avrupa’daki neredeyse bütün müşteri odaklı pazarlarda bulunan en iyi çözümleri seçmesine, yapılandırmasına ve teslim etmesine yardımcı olmaya adamıştır. 1992’de kurulan ScanSource Inc.’nin merkezi Greenville, Güney Karolina’da bulunmaktadır ve “2017 Güney Carolina’da Çalışmak İçin En İyi Yerler” listesinde yer almıştır. ScanSource, Fortune 1000 listesinde 647. sıradadır. Daha fazla bilgi için www.scansource.com’u ziyaret edin.

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
PSCEU Panasonic'in küresel B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa koludur.  PSCEU profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, profesyonel kameralar, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler, dayanıklı mobil PC'ler ve yangın alarmı çözümleri yer almaktadır. PSCEU yaklaşık 400 çalışanı, mühendislik tasarımı alanındaki uzmanlığı, küresel proje yönetim gücü ve Avrupalı şirketlerden oluşan geniş iş ortağı ağıyla, varlık gösterdiği bütün pazarlarda rakipsiz bir performans sergilemektedir.
  
PSCEU dört ürün kategorisinden meydana gelmektedir:

  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %28 gelir payıyla lider konumdadır. (Futuresource B2B Pazar Araştırması, Ocak-Mart 2014)
  • Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri. Panasonic Avrupa'daki en büyük iki profesyonel kamera satıcılarından biridir.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2015 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %66 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %59 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2016).