• FZ-M1

    Cepte taşınabilir, fansız, 7'' dış ortam ekran görünürlüğüne sahip, tam dayanıklı ve Windows 10 Pro Tablet

Panasonic Retail Business Technology Expo etkinliğinde yeni uygulamalar içeren en son sürüm FZ-M1 MK2 mobil tablet ve yeni mobil ödeme inovasyonunu tanıttı

Panasonic Toughpad FZ-M1 mk2 tablet, Toughpad ile Chip & Pin ödeme ve dikey uygulamalar gün yüzüne çıktı.

Panasonic, Londra’da yapılan Retail Business Technology Expo etkinliğinde yepyeni mobil perakende uygulamaları ve ödeme çözümlerini gün yüzüne çıkardı. Perakende tableti ve satış noktası çözümleri alanındaki yükselen bilinirliğinin gücüyle, popüler Toughpad FZ-M1 ürününün en yeni versiyonunu sunan Panasonic ayrıca, perakende ve lojistik sektörlerine yönelik heyecan verici özelliklere sahip 3D Intel® RealSenseTM kamera uygulamasını da tanıttı. Panasonic tüm bunların yanında piyasadaki en küçük ve en hafif Chip & Pin mobil uygulama cihazları arasında yer alan, Ingenico firmasına ait iCMP’yi de etkinlikte sergiliyor. iCMP, Panasonic’in bir dizi Toughpad tableti ile uyumlu çalışacak.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Jan Kaempfer, konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “RBTE’de sergilediğimiz yeni heyecan verici Panasonic Toughpad donanımlarının yanı sıra perakende uygulamaları ve ödeme çözümleriyle perakendecilerin ihtiyaç duyduğu esnek ve güvenli mobil teknoloji sunma becerimizi sergilerken, yarının mobil perakende çözümlerinin geliştirilmesine yönelik önde gelen iş ortaklarımızla geliştirme çalışmalarına da devam ediyoruz.”

 

3D kamera uygulamalı yeni Toughpad FZ-M1 mk2

Panasonic, popüler tam dayanıklı ürünü 7 inç ve fansız tasarımlı Windows tabletini gelişmiş performans ve iletişim becerilerinin yanı sıra Intel®’in RealSenseTM teknolojisi ile donatılmış opsiyonel 3D kamera ile güncellendi. RealSenseTM konvansiyonel, kızılötesi ve kızılötesi lazer projektör olmak üzere üç farklı lensi bünyesinde barındırıyor. Bu üç lens, cihazın önünde bulunan nesnelerden yansıyan kızılötesi ışığı algılayarak derinlik sunulmasını sağlıyor. Bu teknolojinin perakende dünyasında heyecan verici uygulamaların önünü açması bekleniyor. Örneğin bir satış esnasında haritalama, tasarım ve simülasyon uygulamaları müşterilere satın aldıkları mobilya gibi nesnelerin evlerinde nasıl görüneceği deneyimini yaşatabilecek. Lojistik ve depolama sektöründe ise kamera, kutuların boyut ölçümünde kullanılabilecek ve böylece yüklemeden depolama alanı ve kapasitesinin değerlendirmesine kadar birçok amaç için kullanılabilecek.

Tüm bu yeniliklerin yanında Toughpad FZ-M1 mk2 tablet, en son sürüm Intel® CoreTM m5-6Y57 vProTM işlemci ile donatıldı (4MB önbellek, 1.1GHz ila 2.8 GHz arası). Hem yeni hem de güçlü bu CPU çok düşük güç tüketimi ile olağanüstü performans sunuyor ve ısı üretimini en düşük seviyede tutuyor. Windows 10 Pro işletim sistemiyle birlikte gelen cihaz, Intel® Dual Band Wireless-AC 8260 WLAN’lı gelişmiş iletişim becerileri ve V4.1 sınıfı 1 Blueetoot’un yanı sıra F factor 2.0 özellikli 8 MP kamerasıyla öne çıkıyor. En son sürüm Toughpad FZ-M1 mk2, müşterileri ile yüzyüze çalışan ve görünüşe önem vermesi gereken mobil tablet kullanıcılarına yönelik olarak opsiyonel ve şık siyah kabin tasarımıyla piyasaya sunuluyor.

Yalnızca 540g ağırlığında ve 18mm kalınlığındaki tablet, rakipsiz iç ve dış ortam görüntü kalitesi, opsiyonel çalışma esnasında değiştirilebilen pilleri, esnekliği yüksek konfigürasyon portları ve entegre iş genişletme modülüyle 7 inç tam dayanıklı tablet segmentinde fark yaratıyor.  

Panasonic Toughpad FZ-M1 mk2 Value versiyonu da Intel® AtomTM x5-Z8550 işlemci (2MB ön bellek, 1.44GHz ila 2.40 GHz) ile yükseltilmiş bulunuyor. Windows 10 Pro işletim sistemi ile gelen cihaz standart versiyona paralel olarak Intel® Dual Band Wireless-AC 8260 WLAN teknolojisi, Bluetooth ve kamera geliştirmeleriyle güncellendi. 

Panasonic Toughpad FZ-M1 mk2 Standart ve Value modelleri Mart ayının sonundan itibaren satışa sunulacak.

 

Chip & Pin’li Toughpad

Ingenico’nun iCMP Chip & Pin ödeme çözümü* ile donatılan Panasonic Toughpad tabletler Expo’da görücüye çıktı. Piyasadaki en küçük ve en hafif Chip & Pin mobil ödeme cihazları arasında yer alan Ingenico iCMP özellikli Panasonic Toughpad ürün gamı ile perakendeciler hem güvenli hem de etkili bir mobil ödeme çözümüne kavuşmuş olacak.

Panasonic Toughpad’e Bluetooth teknolojisi ile bağlanan iCMP, EMV Chip & Pin, manyetik şeritli kart, temassız gibi tüm ödeme yöntemlerini kabul ediyor ve tüm güvenli ödeme standartlarını karşılıyor. Dünyanın önde gelen dayanıklı tabletleri ile Ingenico’nun evrensel ödeme çözümünün birlikteliği perakendecilere yeni ve güçlü bir mobil ödeme çözümü sunuyor. 

Kurumsal uygulamalar ve ödeme kabul becerileri bir POS çözümü ile birleştirildiklerinde hem kullanıcı hem de müşteri deneyimini geliştirecek.

 

* Ingenico iCMP Chip & Pin ödeme çözümünün satılabildiği ülkeler regülasyona göre değişiklik göstermektedir.