Panasonic’ten savunma sanayiinin şartlarına özgü dayanıklı Toughbook mobil PC ve Toughpad tablet serisi!

Zorlu arazi şartlarında toz geçirmeyen, yüksekten düşmelere ve çarpmalara karşı dayanıklı ve geniş bağlantı seçeneklerine sahip Panasonic Toughbook dizüstü bilgisayarlar ve Toughpad tabletler 12. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’15’te görücüye çıkıyor.

20 yıla yakın süredir zorlu koşullara sahip sektörler için iş süreçlerini iyileştirmek üzere mobil bilgisayar çözümleri üreten ve geliştiren Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler (CPS), askeri dayanıklılık standartlarına sahip Toughbook dizüstü bilgisayarlarını ve Toughpad tabletlerini 12. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’15’te tanıtıyor. 5-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan, T.C. Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın desteğiyle İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılan fuarda Panasonic’in hem donanım hem de yazılım güvenliği sağlayan mobil çözümleri gün yüzüne çıkacak.

IP 65 seviyesinde suya, darbeye ve toza dayanıklı olmasının yanı sıra yüksek bilgi güvenliği seviyesine ve modeline göre 8 ila 16 saat arasında değişen pil ömrüne sahip olan Panasonic Toughbook’ların tam dayanıklı modelleri, “askeriye standardı” olarak da bilinen MIL-STD 810G sertifikasyonuna da sahip. Modele göre değişmekle birlikte 1,2 – 1,8 metreye kadar düşmelere, darbelere ve titreşime karşı dayanabilen Toughbook’lar, -29 ila +60°C arasındaki ortam sıcaklıklarında çalışmayı sürdürebiliyor.

Arazide tam verimlilik

Panasonic Toughbook’ların zorlu arazi koşullarına dayanıklılığı, uzun pil ömürleri, toz geçirmemeleri ve geniş bağlantı seçenekleri sayesinde askeri birimler arazi koşullarında geçen tatbikatlarda mobil ve kesintisiz çalışma avantajlarından faydalanabiliyorlar. Komuta kademesi ve birlikler arasında sürekli iletişim sağlayacak arabirimlere sahip olan Toughbook’lar, hafif oluşları, uzun pil ömürleri ve güneş ışığı altında dahi görülebilen ekranlarıyla dünyanın bir çok ülkesinde askeri birimler tarafından tercih ediliyor. 

Gövdesi dizüstü, ekranı tablet: Panasonic Toughbook CF-19

Fuarda tanıtılan ürünler arasında yer alan tam dayanıklı Panasonic Toughbook CF-19, Intel® Core™ i5 3610ME vPro™ işlemcisi ile üstün performans sunuyor. Windows 8.1 Pro işletim sistemi ile çalışan cihaz saha çalışanlarının en çok kullandığı özellikler ile donatılmış olarak geliyor. Titreşim, darbe, su ve toza karşı uluslararası IP65 ve MIL-STD 810G standartları altında direnç sağlayan Panasonic Toughbook CF-19, yalnızca 2,3 kg ağırlığında. 10 saate kadar uzun pil ömrü sunan cihaz, 10,1” dual dokunmatik ya da dokunmatik yüksek parlaklıkta LCD ekran özelliklerine sahip. USB 3.0, seri, VGA ve LAN gibi portlar ile üretkenlik taleplerine yanıt veren Toughbook CF-19 opsiyonel 4G genişbant bağlantı da sunuyor.

Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya etkinlikle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Güçlü bir savunma sanayii için güçlü teknolojiler şart. Panasonic olarak lideri olduğumuz dayanıklı mobil çözümler alanında, askeri standartlara en uygun ürünlerimizi silahlı kuvvetlerimize tanıtmaktan mutluluk duyuyor, çağın en önemli gereksinimleri arasında yer alan mobil çalışma kapasitelerinden tam olarak faydalanabilmelerini arzu ediyoruz.”