NHS Yorkshire ve Humber için kar dışında her şey normal

Aralık ayında İngiltere'nin büyük bölümünü etkisi altına alan kutup soğukları sırasında yenilikçi mobil çalışma teknolojisi NHS personelinin hayati sosyal hizmetleri çalışır halde tutmasını, Yorkshire ve Humber bölgesindeki hastaların ihtiyaç duydukları bakımı almalarını sağlamıştır

Mobil çalışma teknolojileri ve Panasonic Toughbook'lar gibi özel ekipmanlar sosyal ziyaretler ve bire bir görüşmeler gibi hayati öneme sahip NHS servislerinin her tür hava şartında gerçekleşmesini sağlamaktadır. Personel klinik sistemlerindeki hayati bilgilere erişebilmekte ve zor şartlar altında cesarete ihtiyaç duymadan hastalarıyla olan randevularını gerçekleştirebilmektedir.

Kirklees'de, doktorlar 84 yaşındaki kronik hastayı uzaktan tedavi edebildiler, semptomlarını yönetebildiler ve kendisi ya da bakıcısının evden çıkmasına gerek kalmadan yeni ilaçlarını yazabildiler.

Adele Corkery, NHS Doncaster sağlık ziyaretçisi mobil çalışmanın avantajlarını açıklıyor:

“Kötü havalarda zamanımı aileleri telefonla arayarak geçiriyorum. Hastalar bu gibi kötü koşullarda onları ziyaret edemeyeceğimizi biliyorlar ve onlara verebileceğim öneri ve destek için minnet duyuyorlar. Panasonic Toughbook gibi yenilikçi teknolojileri kullanmak hasta kayıtlarına ulaşabilmemi ve onlara ihtiyaçları olan tavsiyelerde bulunabilmemi sağlıyor.”

Rebecca Pease, Sağlık Ziyaretçisi, şunları söyledi: “Toughbook olmasaydı servis kar yağdığında ciddi anlamda kısıtlanmış olurdu. Uzaktan çalışmak bizim yenilikçi yollarla çalışmamıza izin verdi ve personelin zamanı efektif kullanmasını sağladı.”

Trevor Wright, NHS Yorkshire ve Humber bilişim daire başkan yardımcısı şöyle tamamladı: “Mobil çalışma NHS personelinin çoğunun kötü hava şartlarında hastaların ev ziyaretlerine veya telefon görüşmelerine devam etmesine izin verdi, bu bize hava şartları ne olursa olsun hastaların ihtiyaç duydukları bakımı almaları için teknolojinin etkin şekilde nasıl kullanılabileceğini gösterdi.”

NHS Yorkshire ve Humber Newslink makalesini buradan indirin.