Panasonic Toughbook CF-U1'i yeniledi

Panasonic dış mekanlarda çalışanlara yardımcı olmak için devrim niteliğindeki yeni güneş ışığı perdeleme teknolojisi ve %70 performans artışı ile Toughbook CF-U1'i yeniledi

Transreflektif artı ekran teknolojisi, 2GB hafıza ve daha güçlü Intel Atom İşlemci.

İngiltere. 24 Eylül 2010: Panasonic tam fonksiyonlu el bilgisayarı olan Toughbook CF-U1'i devrim niteliğindeki yeni güneş ışığı perdeleme teknolojisi ve %70 performans artışı ile yeniledi. Bu yenileme CF-U1'in avantajlarını daha da artırdı, daha önceden sadece tam boy Toughbook için var olan sağlamlık özelliklerini el bilgisayarı form faktör ile birleştirerek her yerde kullanabileceğiniz bir ürün yarattı.

CF-U1 Mark 2 jenerasyonu Panasonic Transreflektif Artı teknolojisini kullanarak güneş ışığının ekran yüzeyine yansımasını önemli ölçüde azaltarak ekran görünürlüğünü önemli ölçüde artırıyor. Cihaz ayrıca dahili görsel ışık sensörüne sahip, bu sayede güneş ışığının seviyesini algılıyor ve ekranın arka aydınlatmasını buna göre ayarlıyor, bu da görünürlüğü daha da artırarak cihazın verimliliğini geliştiriyor.

Yenilenen CF-U1 aynı zamanda daha fazla güce de sahip Intel® Atom™ Z530 1.6 GHz işlemci (önceki 1.33Ghz). Intel'in en küçük ve en az güç tüketen işlemcisi, Atom özellikle küçük cihazlar için dizayn edilmiştir ve daha iyi performans için çoklu kullanımları destekleme özelliğine sahiptir, daha uzun pil ömrü sağlarken sistemin yanıt verme özelliği geliştirilmiştir.

Bir başka gelişme ise CF-U1 hafızasının 1GB'dan 2GB'a artırılmasıdır, WANN seçeneği için Gobi2000 eklenmiş, işletim sistemi standart olarak Microsoft Windows 7 yapılmıştır, bu işletim sistemi Windows XP Pro service pack 3 olarak indirgenebilir.

CF-U1 taşınabilirliği yüksek ve dayanıklı bir cihazdır, LCD dokunmatik ekran, solid state sürücü gibi bütünleşik özellikler yanında kullanıcı kimlik doğrulaması için opsiyonel parmak izi okuyucu da mevcuttur. Veri yakalama opsiyonel barkod okuyucular ve RFID okuyucularla ve 2 megapiksel dijital kamera ile sağlanmaktadır. Toughbook CF-U1 9 saat üzerinde kullanım sunar, çalışırken değiştirilebilen pil ömrü, sorunsuz Wi-Fi, Bluetooth bağlantısı ve opsiyonel 3G-mobil geniş bant internet bağlantısını maksimum güvenilirlik için tamamen dayanıklı bir pakette sunar.

Yürüyerek Çalışanlar için Üretildi

Toughbook CF-U1 mobil ortamlar için idealdir, ayrıca ister araçta ister masanızda ya da hareket halindeyken daha fazla işlevsellik sağlayan docking seçeneklerine sahiptir. CF-U1 kullanıcı dostudur ve her zaman erişilebilen arkadan aydınlatmalı klavyesi ile veri girişi hızlı ve kolaydır. Tüm hava şartlarına uygun fansız tasarımı gürültüyü ve ağırlığı azaltır, arızalanabilecek noktaları eler; çift, uzun ömürlü, çalışırken değiştirilebilen pilleri çalışma kesintiye uğramadan pil değiştirmeyi mümkün kılar; magnezyum alaşımlı kasası çarpmalara ve 180 cm'e kadar yüksekliklerden düşmelere karşı koruma sağlar. Solid state sürücü güvenilirliği artırırken CF-U1’in çalışma sıcaklığı aralığını da ilave HDD ısıtıcı sayesinde genişletir.

Kablosuz Seçenekler Hemen Hemen Her Yerde Bağlantı İmkanı Sunar

Panasonic gömülü kablosuz çözümler konusunda diğer tüm üreticilerden daha deneyimlidir, müşterilerine daha üstün güvenilirlik, sinyal gücü ve çıkış sağlar. Toughbook CF-U1 sorunsuz bağlantı özellikleri sunar:
• Opsiyonel bütünleşik 3G mobil geniş bant erişimiyle her yerde veri kapsaması
• Wi-Fi (802.11 a/b/g/n) ile daha yüksek hızlar ve daha geniş kapsama alanı
• Bütünleşik Bluetooth alıcı vericisi ile kablosuz cihazlarla basit bağlantı
• Opsiyonel gelecek nesil GPS teknolojisiyle geliştirilmiş hassasiyet, daha hızlı şekilde uydu bulma ve daha az güç tüketimi.

Panasonic Fabrikası ve Bağımsız Kalite Testleri

Panasonic’in kalite taahhüdü—hem bileşen hem de bitmiş ürün düzeyinde—üretimin öncesinde, üretim sırasında ve üretim sonrasında üretilen her Toughbook ünitesi için katı kontroller ve testler gerektirir®. Dayanıklı Panasonic Toughbook CF-U1 MIL-STD-810G standardında test edilmiştir ve şoklara, vibrasyona, neme, yüksekliğe, aşırı sıcaklıklara ve termal şoklara dayanıklıdır, su, yağmur ve toz direnci açısından IP65 uyumludur.

Her Toughbook dizaynı sırasında kullanılan sistemleri için donanım arızalarına karşı 3 yıl garanti ile gelir; 96 saat içinde onarım taahhütü vardır ve 5 yıl yedek parça temini garantisi verilmektedir.