Panasonic pazar lideri olan Toughbook CF-19 modelini daha fazla işlem gücü, dayanıklı standartlar ve bağlantı özellikleri ile geliştirdi

En yeni CF-19 yeni Intel® ultra ince mobil platformunu kullanan Intel® Core i5® işlemciye sahip dünyanın ilk cihazıdır

İngiltere. 24 Mayıs 2010 - Panasonic bugün Toughbook CF-19 için dördüncü yenilemeyi duyurdu, pazar lideri olan döner ekranlı, dönüştürülebilir dayanıklı notebook en zor ortamlardaki saha çalışmaların da bile verimlilik sağlamaktadır. CF-19 artık daha fazla işlem gücüne sahiptir, daha sağlamdır ve aynı boyutta olmasına rağmen daha fazla bağlantı imkanı sunmaktadır, 10.4” görünürlüğü yüksek ekranı ile sadece 2kg ağırlığındadır.

CF-19 - acil servisler, otomotiv, kamu sektörü, savunma ve nakliye bakım operatörleri tarafından tercih edilen dayanıklı cihaz – daha büyük form faktör dayanıklı PC’ler ile geleneksel PC'lerin mükemmel bir karışımıdır.

Arttırılmış performans

En yeni sürüm CPU performansında %32 artış sağlamaktadır, yeni Intel® ultra düşük voltaj Core i5®-540UM işlemciyi kullanan ilk cihazlardan biridir. Cihazlar Intel® Turbo Boost Teknolojisinin ve Intel® Çoklu Kullanım'ın avantajlarından faydalanarak CPU performansın maksimuma çıkartacak şekilde dizayn edilmiştir, bunu yaparken de sıradan bir PC’ye göre daha az ısı yayılımı sağlar. Yeni Intel işlemci aynı zamanda bütünleşik high-definition (HD) grafik özelliğine de sahiptir.

Joerg Finger, Intel Satış Operasyonları Direktörü, şunları söyledi: “Intel en yeni nesil Panasonic Toughbook CF-19'un Intel ultra düşük voltajlı Core i5-540UM işlemcimizi kullanan ilk cihazlardan biri olmasından son derece mutluyuz. Bu yeni Intel Core i5 işlemci performansı geliştirirken aynı zamanda daha uzun pil ömrü ve bütünleşik high definition grafik sunmaktadır.”

Artan bilgi işlem gücünün yanında, CF-19 aynı zamanda DDR3 RAM ile donatılmıştır ve önceki versiyonuna göre iki kat yüksek veri transfer hızına sahiptir.

Geliştirilmiş mobilite özellikleri

Yükseltilmiş Toughbook CF-19 artık Qualcomm Gobi™ 2000 mobil geniş bant teknolojisine sahiptir. Gobi 2000 BT departmanları için çok taşıyıcılı kablosuz dağıtımı basitleştirir ve şirketin mobil iş gücüne yurtiçi veya yurtdışı seyahatlerinde geliştirilmiş bağlantı özellikleri sunar, harita yazılımı ile daha kolay entegrasyon için A-GPS özelliklerini ekler.

CF-19 gömülü WWAN seçeneğine ve WWANi WLAN ve Bluetooth üzerinden (opsiyonel WIMAX) optimum radyo performansı sağlayan ekrana monte edilmiş beş ayrı radyo antenine sahiptir, ayrılmış kablosuz anahtarı kullanım kolaylığı sağlar.

Direkt güneş ışığında bile görülebilen ekran

Sahada çalışanlar için parlak güneş ışığı altında veri ve uygulamaları görebilmek son derece önemlidir. CF-19 Panasonic’in Dairesel Polarize teknolojisini kullanarak pazar lideri 1,000 nits parlaklıkta ekran görünürlüğü sağlar ve dokunmatik ekranın yansıma oranı don derce düşüktür, 10.4” XGA ekran. CF-19 ekran şokları ve çatlamalarına karşı koruma amaçlı olarak kayan montajlı LCD dizaynı kullanmaktadır.

Her zamankinden daha iyi güvenilirlik ve dayanıklılık

İçten dışa magnezyum alaşımlı kasa, Panasonic’in çizilmez ve termal yansıtmalı kaplaması ile CF-19 artık ilave sağlamlığa sahiptir. MIL-STD 180cm düşme testi, önceki CF-19 modeline göre artırılmış su, toz, vibrasyon ve sıcaklık koruması etkileyici IP65, MIL STD 810G derecesi sağlamaktadır.

HDD sönümleme ve dayanıklı kasa sistemi ile düşmeye karşı koruma optimize edilmiştir ve HDD ısıtıcı ile Panasonic’in köpük ambalaj sistemi esnek izolasyon sağlamaktadır, CF-19 en zor şartlarda bile çalışabilir.

Windows® 7 indirgeme seçeneği ile

CF-19 hem Dual Active hem de Dokunmatik ekranlı modelleri için Windows® 7 Professional ile gelmektedir. Dual Active modeli Windows® XP Tablet PC Edition2005 SP3'e indirgenebilir Dokunmatik ekran modeli ise Windows® XP Professional Service Pack3'e indirgenebilir.

Cihaz 9 saate kadar pil ömrü sağlamaktadır (Mobile Mark 2007TM, Windows 7, 60cd).

İşe yarayan uyumluluk

Mevcut müşterilerin çevresel donanımlarını kullanmaya devam edebilmeleri için CF-19 önceki nesil CF-19 ve CF-18 araç montaj sistemleri ve ekran koruyucuları ya da docking istasyonları gibi diğer aksesuarlar ile uyumludur.

Benzersiz servis ile desteklenir

Her Toughbook dizaynı sırasında kullanılan sistemleri için donanım arızalarına karşı 3 yıl garanti ile gelir; 96 saat içinde onarım taahhütü vardır ve 5 yıl yedek parça temini garantisi verilmektedir.

Bulunabilirlik ve fiyat

CF-19 Mark 4 şu anda piyasadadır ve Standart modelin fiyatı £2655 (kdv hariç).

Basın Bültenini buradan indirin.