Panasonic Toughbook CF-C1'i sunar

Sık görüntüsü ve masa üstü bilgisayar performansı ile iş için dayanıklı en hafif dönüştürülebilir notebook

Sadece 1.47kg (4 hücreli pil ile), Panasonic’in iş için dayanıklı notebook ailesinin en yeni üyesi çoklu veri giriş ihtiyacı olan mobil çalışanlar için özel olarak tasarlanmıştır.

Wiesbaden, Almanya. 2 Mart 2010 – Panasonic yeni Toughbook CF-C1'i bugün piyasaya sundu, iş için kullanabileceğiniz dayanıklı ama hafif bu notebook kapaklı veya tablet formunda kullanılabilir. Bu sayede sahada çalışan sağlık personeli, pazar araştırmacıları ve farklı şekillerde veri girme ihtiyacı duyan diğerleri gibi mobil çalışanlar için ideal üründür. Kullanıcının tek elle bilgi girebilmesini mümkün kılan eller serbest ergonomik kayış yanında, CF-C1 konfigürasyonuna bağlı olarak eldivenle bile kullanılabilen Multi-touch + Dijitalleştirici ekran veya Multi-touch rezistif ekrana da sahip olabilir. Panasonic Toughbook CF-C1 dokunmatik ekranın hem kapaklı modda hem de tablet modunda çalışması ile sıra dışıdır, üçlü menteşe ile dayanıklı ekranın kullanıcının yazı girişi sırasında kırılma riski yoktur. Panasonic üç boyutlu menteşeyi cihaza ilave ağırlık eklemeden son derece dayanıklı olması için özel olarak dizayn etmiştir. CF-C1 aynı zamanda çalışırken değiştirilebilen çift pili ile kullanıcılara 10 saate kadar sorunsuz çalışma imkanı sunmaktadır.

Çalışırken değiştirilebilen çift pil ve eller serbest ergonomik kayış

Yeni Panasonic Toughbook CF-C1 özellikle cihazlarını yolda şarj etme imkanları sınırlı olan birden fazla görevden sorumlu kişiler için idealdir. Benzersiz çalışırken değiştirilebilen çift pili 10 saate kadar çalışma imkanı sunar ve kullanıcının ünite çalışırken pil değiştirmesine imkan sağlar. Pil Şarj Göstergesi kullanıcıya kalan şarj seviyesini gösterir ve ünite kapalıyken bile bu gösterge görülebilir durumdadır. Tek 4 hücreli pil takılıyken, ünite son derece hafiftir, sadece 1.47kg (ve çift pil ile sadece 1.69kg), kalıplanmış eller serbest ergonomik kayış kullanıcının üniteyi bir eli ile tutarken diğeri ile yazabilmesine imkan sağlar. Bu CF-C1'i yazı yazmak için üniteyi bir yere koymanın zor olduğu yerlerde çalışan kişiler için ideal ürün yapar. Mağazalarda satış noktalarında müşteri anketi yapan araştırmacılar ya da yatak başında rapor yazan hemşireler bunun için güzel örneklerdir.

En üst uçuş performansı ve bağlanabilirlik

Ek olarak, Panasonic’in yeni dönüştürülebilir cihazı iş seviyesinde performans veren Intel Core i5-520M vPro™ işlemci ile donatılmıştır (2.4 GHz Turbo Boost ile 2.93 GHz'e kadar, Intel® Akıllı Ön Bellek 3MB), vPro iş özellikleri yanında mükemmel performans sunar. Mobil çalışanlar son derece kısa teslim tarihleri ile çok stresli ortamlarda çalıştıkları için CPU’nun hızı ve düşük güç tüketimi işlerini kolaylaştırır, çünkü bu sayede önemli uygulama ve proseslere daha hızlı erişebilirler.

“Panasonic´in yeni Dönüştürülebilir C1 Toughbook'u profesyoneller için yeni 2010 Intel® Core™ işlemci bazlı güçlü bir notebook”, diyor Jörg E. Finger, Satış Operasyonları Direktörü – Intel GmbH Çok Uluslu Müşteriler . “İşlem gücü anlamında Intel™ Core i5™ işlemci her zaman ihtiyaç duyulan işlem gücüne uyum sağlar. Bu normal çalışma sırasında yeni Toughbook´un verimliliğini artırır ve işlem gücünden ödün vermez.”

Toughbook CF-C1 3G bağlantı özelliğine sahiptir, bu sayede özellikle sağlık sektöründe hayati öneme sahip olabilecek önemli bilgiler hızla aktarılabilir. Çünkü bir hastanın durumundaki değişiklikler daha kıdemli bir sağlık çalışanından tavsiye almayı gerektirebilir. Güvenlik ve veri koruma zorunluluklarına uyumludur, bir çok organizasyon – hem sağlık hem de işletme sektöründe – gizli verileri mobil cihazlarda saklamak istememektedir. Bu yüzden mobil çalışanların bilgiyi giriş yapılan cihazdan merkezi sunuculara mümkün olduğu kadar çabuk ve verimli şekilde aktarması gereklidir. Bunu desteklemek amacıyla Panasonic Toughbook CF-C1 cihazla birlikte 802.11a/b/g/n Wi-Fi ve Bluetooth® 2.1 bağlantısı yanında 3G de sunmaktadır.

“Yeni dönüştürülebilir Toughbook CF-C1 modern mobil iş gücü için dayanıklı bir çözümdür” diyor Stephen Yeo, Pazarlama Direktörü Panasonic Computer Products Europe (PCPE). “Şık görüntüsü moda, kozmetik ve birinci sınıf gıda markaları gibi görünüme çok önem veren kişileri etkileyecektir, performanstan ödün vermeyen dayanıklı ama hafif dönüştürülebilir notebook oluşu üst düzey yöneticilerin beğenisini kazanacaktır. Müşterilere yapılacak sunumlar için uygun olduğu gibi, hız, pil gücü ve veri giriş esnekliğinin büyük önem taşıdığı günlük mobil bilgi işlem gereksinimleri için de idealdir.”

Pratik ve temizlemesi kolay

CF-C1 Multi-touch kapasitatif dokunmatik ekrana sahiptir, bu sayede eldivenle bile kullanılabilir, hastaları evlerinde ziyaret eden hemşireler ve doktorlar için idealdir. Ünite ayrıca kauçuklu, dezenfekte edilebilir, eller serbest ergonomik kayışa da sahiptir. Dönüştürülebilir Toughbook CF-C1 sökülmeye dayanıklı klavyeye sahiptir; çalışma modunda 76 cm'ye kadar yüksekten hasar riski olmadan düşebilir. Bu özellikler mağazalarda müşterilerle görüşme yapan pazar araştırmacıları ve sağlık çalışanları için avantajlar sunmaktadır.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Panasonic Toughbook CF-C1 Multi-touch + Dijitalleştirici ekranlı modeliyle Temmuz 2010 tarihinden itibaren Avrupa'daki seçilmiş distribütörlerde bulunacaktır. Eldivenle kullanılabilen Multi-touch model Eylül 2010 tarihinde çıkacaktır. Ürünün tavsiye edilen perakende satış fiyatının € 1.998,- civarında olması beklenmektedir.

Basın Bültenini buradan indirin.