Panasonic Toughbook Gumpathon destekçisidir

Panasonic Toughbook silahlı kuvvetlerin altı üyesine Atlantik'in her iki tarafındaki görevleri sırasında yaralanmış hizmet personelini destekleyen yardım kuruluşlarına £3m bağış toplamak için Amerika'yı baştan aşağı koşarak geçerken destek oluyor

Ekip sekiz haftalık yolculukları sırasında iki tane dayanıklı Panasonic Toughbook CF-52’ye sahip olacak, bu sayede arkadaşları, aileleri, destekçileri ve medya ile eposta ve blog üzerinden iletişimde kalacaklar. Ekip 10 Eylül 2011 tarihinde yola çıkacak.

Forest Gump’ın Amerika boyunca yaptığı epik koşudan ilham alan The Gumpathon Astsubay Damian Todd'un parlak fikri, kendisi yakın bir arkadaşının Afganistan'da ciddi şekilde sakat kalmasının ardından bu fikri üretmiş. The Gumpathon rotası New York'tan Los Angeles'a kadar 3.500 millik bir rota, bu rota boyunca dört saat dilimi ve 10.000 feet üzerine çıkan 10 sıradağ geçilecek.

Gumpathon sayesinde toplanacak paranın tümü üç yardım kuruluşunun çalışmaları üzerinden görev sırasında yaralanmış personel için kullanılacak: Help for Heroes (H4H), Royal Marines Charitable Trust Fund ve US Injured Marine Semper Fi Fund. Her üç yardım kuruluşu da Silahlı Kuvvetlerin yaralanmış veya hasta personeline ve ailelerine iyileşme süreçlerinde destek için para topluyor.

GUMP yazıp 70800 göndererek Gumpathon için £5 bağış yapılabilir.