Toughbook'lar işbaşında: Volkswagen AG

Tüm dünyada 10.000'den fazla atölyeyi destekliyoruz

Wolfsburg, Almanya'da bulunan Volkswagen AG için tanıtıma gerek yok: Avrupa'nın en büyük dünyanın ikinci en büyük araba üreticisidir. Volkswagen servis taahhütlerini son derece ciddiye alır, dünya çapında iş yaptıkları 12.000 iş ortağı ile Volkswagen araçların daima mükemmel durumda olmasını sağlarlar. Bu atölyeler bir dizi USB bağlantılı modüle dayanan standartlaştırılmış teşhis sistemleri kullanır, ve bunların kalbinde, verileri toplamak ve kontrol etmek için Toughbook CF-52 kullanıldığını görürsünüz.

Entegre teşhis çözümleri sağlayıcı olan Volkswagen tüm dünyaya dağıtabileceği dayanıklı, uygun maliyetli, mobil bir PC'ye ihtiyaç duyuyordu. Ayrıca atölye şartlarında çalışabilecek olması gerekliydi. Atölye içinde notebook PC sadece bir alettir, yağlarla, yakıtlarla ve temizleme sıvılarıyla temas etmesi kaçınılmazdır. Sıçramaya dayanıklı klavyesi ve touchpad'i, sağlam magnezyum alaşımlı kasası, şoka dayanıklı sabit diski ile Mil-Std 810F-uyumlu CF-52 bu iş için biçilmiş kaftandır. 76cm yükseklikten betona düşmek bu Toughbook’u etkilemez, bunun anlamı Volkswagen’in teknisyenlerinin laptopları için endişelenmeden ellerinde işe konsantre olabilmeleri demektir. Bununla birlikte dahili Bluetooth, Wi-Fi ve opsiyonel 3G iletişim Toughbook'un atölye, ofis içindeki sistemlerle ve –Volkswagen’in yüksek teknoloji serisinde – araç içinde bile sistemlerle bağlantı için hazır olmasını sağlamaktadır.

Bunların da ötesinde, Toughbook’lar yolda da çalışabilmektedir. Volkswagen’in iş ortakları merkezden uzaktaki araçları kontrol etmek veya servis vermek, daha sonra ilave onarımlara yol açabilecek sorunları kontrol etmek ve bunları anında onarmak durumunda kalabilirler. Bu noktada bütünleşik tutamak, 3.4Kg ağırlık ve yedi saatlik pil ömrü devreye girer, teknisyenin ihtiyacı olduğu anda istediği yere gidebilmesini sağlar. “İş ortaklarımızdan Panasonic Toughbook'lar hakkında gelen geri bildirimler inanılmaz derecede pozitif” diyor Volkswagen’in Atölye Ekipmanları Başkanı. “Dayanıklılık ve mobilitenin karışımı idealdir."