Ürün Vitrini: Panasonic Toughbook CF-31

Ham, tamamen dayanıklı güç – Toughbook ailesinin yeni amiral gemisiyle tanışın

Masa üstü seviyesinde performans, mobilite ve tam sağlamlaştırma nadiren bir araya gelir, ama yeni Toughbook CF-31'de bu üçünü bir arada bulacaksınız. Toughbook serisinin yeni amiral gemisi pazarın lideri olan CF-30'tan bütün iyi özelliklerini alıp üstüne Intel’in yeni nesil Core i5 işlemcisiyle birlikte bir dizi performans özellikleri ve gelişimleri eklemiştir. Kalbinde yer alan Core i5 520M çift çekirdek CPU'dur 2.4GHz hıza sahiptir ve Intel’in yeni Turbo Boost teknolojisi ile 2.93 GHz'e kadar çıkabilmektedir, birden fazla uygulamayı ışık hızında çalıştırmak için Intel Hyper-Threading teknolojisini kullanmaktadır.

Bunun da ötesinde, en üst modeli ATi Radeon HD 5650 grafik çip ve ayrılmış 512MB grafik RAM'e sahiptir. Bu ihtiyacınız olduğunuz yüksek performanslı 3D grafikler sağlar, güçten tasarruf etmeniz gerektiğinde ise Intel’in on-chip HD grafiklerine geçmenize izin verir. DDR3 SDRAM eklenmesiyle bu öldürücü kombinasyon CF-31'i ofis uygulamalarında önceki model olan CF-30'a göre iki kat hızlı yapmaktadır ve en zor görsel uygulamalarda ise yedi kata kadar daha hızlıdır.

Panasonic bu performansa ulaşırken hiç bir ödün vermemiştir. Dayanıklı kasa içerisinde yüksek teknoloji ürünü bileşenlerle çalışmak daima aynı sorunu ortaya çıkartır: ısı. Toughbook CF-31 bunu şık bir Hibrit Soğutma Sistemi ile çözmektedir, sistem hiç bir şekilde ısı noktaları oluşmasına izin vermez ve bu sayede CPU sıcaklığı kontrol altına almak için asla yavaşlatılmaz. Aktif ve pasif sistemlerine birleştirilmesiyle oluşan Hibrit Soğutma Sistemi toz ve kuma karşı dayanıklıdır, su altında bir saatten fazla çalışabilir.

Pil ömrü bundan olumsuz şekilde etkilenmez. Aslında Panasonic’in gelişmiş pili ve güç yönetim sistemi sayesinde CF-31 bir seferde üç buçuk saat şarj edilme ile 11,5 saate kadar çalışabilir. En önemlisi CF-31 her santimiyle bir Toughbook'dur. Toz ve su koruması için IP65 değerine sahiptir, ABD Ordu Spesifikasyonu MiL810g'ye göre test edilmiştir, revize edilmiş kasa ve yeni HDD sönümleme ve montaj sistemi CF-31'i mevcut CF-30'dan daha da sağlam hale getirmektedir. Bütün bunların yanında CF-31 eski modelden daha hafiftir, yönetilebilirliği son derece yüksek 3.72Kg.

Her tür koşulda kullanılabilirlik Toughbook geleneği olmuştur. Parlak 1,000cd/m2 13.1in LED aydınlatmalı ekran dairesel polarizeye sahiptir, CF-31 direkt güneş ışığı altında bile kullanılabilir. 802.11n, Bluetooth, 3G ve Gigabit Ethernet bağlantı özelliği standarttır, WiMax fabrikada yapılandırılabilir. CF-31 docking istasyonları ve araç montaj sistemleri ve CF-30 pilleri ile geriye doğru uyumludur. En son teknolojinin gücü en son teknoloji işletim sistemine ihtiyaç duyar, bu yüzden CF-31 standart olarak Windows 7 ile sunulmaktadır.

Kısaca, sıradan bir laptop PC'nin yaşayamayacağı şartlarda en zor uygulamaları çalıştırmak için güce ihtiyacınız varsa, yeni CF-31 kendi sınıfında tektir. Son derece sağlam, hızlı ve efektif, güç kullanıcıları için benzersiz Toughbook.