Main product image
BACK TO PRODUCT CATEGORY
WV-S4550L(M)
Ana Özellikler (Temel Özellikler)

5 Megapixel images up to 30 fps

iA (intelligent Auto)

Super Dynamic 108dB

H.265 Smart Coding

IP66, IK10, 50J compliant, Dehumidification device

Panasonic'in yeni ağ kamera serisi 5MP çözünürlüğü, depolama ve ağ bant genişliğini önemli ölçüde azaltabilen en son akıllı kodlama teknolojisi ile birleştiriyor. Bu 5MP 360 derece kamera, yeni H.265 sistemi gibi yeni çıkan i-PRO Extreme kamera platformumuzun bir parçasıdır.

Panasonic WV-S4550L (M), Super Dynamic 108dB özelliği sayesinde en zorlayıcı ve dinamik bazı ortamlarda en yüksek kalitede görüntüleri yakalar. Özellikle, balık gözünün kenarındaki bir kişinin yüzü veya bir nesne gibi ayrıntılar, diğer 360 derece kamera modellerine kıyasla daha az bozulmaya maruz kalır. Bu sayede çok daha görüntü elde edilir. Bu, hem karanlık hem de parlak görüntü alanları için geçerlidir. 
Dahili IR LED sayesinde tamamen karanlıkta bile 10 m ışınlama mesafesindeki nesneler net ve tek renkli bir şekilde görülebilir.

Akıllı Otomatik (iA) modu, çeşitli görüntülerde en iyi şekilde ayarlanmış görüntü için kamera parametrelerini otomatik olarak optimize ederek hareketli nesnelerin net bir görüntüsünü sunar. Bunu yaparken de tam otomatik kapağı, iris kontrolünü, arkadan aydınlatma telafisi ve otomatik görüntü sabitlemeyi kullanır. Bu kamera, temel kamera ayarlarını otomatik biçimde gerçek zamanlı olarak düzeltmek için görüntü dinamiklerini ve hareketini denetler. Bu da, hareket halindeki nesnelerde hareket bulanıklığı gibi bozulmaları azaltır. 

En yeni H.265 Akıllı Kodlama teknolojisini kullanan sistem, daha uzun kayıt yapabilmek ve hafızayı daha az doldurmak için bant genişliği etkinliğini H.264 üzerinden akıllı bir şekilde %95'e*1 kadar azaltmaktadır. Yeni kare hızı kontrolü Auto-VIQS ile bir araya geldiğinde, kameralar H.264'e göre veri miktarını durgun görüntüler için yaklaşık %95'e ve hareketli görüntüler için de %80'e kadar azaltabilir.

Ayrıca, tam veri şifreleme akışını destekler ve videonuzun güvenliğini sağlamak üzere FIPS 140-2 1. Seviye standartlarına uygundur. Üçüncü iş ortağı sertifikamız, siber saldırılardan korunmayı, video kaçaklarının önlenmesini ve iletişim ağlarındaki verileri güvenceye alır.

Bu kamera, zorlu dış mekan koşulları altında yüksek dayanıklılık göstermek üzere tasarlanmış olup ulaşım, kamusal alanlarda izleme, lojistik uygulamalar ve daha birçok uygulama açısından çok uygundur.

Olağanüstü Güvenilirlik

360 derece dış mekan kubbeli kamerası, dahili elektrikli nem alma cihazı sayesinde zorlu dış koşullar altında yüksek dayanıklılık sunar ve kameranın içeride kuru kalmasını sağlar. 
Kameranın dış kısmındaki korozyona dayanıklı vidalar, malzemelerin tuza maruz kalan ortamlarda bozulmasını önler. Kameranın IP66 ve NEMA 4X gibi su ve toza dayanıklılık standartlarıyla mükemmel bir şekilde tamamlanır. 
Vandalizme dayanıklı kamera ayrıca IK10 ve 50J ile uyumludur. Bu nedenle vandalizm kaynaklı yüksek etkilere maruz kalmasında sakınca yoktur.

 

Gelişmiş Davranış Analizi, Gizliliği Koruma ve Otomatik CCTV için Güçlü Dahili Analizler

Isı Eşleme

Isı eşleme, insan trafiği fazla olan ve kişilerin uzun süre beklediği bölgeleri analiz etmeyi sağlar. Bu nedenle kameranın görüş alanındaki yaya trafiğini görselleştirir. Bu, özellikle perakende pazarı olmak üzere, iş zekası ve operasyonel verimlilik uygulamaları için idealdir.

Kullanıcılar, sıcak noktaları ve ziyaretçilerin davranışlarını analiz ederek mağazalarındaki insan trafiği en yüksek ve en düşük olan alanların konumlarına göre alanları personel seçme gibi operasyonel kararlar verebilir.

Heat Mapping
People Counting

İnsan Sayımı

İnsan sayımı satış mağazası, okul, banka, rekreasyon tesisi, müze, havalimanı ve akıllı müşteri ve operasyonel içgörüye ihtiyaç duyan diğer ortamlar da dahil olmak üzere çeşitli ortamlardaki insan sayısını öğrenmek için idealdir. Bu sistem, günlük ziyaretçi sayısını anlamanıza olanak tanıyan veri analizi sağlar.

Buna ek olarak, en yoğun ve önemli bölgeleri veya sergi alanlarını tespit ederek (ısı haritalaması ile birlikte) tüm ziyaretçi akışı boyunca müşteri deneyiminin iyileştirilmesine olanak tanır.

İnsan Maskeleme (Hareketli Nesne Kaldırma)

Panasonic'in insan maskeleme teknolojisi, hareket eden nesneleri ve aynı zamanda gizli kalmasını düşündüğünüz sabit alanları gizleyebilen bir MOR (Hareketli Nesne Kaldırma) işlevini kullanır. Ayrıca, uyarlanabilir ve kullanımı kolay bir sistem elde edebilmeniz için boş zamanlarda MOR işlevi kaldırılabilir ve maskeli alanlar değiştirilebilir. 

İnsan Maskeleme teknolojisi, Genel Veri Koruma Yönetmeliği'ne de uygundur ve satış mağazaları, lojistik, bankacılık ve daha birçok çeşitli ortamda kullanılabilir. 

People Masking

Akıllı Video Hareket Algılama (iVMD)

i-VMD, güvenlik sistemi işlemlerinin yürütülmesini kolaylaştırıp daha otomatik ve dolayısıyla daha güvenli hale getirir. Yazılım, çekim alanındaki nesnelerin hareketini algılayabilmektedir. Kameranın görüş alanı içerisinde önceden sanal olarak tanımlanmış alanlar olması nedeniyle, algılama alanı içindeki kişilerin veya nesnelerin anormal veya beklenmedik davranışlarını göstermek için alarmlar kurulabilir.

iVMD

 

Zorlu koşullar altında gerçek zamanlı çekim için olağanüstü görüntü kalitesi

- Balık gözünün kenarındaki kişi yüzünün ve nesnelerin daha net ve daha az bozulmuş görüntüsü
- Tünel girişi ve çıkışı gibi ani ışık değişimlerine anında tepki verme
- Hızlı hareket eden nesneler için Otomatik Kapaklı hız kontrolü
- Arkadan aydınlatmalı durumlar ve geceleyin sokaklardaki gölgeler için Süper Dinamik 108dB
- Dahili IR LED sıfır lüks koşulları altında, 10 m ışınlama mesafesindeki net ve tek renkli bir görüntü sağlar
- Çevresel dayanıklılık: EN50155, IP66, IK10, 50J ve elektrikli nem alma cihazı

Yeni Akıllı Kodlama teknolojisi ile olağanüstü H.265 sıkıştırma

- Herhangi bir H.264 tabanlı sıkıştırma tekniğine kıyasla daha uzun kayıt ve daha az depolama alanı
- Kendi kendine öğrenen yeni ROI*2 kodlaması (Auto VIQS), araç ve insan resimlerinin kaliteli olmasını sağlamak için bir yandan bant genişliğini düşürür, diğer yandan hareket alanlarını dinamik olarak algılar

Olağanüstü Veri Güvenliği

- Verilerinizi güvende tutmak için tam şifrelemeli SD kartına doğrudan kayıt
- FIPS 140-2 1. Seviye ile uyumlu
IP yetkisiz erişim/kurcalamadan korunmak ve veri değişimini tespit etmek için desteklenen VMS ve cihazlarla tam, uçtan uca sistem şifreleme

Yerleşik güçlü analizler ile eksiksiz*3

- Isı eşleme: İnsanların yoğun olduğu yerleri modelleme ve kalma sürelerini görselleştirme
- İnsan Sayımı: Belirli bir bölgeye giren ve çıkan kişilerin sayısı hakkında istatistik verileri
- MOR (Hareketli Nesne Kaldırma): İnsanların ve diğer hareketli nesnelerin videodan çıkarılarak yalnızca yakın çevreleyen ortamın görüntülenmesi

*1 Görüntüye bağlı olarak Gelişmiş moddaki değer

*2 Odak Bölgesi

*3 Analiz özelliğinin etkinleştirilmesi için isteğe bağlı WV-SAE200 yazılımı gereklidir

DAHA FAZLA GÖSTER

Teknoloji

Нажмите на иконку, чтобы узнать больше о технологии

230614 Onvif SG Profile Logo Prd01 I VMD Type5 i-PRO EXTREME iA (Intelligent Auto Mode) MOR Heat Map People Counting Ip66standard Dehumidification IR LED Logo Vandal Fog Sand Logo HLC Logo- Color/BW (ICR).
 • Broşürler
Ürün
Image Data
Technical
Firmware
Technical Documents
Marketing
Tools
Broşürler

Service and Support
 • WV-S4550L Product Image (png)
  WV-S4550L Product Image (png)
  iA H.265 360-degree Vandal Resistant Outdoor Dome Camera WV-S4550L Product Image
  Tue, 03/07/2018 - 14:08
  Download png - 313.78 KB
 • WV-S4550L, S4150 Firmware
  WV-S4550L, S4150 Firmware
  NTSC/PAL  How to upgrade firmware in 2 steps.  (Click here for detail)In case of firmware updating from 1.xx(or earlier) to 4.10(or later), you have to upgrade version 4.00 once, then upgrade 4.10 (or later).
  Tue, 14/08/2018 - 09:35
  Download zip - 80 MB
 • How to firmware two-stage version up
  How to firmware two-stage version up
  How to upgrade firmware version 2.00 (or newer) in 2 steps and/or version 4.10 (or newer).
  Wed, 03/10/2018 - 09:01
  Download pdf - 222.05 KB
 • Accessory Selector for Security cameras & surveillance systems
  Accessory Selector for Security cameras & surveillance systems
  Accessory Selector - Check out our online configurator for identifying the bracket accessories belonging to the respective cameras
  Mon, 20/08/2018 - 10:27
  Download File

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

There are currently no other services available.

Specifications

Image Sensor Approx. 1/3 type MOS image sensor
Minimum Illumination Color : 0.3 lx, BW : 0.04 lx (F2.4, Maximum shutter : Off (1/30 s), AGC : 11) BW : 0 lx (F2.4, Maximum shutter : Off (1/30 s), AGC : 11, when the IR LED is lit) Color : 0.02 lx, BW : 0.0025 lx (F2.4, Maximum shutter : Max. 16/30s, AGC : 11) *Converted value
Intelligent Auto On / Off
Maximum Shutter Max.16/30s to Max. 1/10000s
Super Dynamic On / Off, the level can be set in the range of 0 to 31.
Dynamic Range 108 dB (Super Dynamic : On)
Image Settings Gain (AGC), White balance
Image Compensation Adaptive black stretch, Back light compensation (BLC), Fog compensation, High light compensation (HLC), Digital noise reduction
Color/BW (ICR) Off / On (IR Light Off) / On (IR Light On) / Auto1 (IR Light Off) / Auto2 (IR Light On) / Auto3 (SCC)
IR LED High* / Middle / Low / Off *Maximum irradiation distance : 10 m {Approx. 33 ft} (Peripheral intensity control : On)
Video Motion Detection (VMD) On / Off, 4 areas available
Intelligent VMD (i-VMD) Type 5 *optional plug-in software WV-SAE200
Privacy Zone On / Off (up to 8 zones available)
Camera Title (OSD) On / Off Up to 20 characters (alphanumeric characters, marks)
Fixing angle adjustment -5°, 0°, +5°
Zoom Ratio 1x
Digital (Electronic) Zoom Choose from 3 levels of x1, x2, x4
Focal Length 0.84 mm {1/32 inches}
Maximum Aperture Ratio 1 : 2.4
Focus Range 0.3 m {11-13/16 inches} - ∞
Angular Field of View Horizontal : 186° Vertical : 186°
Camera Control Brightness, AUX On / Off
Audio Mic (Line) Input : On / Off Volume adjustment : Low / Middle / High Audio Output : On / Off Volume adjustment : Low / Middle / High
GUI / Setup Menu Language English, Italian, French, German, Spanish, Portuguese, Russian, Chinese, Japanese
Network IF WV-S4550L : 10Base-T / 100Base-TX, RJ45 connector WV-S4550LM : 10Base-T / 100Base-TX, M12 connector
Image Resolution , •Fisheye mode max.30 fps 2192×2192 / 1280×1280 / 640×640 / 320×320 •Quad PTZ mode max.30 fps, Single PTZ mode max.30 fps 1600×1200 / 1280×960 / 800×600 / VGA / QVGA •Double Panorama mode (max. 30 fps) 1920×1080 / 1280×720 / 640×360 / 320×180 •Fisheye + Double Panorama mode (max. 30 fps) (Fisheye) 2192×2192 / 1280×1280 / 640×640 / 320×320 (Double Panorama) 1280×720 / 640×360 / 320×180 •Fisheye + Quad PTZ mode (max. 30 fps) (Fisheye) 2192×2192 / 1280×1280 / 640×640 / 320×320 (Quad PTZ) 1280×960 / 800×600 / VGA / QVGA •Quad streams mode (Single PTZ (Quad streams)) 1280×960 / 800×600 / VGA / QVGA (max. 30 fps) (Quad PTZ) 1600×1200 / 1280×960 / 800×600 / VGA / QVGA (max. 5 fps) •Panorama mode (max. 30 fps) 1920×1080 / 1280×720 / 640×360 / 320×180 •Fisheye + Panorama mode (max. 30 fps) (Fisheye) 2192×2192 / 1280×1280 / 640×640 / 320×320 (Panorama) 1280×720 / 640×360 / 320×180
H.265 / H.264 [Transmission Mode] Constant bit rate / Variable bit rate / Frame rate / Best effort [Transmission Type] Unicast / Multicast
JPEG [Image Quality] 10 steps
Smart Coding GOP (Group of pictures) control : On (Frame rate control)* / On (Advanced)* / On (Low) / On (Mid) / Off *On (Frame rate control) and On (Advanced) are only available with H.265. Auto VIQS : On / Off
Audio Compression G.726 (ADPCM) : 16 kbps / 32 kbps, G.711 : 64 kbps, AAC-LC : 64 kbps / 96 kbps / 128 kbps
Audio Transmission Mode Off / Mic (Line) input / Audio output / Interactive (Half duplex) / Interactive (Full duplex)
Supported Protocol IPv6 : TCP/IP, UDP/IP, HTTP, HTTPS, RTP, FTP, SMTP, DNS, NTP, SNMP, DHCPv6, MLD, ICMP, ARP, DiffServ, IEEE802.1X IPv4 : TCP/IP, UDP/IP, HTTP, HTTPS, RTSP, RTP, RTP/RTCP, FTP, SMTP, DHCP, DNS, DDNS, NTP, SNMP, UPnP, IGMP, ICMP, ARP, DiffServ, IEEE802.1X
No. of Simultaneous Users Up to 14 users (Depends on network conditions)
SDXC/SDHC/SD Memory Card (Option) H.265 / H.264 recording : Manual REC / Alarm REC (Pre/Post) / Schedule REC / Backup upon network failure JPEG recording : Manual REC / Alarm REC (Pre/Post) / Backup upon network failure Compatible SD (SDHC/SDXC) card : Panasonic 2 GB, 4 GB*, 8 GB*, 16 GB*, 32 GB*, 64 GB**, 128 GB**, 256 GB** model *SDHC card, ** SDXC card (except miniSD card and microSD card)
Mobile Terminal Compatibility iPad, iPhone, Android TM mobile terminals
Alarm Source 3 terminals input, VMD, Command alarm
Alarm Actions SDXC/SDHC/SD memory recording, E-mail notification, HTTP alarm notification, Indication on browser, FTP image transfer, Panasonic alarm protocol output
Audio Input ø3.5 mm stereo mini jack, Recommended applicable microphone : Plug-in power type (Sensitivity of microphone : –48 dB ±3 dB (0 dB=1 V / Pa,1 kHz)) Input impedance : Approx. 2 k (unbalanced) Supply voltage : 2.5 V ±0.5 V
Audio Output ø3.5 mm stereo mini jack (monaural output) Output impedance : Approx. 600 (unbalanced) Output level : –20 dBV
External I/O Terminals ALARM IN 1 (Black & white input, Auto time adjustment input) (x1), ALARM IN 2 (ALARM OUT) (x1), ALARM IN 3 (AUX OUT) (x1)
Safety UL (UL60950-1), c-UL (CSA C22.2 No.60950-1), CE, IEC60950-1
EMC FCC (Part15 ClassA), ICES003 ClassA, EN55032 ClassB, EN55024
Power Source and Power Consumption DC power supply : DC12 V 910 mA, Approx. 10.9 W PoE (IEEE802.3af compliant) Device : DC48 V 240 mA, Approx. 11.5 W (Class 0 device)
Ambient Operating Temperature IR LED : On -40 °C to +50 °C (-40 °F to 122 °F) IR LED : Off -40 °C to +60 °C (-40 °F to 140 °F)
Ambient Operating Humidity 10 to 100 % (no condensation)
Water and Dust Resistance IP66(IEC60529), Type 4X(UL50), NEMA 4X compliant
Shock Resistance 50J (IEC 60068-2-75 compliant), IK10 (IEC 62262)
Dimensions When using the attachment plate : ø154 mm × 60.3 mm (H) {ø6-1/16 inches × 2-3/8 inches (H)} Dome radius 35 mm {1-3/8 inches} When using the base bracket : ø164 mm × 96.3 mm (H) {ø6-15/32 inches × 3-25/32 inches (H)} Dome radius 35 mm {1-3/8 inches}
Mass (Approx.) When using the attachment plate : Approx. 870 g {1.92 lbs} When using the base bracket : Approx. 1.3 kg {2.87 lbs}
Finish Main body : Aluminum die cast, Light gray Outer fixing screws : Stainless steel Dome section : Polycarbonate resin, Clear