• Security Solutions

LANG AG kiralama portföyüne Panasonic stüdyo kameraları ekliyor

Panasonic Broadcast bugün Avrupa’da satış ve kiralama için görsel sunum teknolojisinin lider tedarikçilerinden biri LAND AG Panasonic AK-HC3500 stüdyo kameraların eklenmesi ile kiralama katalogunu genişletti. Şirket’in kararı kamera’nın sinyal aktarım teknolojisine ve düşük gürültülü görüntülerine dayanmaktadır.

LANG AG’nin Panasonic AK-HC3500’i seçmesinin nedeni görüntü sinyallerini aktarmak için kullandığı teknolojidir. Panasonic'te yüksek hacimde veriyi uzun mesafelere aktarmak için uygun olmayan üç eksenli kablolar kullanılmaz. Artık çok yaygın olan HD filmler için üç eksenli kablolar kullanıldığında sinyallerin sıkıştırılması gerekir. Bu istenmeyen gecikmelere neden olabilir ve görüntü kalitesinde görünür bir bozulmaya yol açabilir. Aksine, AK-HC3500 sinyali doğrudan gecikme ve kayıp olmadan kamera’nın kontrol ünitesine göndererek veri iletimi için SMPTE311M hibrit kamera kablolarını kullanır.
Daha yüksek veri hacimlerinin ortaya çıkışı ile birlikte HD filmler Standart Tanımlı filmlerden çok daha yüksek görüntü gürültüsü üretir. Sonuç olarak, HD kameralar iyi görüntü kalitesine katkıda bulunan bir karar faktörü olan iyi gürültü işlemesi gerektirir. AK-HC3500 -60dB (1080i25’te) bir sinyal gürültü oranına sahiptir.
“Kiralama portföyümüzdeki tüm cihazlarla olduğu gibi bir satın alma kararı vermeden önce AK-HC3500’i kapsamlı bir şekilde test ettik,” dedi LANG AG Teknik Müdürü Hubertus Beckmann.  “Düşük gürültü ve doğal görüntü kalitesinden çok etkilendik. Ayrıca üç eksenli kablolar gerekli olmadığı için görüntüler gecikme ve kayıp olmadan aktarılıyor.”

LANG AG Avrupa’nın önde gelen kiralama ve satış için görsel sunum teknolojisi ve ilgili çevre birimleri toptan satıcılarından biridir. Panasonic kameranın tipik kullanım alanları arasında birkaç bin konuklu büyük ölçekli etkinlikler ve yıllık hissedar toplantıları yer alır. Bu tip etkinliklerin organizatörleri en yüksek kalitede görüntülere ihtiyaç duyulduğu için canlı stüdyo kameralar kullanıyor.

“LANG AG’nin Panasonic’i seçmesinin temelinde yenilik konusundaki taahhüdümüz yer alıyor,” dedi Panasonic Broadcast DACH Genel Müdürü , Uwe Rohr. “Çözümlerin geliştirilmesi sırasında, her kullanım tipi için kullanılabilir en iyi teknolojiyi sunmak için gereken tüm çabayı gösteriyoruz.”

Kamera hakkında daha fazla bilgi burada bulunabilir.

Basın bültenini buradan indirin.