Koaksiyel dönüştürücü ile IP'ye kolay geçiş

Panasonic, entegratörlerin koaksiyel LAN kablolu mevcut altyapıyı kullanarak analog kamera sistemlerini ağ kameralarıyla değiştirmesini sağlayan koaksiyel dönüştürücüyü piyasaya sundu.

Sistem, yan kamera ünitesi (WJ-PC200) ve yan alıcı ünitesi (WJ-PR201 (1 kanallı), WJ-PR204 (4 kanallı)) kullanarak IP kamera ağının kurulumu için gereken maliyeti ve alanı azaltıyor.

Önceki modelden üçte bir oranında daha küçük olan WJ-PC200'ü genellikle mevcut bir harici kamera muhafazası içine kurmak mümkün. WJ-PR201/204'ün boyutu, bir önceki alıcı ünitesinin yarısı kadar. Alıcı kanalı başına dört kamera eklenerek bir kabinde 16 kamera kullanabiliyor.

Sistemin diğer bir avantajı da kameraların genellikle LAN kablolarıyla sağlanandan çok daha uzak konumlara kurulabilmesi. Koaksiyel sistemi AC adaptörüyle birlikte kullanarak kablo uzunluğunu iki kilometreye kadar çıkarabilir, çevre izleme gibi amaçlarla kurulum yapmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Panasonic Güvenlik Çözümleri Ürün Pazarlama Müdürü Gerard Figols, "Koaksiyel dönüştürücü, bütün binalarda kablo tesisatını yenilemeye gerek kalmadan en yeni kamera ürünlerini kullanarak IP tabanlı sistemler oluşturmanızı sağlıyor. Eklenen PoE+ hub'ı sayesinde kameralara güç de sağlanabiliyor" açıklamasında bulundu.

Panasonic Güvenlik Çözümleri ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: business.panasonic.com.tr/security-solutions/