Panasonic 4K kamera izleme maliyetlerini yarı yarıya azaltıyor

Panasonic bugün (11 Mayıs) Londra Kalesi'nde düzenlenen bir sektör etkinliğinde 4K güvenlik kamerasını görücüye çıkardı. Şirkete göre bu kamera daha düşük maliyetle daha büyük bir kapsama alanı sağlayacak.

WV-SFV781L dom kamera, görüntünün hem merkezinde hem de köşelerinde 'Gerçek 4K' görüntü kalitesi ve çözünürlüğü sağlıyor.

Kavşaklar, hava alanları, tren istasyonları, otoparklar, fabrikalar, depolar ve liman tesisleri gibi, tüm alanı görüntülemek için çok sayıda kameranın gerekli olduğu uygulamalarda kullanılması amaçlanan kameranın sensörü düşük ışıkta bile yüksek performans sağlar ve lens değiştirmeye gerek olmadan 16-100 derece görüş açısı sunar.

Gerçek 4K kamera 1080p kameralardan dört kat, 720p kameralardan dokuz kat daha geniş bir alanı görüntüler. Ayrıca 1080p kameralardan iki ve 720p kameralardan üç kat daha uzağı görüntüleyebilir.

Panasonic Security Avrupa Ürün Pazarlama Başkanı Gerard Figols ürün hakkındaki görüşlerini şu şekilde açıkladı: "Köşebentler, kablolar, duvara montaj ve CCTV kamerayı kurmakla ilgili diğer operasyonel maliyetler göz önüne alındığında, 4K'ye geçmek maliyetleri ciddi ölçüde azaltacak. Maliyetlerin yüzde 50 azalacağını tahmin ediyoruz, çünkü bir Panasonic 4K kamera dört full-HD kameranın görüntü kalitesi ve kapsama alanını sunuyor."

"Mesela, büyük bir alışveriş merkezinin otoparkında aracın modelinin, renginin ve plakasının yanı sıra insanların da izlenmesi gerekir. 50.000 metrekarelik bir otoparkta, tüm alanı etkin şekilde görüntüleyebilmek için toplamda 70 HD kamera gerekir, ancak bunun için 21 Panasonic 4K kamera yeter; bu da yönetim ve bakım gereken çok daha az donanım demek."

1/1,7 tipi sensör, Panasonic Gerçek 4K F1.6 lens ile birlikte, renkli modda sadece 0,3 lüks veya siyah-beyaz modda 0,03 lüks'te düşük ışık performansına ulaşır ve bu kamerayı en yüksek performanslı 4K sınıfı güvenlik kamerası haline getirir.

Kamerada Akıllı IR-LED özelliği de bulunur ve tüm 4K görüntünün 0,0 lükste net ve keskin olmasını mümkün kılar. Özel kaplaması bakım masraflarını azaltırken, suya ve toza karşı koruma sağlar.

Sanal PTZ çalışması kullanıcının bazı alanlara odaklanmasına imkan sunarken bir yandan da tüm alanı kaydetmeye devam etmesini sağlar. Bu sayede kritik uygulamalarda hiçbir an kaçırılmamış olur.

Panasonic güvenlik ürünleriyle ilgili daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/