Panasonic, çok düşük bant genişliğine sahip kamera platformu ile H.265'in ötesine geçiyor

Panasonic, Security Essen 2016'da Full HD çözünürlüğü şirketin en yeni yazılımıyla birleştiren, depolama ve ağ bant genişliğini H.265'in ötesinde yüzde 80'e kadar düşürebilen yeni bir ağ kamerası serisini tanıttı.

İki yeni kutu kamera olan WV-S1132 ve WV-S1131, 2016 yılının Ekim ayından itibaren raflarda yerini alacak ve bu kameralar Panasonic firmasının yeni i-PRO Extreme kamera platformunun ilk iki ürünü olacak. Kameralar, kayıt cihazı (WJ-NX400) ve yazılım (WV-ASM300) içerecek olan yeni H.265 sisteminin bir parçası olarak piyasaya sürülecek.

Platform, H.264'e kıyasla %50 daha fazla bant genişliği tasarrufu sağlayan H.265 sıkıştırma gücünden faydalanıyor. Yeni platform Panasonic Smart Coding teknolojisi ile birlikte uygulandığında; H.265 seviyelerinin çok ötesinde, eşi benzeri görülmemiş düzeyde, yüzde 80’lik bant genişliği ve depolama verimliliği sağlıyor.

Her iki kamera da çok yetersiz ışıklı koşullarda bile çarpıcı renklere sahip görüntüler elde etmenizi sağlayan yeni bir 1/3" sensörle donatılmış bulunuyor. Yeni sensör, 1/2” sensör ile aynı düzeyde yetersiz ışık aydınlatmasını daha düşük maliyetlerle sağlıyor.

Avrupa Güvenlik Çözümleri Ürün Pazarlama Başkanı Gerard Figols konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Yerel uçtan uca H.265 ve Smart Coding teknolojilerinin kombinasyonu, hasara dayanıklı modellerde bulunabileceği gibi bir sonraki iç ve dış mekan kutu ve dome tipi kameralarda da mevcut olacak. Bu yeni teknoloji platformu, en zorlu koşullarda en üst düzey performans vermesi için tasarlandı. Panasonic Smart Coding teknolojisi; görüntünün farklı bölgelerini, yüzlerin en üst kalitede kaydedilmesinden, hareketsiz alanların düşük kalite kaydına uzanan üç kalite düzeyinden birinde kategorize edip kaydederek, toplam bant genişliğini azaltmaya destek olan, eşsiz bir AutoVIQS (Belirli bir alanda Değişken Görüntü Kalitesi) fonksiyonuna sahip. Bu teknoloji, arka plan görünümünü düşük bit hızında tutarken, belirgin bir şekilde kaliteli kayıt yapmanızı sağlıyor."

Tüm bunların yanında, yeni Gelişmiş Süper Dinamik özelliği en zorlu ışık şartlarında bile yüzlerin görünür kalmasını sağlayarak, kimlik tespitinde olabilecek en iyi şartları sunuyor. 

H.265 platformu; kamerayı, kayıt cihazını ve yazılımı güvenlik ihlallerine karşı koruyan Panasonic'in Güvenli İletişim sistemi ile donatıldı. Sektörün öncü güvenlik sertifikası sağlayıcısı ile geliştirilen sistem; veri şifreleme, iletişim şifreleme ve doğrulama ve kimlik saptama temel sistemini kullanarak, video kanıtının elde edildiğini garanti eden üst düzey güvenli ve sağlam koruma sağlamak için üç farklı alanda koruma imkanı sunuyor.

Panasonic, yeni i-PRO Extreme kamera serisini ve bu serinin yanında gelen kayıt cihazı ile yazılımı Security Essen 2016'da beğeninize sunacaktır. Panasonic Güvenlik Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için, lütfen sitemizi ziyaret edin: https://business.panasonic.com.tr/guvenlik-cozumleri/