Panasonic taşımacılığa yönelik mobil ağ kamerasını piyasaya sunuyor

Panasonic, araçlara yönelik iki dayanıklı mobil ağ kamerasını piyasaya sundu. Kameralar tren, otobüs ve nakliye araçlarının yolculuklarını izlemek için tasarlandı.

Full HD WV-SBV131M kamera ve HD WV-SBV111M kamera, ışığın az olduğu koşullarda bile yüksek kaliteli görüntüler üretiyor. Bunun için karanlık alanları düzeltmeye ve araba farı gibi parlak ışıkların doygunluğunu kontrol etmeye yarayan Yüksek Işık Telafisi (HLC) ve Uyarlanabilir Siyah Uzanım (ABS) işlevleri kullanılıyor. Yani kameralar renk modunu daha uzun süre koruyarak bütün ışık koşullarında canlı, net, iyi odaklanmış görüntüler elde ediyor.

Panasonic Güvenlik Çözümleri Ürün Pazarlama Müdürü Gerard Figols, "Bu kamera işlevleri, çeşitli dış mekan koşullarında rakipsiz görüntü kalitesi sağlıyor. Araca monte edilen bu sağlam kameralar, yüksek basınçlı suya maruz kalınan yerler de dahil olmak üzere zorlu dış mekan ortamlarına uyum sağlar. Güvenilir ve çok yönlü görüntü kalitesiyle birlikte sağlamlığı sayesinde bu kameralar, taşımacılık sektörü için idealdir" açıklamasında bulundu.

Özellikle dış mekanda kullanım için tasarlanan bu kameralar; çizilmeye dayanıklı dome, geniş çalışma sıcaklığı aralığı ve ciddi darbelerle titreşime karşı dayanıklılık sunan entegre bir koruyucu gövdeye sahipler. Her biri IP6K9K ve IP66 derecesinde ve maksimum dayanıklılık sunacak şekilde üretildiler.

Ayarlanabilir görüntüleme açısı sayesinde bu kameralar, otobüsün yan tarafındaki 11 metrelik alanı izleyerek kör nokta riskini ortadan kaldırıyor. Alternatif olarak kaza durumunda işe yarayabilecek, kanıt niteliğinde, güvenilir görüntüler sağlamak için aracın arkasındaki 20 metrelik alanı izleyebiliyor.

Panasonic Güvenlik Çözümleri'ne dair daha fazla bilgi için lütfen https://business.panasonic.com.tr/security-solutions/ adresini ziyaret edin