Panasonic, dayanıklı kapalı devre televizyonlarda (CCTV) yeni bir standart başlatıyor

Panasonic, en sert hava koşulları ve görev kritik uygulamalar için tasarladığı dayanıklı ve yeni PTZ güvenlik kamerasını duyurdu. 

Ekim 2016'da satışa sunulacak olan Aero-PTZ (WV-SUD638), 30x optik zoom lens ile Full HD 60 fps görüntü sunarken, hem sarsıntıya hem de oksitlenmeye karşı dirençli sert fiberglas gövdesi sayesinde kutuplardan çöllere kadar tüm hava koşullarına karşı dayanıklı.

Kamera, dışarıdan gelen titreşimlerin görüntü üzerindeki etkisini azaltmak için hibrit görüntü sabitleme teknolojisi özelliğine ve jiro sensörlere sahip. Buna ek olarak, standart kameralarla karşılaştırıldığında, üst düzey dinamik işlevi daha geniş bir dinamik aralığa sahip olmasını sağlıyor.

Yüksek konumlarda, denizde, limanda, iskelede ve köprülerde kullanım için üretilen kamera "aktif sensör" teknolojisi ile donatılmış bulunuyor. Bu sensör, duruma göre dış koşullara tepki göstererek, en zorlu şartlarda maksimum görüntü kalitesini aralıksız yakalamak için yerleşik sileceğini, ısıtıcısını ve buz çözücüsünü kullanıyor.

Panasonic Güvenlik Çözümleri Ürün Pazarlama Müdürü Gerard Figols, yeni ürün hakkında şunları söylüyor: “Aero PTZ, piyasada bulunan kameralar arasında çevre koşullarına karşı en dayanıklı kameradır. En sert koşulları bile eskisinden çok daha iyi şekilde atlatabiliyor. Kamera, hava koşulları ne olursa olsun keskin ve kaliteli görüntüleri güvenilir bir şekilde üretiyor. Sadece Panasonic'te bulunan hibrit görüntü sabitleme özelliği sayesinde kamera, rüzgarda ciddi anlamda sarsılsa bile, elde edilen görüntü kalitesi yüksek düzeyde kalmaya devam ediyor.”

360⁰ aerodinamik küresel tasarımı, esinti etkisini minimum düzeye düşürürken, kameranın 135 km/sa hıza ulaşan rüzgarlarda bile başarılı şekilde çalışmasını sağlıyor. 'Radyan yapısı' kameranın hafif, fiberglas gövdesi üzerinde kar ve toz birikmesini önlüyor.

Üç renk seçeneği ile satışa sunulacak olan kamera, IP67 derecesine sahip ve IK10 standartlarına göre hasara karşı dayanıklılık sunuyor. Küre şeklindeki pan-tilt mekanizması, sonsuz 360 derece pan yapabilmeyi sağlıyor ve 90° ile -180° eğim aralığı veriyor.

Panasonic Güvenlik Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için https://business.panasonic.com.tr/guvenlik-cozumleri adresini ziyaret edin