Panasonic IFSEC 2016'da maliyetleri azaltan güvenlik özelliklerini tanıtıyor

Panasonic Business, IFSEC 2016'da güvenlik sistemlerinin toplam maliyetini azaltan akıllı teknolojilerinden bazılarını tanıtacak ve sektörü, CCTV satın alımı üzerine yeniden düşünmeye teşvik edecek.

Panasonic; insan maskeleme teknolojisi, güvenli iletişim, akıllı kodlama ve yağmur önleme kaplaması özelliğinin yanı sıra VIQS ve yüz tanıma işleviyle donatılmış, piyasaya yeni sunulan kamera teknolojisini tanıtacak. Şirket, tüm bu özelliklerin toplam sahip olma maliyetini düşürdüğünü söylüyor.

Panasonic Security Avrupa Ürün Pazarlama Başkanı Gerard Figols, "Panasonic, IFSEC 2016 temasını 'Akıllı güvenlik sistemlerinin lideri' olarak belirledi. Bu benzersiz yerleşik teknolojilerin neden yalnızca daha sağlam güvenlik kayıtları sunmakla yetinmediğini, bunu olabilecek en düşük maliyetle nasıl gerçekleştirdiğini göstereceğiz," diyor.

Panasonic'in akıllı kodlama teknolojisi, bant genişliği ve depolama gereksinimlerini %70'e kadar azaltarak maliyetten tasarruf sağlarken, yağmur önleme kaplaması kamera merceğini temizleme ve bakım ihtiyacını neredeyse ortadan kaldırıyor.

Gerard Figols, "Müşteriler, satın alma sırasında bakım ve ağ maliyetleri hesaba katılmayınca, büyük ölçekli CCTV sistemlerine ilişkin gerçek sahip olma ve çalıştırma maliyetlerini göremiyor," diye ekliyor.

Panasonic standında gösterilen bir diğer ürün olan Aero-PTZ (WV-SUD638), en zorlu hava koşulları ve görev açısından kritik uygulamalar için tasarlanan, sektördeki en sağlam PTZ güvenlik kamerası olarak öne çıkıyor. Kamera; iskele, rıhtım ve limanlarda bulunan tuzlu havaya doğrudan maruz kalınması gibi durumların oluşturduğu etkilere karşı dayanıklılık sağlayan, hafif bir cam elyaf gövdeye sahip.

60 fps'de Full HD çözünürlük sunan Aero-PTZ'de 30x optik yakınlaştırma merceğinin yanı sıra, dış titreşimlerin etkisini en aza indiren hibrit görüntü sabitleme teknolojisi ve cayro sensörler bulunuyor.

Yükseklerde, denizde, liman, iskele ve köprülerde kullanım için üretilen Aero PTZ, "aktif sensör" teknolojisine sahip. Bu sensör, dış koşulları ölçerek duruma göre, içinde bulundurduğu sileceklerle yağmurda ve karda lensin temizlenmesini sağlıyor, içindeki elektronik aletlerin optimum sıcaklıkta çalışması için ısıtıcısını ve lensi temiz tutmak üzere buz çözücüsünü etkinleştiriyor.

Panasonic Güvenlik Çözümlerine dair daha fazla bilgi için lütfen https://business.panasonic.com.tr/security-solutions/ adresini ziyaret edin veya IFSEC 2016’da G1000 standına uğrayın.