Panasonic, siber güvenli CCTV ürün serisini tanıtıyor

Panasonic, bu hafta 20-22 Haziran tarihlerinde Londra’da düzenlenecek IFSEC etkinliğinde uçtan uca, siber güvenli yeni CCTV sistemini tanıtacak.

Güvenli İletişim sistemi, videolarda kurcalama, değiştirme, sahtekarlık ve gözetleme yapılmasını önlemek amacıyla, Panasonic’in IP CCTV kamera sistemleri ile birlikte çalışan güvenli bir veri koruma araçları platformu ve paketi olarak üretildi.

Sistem, veri şifrelemenin yanı sıra IP iletişim şifrelemesi ve doğrulaması da dahil olmak üzere birtakım veri koruma araçları içeriyor ve Panasonic IP video akışı içinde video kanıtının bütünlüğünü sağlıyor. Panasonic’in iPro Extreme ve Elit serisinde bulunan ürün, cihazlar arasındaki iletişim bilgileri de dahil, uçtan uca şifrelenmiş bir şekilde, 5 ve 6 serisi kameralarla da geriye dönük bir uyumluluk gösteriyor.

Değişiklik algılama teknolojisinin yanı sıra, şifreleme teknolojisiyle Symantec Managed PKI’dan cihaz sertifikası kullanılarak kayıtların gerçeklik değeri de güvenceye alınıyor.

Avrupa Ürün Pazarlama Yöneticisi Gerard Figols ürün lansmanıyla ilgili, “Panasonic’in dünyanın 1 numaralı SSL sunucu sertifikalarıyla ortaklığı sonucu CCTV sistemlerindeki köklü uzmanlığı, gözetim sistemlerinin güvenle korunmasında bir sektör standardı yaratma hedefiyle bir araya gelmiştir.

Nesnelerin İnterneti teknolojisine sahip cihazların son zamanlarda korsan faaliyetlerin hedefinde olduğunu gördük. İş yerlerimizde ve evlerimizde emniyetimizi sağlaması gereken güvenlik kameraları, internet korsanlarının güvenliğimizi tehlikeye atması için açık kapı sunmamalıdır” dedi.

Seriyle ilgili daha fazla bilgi için ziyaret edin: https://business.panasonic.com.tr/guvenlik-cozumleri/Guvenli_Iletisim