Panasonic, IFSEC'te yeni bir rota çiziyor

Panasonic, IFSEC 2017'de Avrupa güvenlik departmanı için yeni bir rota çizerek sektörden CCTV'nin algılanma ve tedarik edilme yaklaşımını değiştirmesini istiyor.

Yağmuru önleme kaplaması, nem giderme ve akıllı kodlama gibi tescilli Panasonic teknolojileri, CCTV teknolojisinin bakım ve işletimine yönelik genel maliyeti düşürüyor. Bu özelliklerin değerini göstermek için şirket, önde gelen diğer üreticilerin ürünleriyle kendi güvenlik kameralarının kullanım maliyetini hesaplayarak karşılaştıran ROI hesaplayıcısını IFSEC'te sunmayı planlıyor.

Hesaplayıcı; veri depolama, aktarım, bakım ve temizlik maliyeti ile zayıf siber güvenlikten kaynaklanabilecek potansiyel risklerin yanı sıra kişi sayma, yaş algılama ve cinsiyet algılama teknolojilerinin gelir potansiyeli gibi faktörleri göz önüne alıyor.

Panasonic İngiltere Ülke Yöneticisi John Boyle konuyla ilgili şunları söyledi: “Panasonic, birkaç yıldır benzersiz dahili kamera teknolojilerinin toplam sahip olma maliyetini azalttığını belirtiyordu. Buna ek olarak, uçtan uca siber güvenlik sunabiliyor olmamız, kuruluşların veri ihlallerine karşı korunmalarını sağlıyor ve onları veri koruma yasalarındaki değişikliklere hazırlıyor.

Dolayısıyla, güvenlik teknolojisi satın alırken kameraların doğrudan maliyeti üzerine eğilmek bizim için bir avantaj sağlamıyor ve bu konuda pazarın bakış açısını değiştirmemiz gerekiyor. Bu yıl IFSEC'te, ürün maliyetinin yolun sadece başı olduğunu anlayan bazı sistem entegrasyonu iş ortaklarıyla yeni görüşmeler başlatmak istiyoruz.”

IFSEC 2017'deki platformlardan biri olan Panasonic, Security Management Theatre'a özel sponsor olmanın yanı sıra, aynı zamanda Panasonic markalı bir toplantı alanı sağlamak için organizatörlerden UBM ile birlikte çalışıyor. Şehir gözetimi, bankacılık ve perakende gibi güvenlik endüstrisi için başlıca hedef sektörler IFSEC Meetings Service aracılığıyla etkinlikte Panasonic'le doğrudan toplantı ayarlayabilecek. Şirket ayrıca Londra'daki ExCeL Centre'da gerçekleştirilecek etkinlikte siber güvenlik, bakım gerektirmeyen şehir gözetim ve akıllı sıkıştırma teknolojileri üzerine bir seminer verecek. 

John Boyle konuyla ilgili, “Daha danışma odaklı bir yaklaşım benimsemek istiyoruz. SI'larımızın karşılaştıkları güçlükleri anlamak ve Panasonic'in benzersiz düzeydeki kapsamlı teknoloji portföyünün onların giderek karmaşıklaşan ihtiyaçlarını karşılayabileceğini göstermek istiyoruz” diye ekledi.

Panasonic Güvenlik Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için: https://business.panasonic.com.tr/guvenlik-cozumleri/