• Security Solutions

Panasonic, popüler modeli AG-AC90 için yapılan güncellemeyi duyurdu

 

Panasonic, başarılı AG-AC90 kamera kaydedicisinin yeni modelini sundu.

Orijinal kameranın yüksek görüntü kalitesine sahip yeni AG-AC90A AVCCAM kamera, geliştirilmiş ağ kapasitesi ve pek çok kullanışlı profesyonel işlevi ile öne çıkıyor.

12 adet optik zoom lensi, 29,8 mm (35 mm dengi) geniş açıdan başlıyor ve 383,7 mm’ye kadar uzanıyor. Yüksek hızlı bir F1.5'e sahip kamera, BI (siyah aydınlatmalı sensör) tipi 3MOS görüntü sensörleri ile Full HD çözünürlük sunuyor.

Panasonic Avrupa Ürün Pazarlama Müdürü Nela Pertl, güncelleme hakkında şunları söylüyor: "Bu yeni özellikler bir kamera operatörüne, günümüzün yüksek video filmi gerekliliklerini karşılamak için gerekli olan görüş açısını, görüntü kalitesini ve dosya formatlarını sunuyor. Üçlü manuel halkalar (odaklanma, yakınlaştırma ve iris), çok yönlülük ve görüntü kontrolü sunarken XLR ses girişleri ve uzak terminaller, sisteme profesyonel uygulamalar için gerekli olan genişletilebilirliği sağlıyor."

AVCHD kaydedici bölümü, hem Tam HD aşamalıgörüntü üretimi için PS modunu hem de profesyonel kullanım için olan PH modunu destekliyor. Buna ek olarak AG-AC90A, spor koçluğu kullanımı için PM moduna ve ağ aktarımı için de CS moduna olanak tanıyor. Verilerin bir mobil yönlendirici aracılığıyla bir PC'ye aktarılması ya da bir bulut sunucusuna yüklenmesi amacıyla bir 'Eye-Fi kartı' kullanımı için de destek sunarak üretimdeki iş akışını ciddi oranda azaltıyor.

Nela Pertl sözlerine şunları ekliyor, "Kameranın yuvadan yuvaya kart kopyalama özelliği, kare dondurma, tarih ve saat yerleştirme, değişken beyaz dengesi ve geliştirilmiş kullanılabilirlik sağlayan çeşitli işaretçi ekranları gibi kullanışlı yeni fonksiyonları var ve bunlar, kameranın kullanım potansiyelini genişletiyor."

Eski AG-AC90 kullanıcıları, Panasonic internet sitesindeki (http://panasonic.biz/sav/pass_e) ürün yazılımını kullanarak güncelleme yapabiliyor.