• Security Solutions

Panasonic stüdyo kamerasını Avrupa pazarına tanıtıyor

Panasonic Avrupa, bugün yüksek çözünürlüklü stüdyo kamerası AK-HC3500'ün Avrupa'da kullanıma girdiğini doğruladı. Doğrudan canlı yayın uygulamaları için üretilmiş yeni kamera, 1080/59.94i ve 1080/50i görüntü elde etmede yüksek kalite için özel görüntü işleme ve renk üretim işlevleri ile donanmıştır.

IBC 2011'de Panasonic standında (Salon 9 C45) sergilenen yüksek performanslı AK-HC3500 kamera, üç 2/3" 2.2 megapiksel IT-CCD içermekle birlikte gelişmiş tek kanallı transfer sistemi, 14 bit A.D çevirici, gelişmiş 38 bit dijital sinyal işlemci LSI'si ve olağanüstü hassasiyet için uzamsal ofset işleme imkanı sunar. Dijital sinyal işlemci, yüksek kontrastlı bir ortamda sahne çekerken bile ayrıntılı, yüksek kaliteli görüntüleri güvenceye alan dinamik aralık germe (DRS) işlevi de içerir.

Özel tahsis edilmiş 8 tip LCD renk vizörü (AK-HVF931A), fiber kanal kompakt CCU (AK-HCU3550) ve uzaktan çalıştırma paneli (AK-HRP935) ile birlikte, Panasonic'te artık eksiksiz bir stüdyo sistem ürün portföyü bulunmaktadır.

AK-HC3500, cilt tonunu kontrol edebilme imkanı ve gerçek zamanlı pürüzsüzlük sağlayarak kaliteli HD görüntüler üretir. -130 db'nin altında sunulan, düşük ışıkta çekim ve düşük dikey yayma konusundaki yüksek hassasiyeti (2000 lx'te F11), hızlı yakalama ve kontrol için idealdir.  Dijital sinyal işlemci, yüksek kontrastlı bir ortamda sahne çekerken bile ayrıntılı, yüksek kaliteli görüntüleri güvenceye alan dinamik aralık germe (DRS) işlevi de içerir.

Panasonic Profesyonel AV Müdürü Christian Sokcevic şu açıklamalarda bulunmuştur: “Bu’ yüksek çözünürlüklü stüdyo kamerasını Avrupa pazarına getiriyoruz, çünkü dinamik bir yayıncılık ortamı için’ yüksek kalitede bir kameradır. AK-HC3500, Avrupa'da stüdyo işine yönelik daha ileri gelişmelerin izleyeceği ilk basamaktır. Orta vadede, sadece bir ürün portföyü sunmayacak , aynı zamanda stüdyo ve canlı prodüksiyon sektörü için sistem çözümleri de sunacağız.”

Bu 4.7 kg'lık kamera, stüdyoda kullanım için yapılandırılırken, karanlık ortamlarda çalışmayı iyileştirmek için arka operasyon panelinde bir arkadan aydınlatma lambası, sabit EFP çekimi için ayarlanabilir, kaymaz omuz pedi ve Çeşitli kamera ayarlarının saklanması ve bunlara erişilmesi için SD hafıza kart yuvası içeren kullanışlı özellikler bulunmaktadır.

AK-HC3500'de iki HD SDI bağlantısının yanı sıra bir telesuflör ve AUX çıkışları bulunur. Giriş bağlantıları içinde, mikrofon, interkom ve Üreteç-kilidi (BB/Üç seviyeli Eşitleme) bulunur.

Yeni AK-HC3500 kamera Avrupa'da gelecek yılın başında KDV hariç 36.000 €'luk önerilen perakende fiyatıyla satışa sunulacaktır.

Daha fazla bilgi için, internet sitemizi ziyaret edin: www.panasonic-broadcast.eu