• Security Solutions

PANASONIC'IN HD UZAKTAN KAMERA PORTFÖYÜ, GENİŞ BİR ÇEŞİTLİLİKTEKİ UYGULAMALAR İÇİN YÜKSEK KALİTELİ HD GÖRÜNTÜLER SAĞLIYOR; Kolay, maliyet-etkin HD içerik üretimi gösterimi ISE 2013'te

 

AMSTERDAM. 29 OCAK 2013Panasonic ISE 2013’te uzaktan kamera serisinin dikkat çeken yönlerini sergiliyor. Fuarda zorlu çekim ortamları için bile mükemmel çözümler sunan yüksek görüntü kalitesine sahip kompakt HD uzaktan kameralar sergilenecek.

 

ISE’deki stantta, Panasonic Broadcast & ProAV ekibi Uzaktan Kamera Ağına dayalı Eksiksiz bir IP işlemini tanıtacak.

 

AW-HE120 hem SDI hem de HDMI’yı destekleyen küçük ve hafif bir SD/HD kaydırma-eğme kamera sistemidir.  IP bağlantısı esnek sistem yapılandırmalarına, basit bağlantılara ve ayarlara olanak verir. Basit tak ve çalıştır özelliği ile kolaylıkla bağlanabilir ve ince tasarımı ve renk seçenekleri ile farklı ortamlarla bütünleşir.

AW-HE120 sistemi birçok uygulamayı destekler. Bunlar özellikle çok az aydınlatma seviyelerinde yüksek kalitede görüntü yakalayabilen güvenilir sağlam ve gizlenebilir ekipmanın gerektiği canlı eğlence ve performans prodüksiyonu için elverişlidir. Londra’daki Ronnie Scott’ın Jazz Kulübü tam da bunu yaptı. AW-HE120'nin AG-HPX250 el kamerası ile birleştirilmesi ile birlikte, bu kameralar daha geniş izleyici kitlesine ulaşmak için performansları İnternet üzerinde yayınlayabilmektedir. Yönlendirme ve yakınlaştırma için 100 ön ayar kullanılarak, neredeyse loşa yakın düşük aydınlatmalı ortamlarda canlı görüntü teknisyenleri için görüntüyü değiştirme ve dinamik içerik sunmak son derece basittir.

 

AW-HE2 IP üzerinden video özelliği sunan düşük maliyetli bir modeldir. Bu kamerada, yaklaşık 2x "iA" zum" gerçekleştiren 1/4.37 (Etkin) tip, 14 megapiksel MOS sensörü ve ultra yüksek çözünürlük teknolojisi bulunur. İçinde elektronik sağa sola çevirme/eğme/zum kontrolleri ve 95 derecelik geniş açı bulunur. Dokuz noktaya kadar önceden ayarlı bir bellek ile donanmıştır. Ayrıca, HDMI terminali de içerir ve Tam HD progresif çıkışı (1080p) destekleyen çoklu HD/SD format sinyalleri çıkışı sağlar. Küçüklüğü ve hafifliği ve entegre mikrofonu ile AW-HE2 video konferanslarında, eğitim senaryolarında ve öğretim gibi küçük taşınabilir kameralara ihtiyaç duyulan diğer uygulamalarda ideal ve maliyet etkili bir kameradır.

 

AW-HE60 serisi HD entegre kameralar 1/3 tip Tam-HD MOS sensörü ile donatılmıştır.  Çoklu HD/SD format sinyalleri çıkışı alınabilir. Video çıkışı arayüzleri arasında, HD/SD SDI çıkışı (sadece AW-HE60S), 1080p çıkışı destekleyen HDMI dijital video çıkışı (sadece AW-HE60H), analog bileşen (D-sub15 pin) çıkışı ve analog kompozit çıkış bulunmaktadır. Bu makinelerin bünyesinde, en parlak alanlarda doygunluğu ve karanlık alanlarda bloklamayı en aza indiren dinamik aralık germe (DRS) işlevi ve loş ışık durumunda bile artimajı bastırmak için hibrit dijital gürültü azaltma (Hibrit DNR) işlevi bulunur. Aynı zamanda gece film çekmek veya düşük aydınlatmalı ortamlardan yayın yapmak için mükemmel bir özellik olan kızılötesi "Gece modu"*1 ile donatılmıştır.

 

AW-RP120 farklı Panasonic uzaktan kamera sistemlerini destekleyen en yeni uzaktan kamera kontrol cihazıdır. IP bağlantı, 100'e kadar uzak kamerayı kontrol etmek için geniş ölçekli, esnek ve basit sistem yapılandırmasına ve birden çok kontrol cihazının aynı anda kullanımına olanak verir. Yeni bir joystick, yüksek yanıtlı sağa sola çevirme ve eğme işlevlerini çalıştırır ve yeni tasarlanmış bir kontrol paneli ile renk ayarlama tuşları eklenir. Yeni bir toplu geri arama işlevli önceden ayarlı bellek ve izleme belleği, çalıştırmak için tek kişinin yeterli olmasına olanak vererek iş gücünden tasarruf ettirir. Paint ve diğer kamera ayar işlevleri ile donanmış AW-RP120, geniş bir çeşitlilikteki son teknoloji ihtiyaçlarını karşılar. Canlı etkinlik prodüksiyonu, konferans salonları, kamu tesisleri ve kiralama gibi birçok uygulama için ideal bir hepsi bir arada kontrol cihazıdır.

 

Özellikle canlı prodüksiyon için bir başka fantastik ürün de AW-HS50’dir. Düzenli şekilde kompakt ve profesyonel olan bu cihaz, dört SDI girişi, bir DVI-D girişi, iki SDI çıkışı ve bir DVI-D çıkışı ile donanmış bir dijital video değiştiricisidir. Yarım raf boyutuna rağmen, değiştirici dahili MultiViewer görüntüleme fonksiyonu sayesinde profesyonel HD görüntü üretir. Bu, size sekize bölünmüş ekran biçimlerinden ve çerçeve senkronizatöründen seçim yapma imkanı sunar.

 

*1: Opsiyonel kızılötesi ışık gereklidir