• Communication Solutions

Panasonic, 2011 Internet Telephony Yılın Ürünü ödülünün sahibi oldu

Yeni Panasonic KX-UT670 Akıllı Masaüstü Telefon, yeniliği için ödüllendirildi

Secaucus, NJ (2 Şubat 2012) — Kuzey Amerikalı Panasonic System Communications Şirketi, küresel, entegre bir medya şirketi olan TMC'nin 2011 INTERNET TELEPHONY Yılın Ürünü Ödülünü Panasonic’in  KX-UT670 Akıllı Masaüstü SIP telefonuna layık gördüğünü bildirdi. 

Kuzey Amerikalı Panasonic System Communications Şirketi iş Communication Solutionsnden sorumlu Pazarlama Müdürü Bill Savino, “KX-UT670 ile 2011 Internet Telephony Yılın Ürünü Ödülünü almanın mutluluğunu yaşıyoruz,” şeklinde konuştu ve şunları ekledi: “Bu telefon Panasonic’in açık kaynak tabanlı işletim sistemine dayanan ilk SIP masaüstü telefonu.  KX-UT670, entegre çözümlerin esnek, güvenilir ve maliyet etkin iş iletişimleri ve operasyonları için geliştirilmesini olanak sağlıyor.”

KX-UT670, telefonun özelliklerine ve kurulu uygulamalarına kolay erişim ve bunları kontrol imkanı veren geniş 7 inçlik bir LCD dokunmatik ekranla donanmıştır.  Telefonun’ yüksek kaliteli video (H.264/720P) görüntüleyicisinin ve 16'ya kadar entegre Panasonic Ağ Güvenlik Kamerasının kullanılması yoluyla, perakende çevrelerindeki yöneticiler bir mağazayı arkada bulunan bir ofisten, hatta evden gizlice izleyebilir.  Benzer şekilde, eğitim alanında, bir okuldaki öğretmen kadrosu veya yetkililer telefonlarında Panasonic’in PTZ (pan, tilt, zoom-çevirme, eğme, zum) ağ video kameraları yoluyla canlı videoları görüntüleyerek güvenli bir bölgeden sınıflarda meydana gelebilecek acil durumları izleyebilir. 

The KX-UT670’in Linux tabanlı açık kaynaklı işletim sistemi programlanabilirdir; bu sayede bir şirket, çok çeşitli işletme dostu akıllı telefon uygulamalarından yararlanabilir veya iş, tesis ve iletişim yönetimine yönelik ihtiyaçlarına özel yeni uygulamalar tasarlayabilir.   Sözgelimi sağlık alanında, bir kullanıcı, hemşire çağırma sistemleri gibi işleri güçlendirmek için uygulamalar geliştirebilir.  Konuk ağırlama sektöründe, oda servisi konuğa sipariş vermek için dokunmatik ekranı kullanma imkanı vererek basitleştirilebilir.  Ayrıca, uygulamalar ofis tesis kontrolü için geliştirilebilir ve kullanıcının uzaktan sıcaklığı ayarlayabilmesine, storları açabilmesine veya kapayabilmesine ve kapıların kilidini açabilmesine olanak verir. 

TMC CEO'su Rich Tehrani “Panasonic'e Yılın Ürünü Ödülünü vermenin mutluluğunu yaşıyorum. INTERNET TELEPHONY editörleri, KX-UT670 SIP Telefonun kalite ve yenilik ortaya koyduğunu bununla birlikte pazarda gerçek çözümler sağladığını doğruladı,” şeklinde konuştu ve şunları ekledi: “Panasonic'teki tüm ekibi kendilerini IP iletişim teknolojilerini geliştirmeye adadıkları için tebrik ediyorum.”

2011 Yılın Ürünü ödülünün sahipleri, INTERNET TELEPHONY dergisi Ocak/Şubat 2012 sayısında yayınlanacak, (www.itmag.com). INTERNET TELEPHONY, 1998™ yılından beri IP iletişimi konusunda otorite olarak görülmektedir.

Panasonic System Communications Company Avrupa (PSCEU) Hakkında

PSCEU, Panasonic'in küresel B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa şubesidir. PSCEU’nun hedefi iş dünyasındaki profesyonellerin çalışma hayatlarını iyileştirmek ve kurumlarının etkinlik ve performansına yardımcı olmaktır. Kuruluşların görüntü, ses ve metinsel veriler gibi her tür bilgiyi yakalamasına, hesaplamasına ve iletmesine yardım ediyoruz . Ürünler arasında, PBX telefon anahtarları, belge yazıcıları, profesyonel kameralar, projektörler, geniş görsel ekranlar ve dayanıklı seyyar bilgisayarlar bulunur. Yaklaşık 500 personeli, tasarım geliştirme uzmanlığı, küresel proje yönetim kapasitesi ve geniş bir Avrupalı ortak ağı ile, PSCEU pazarlarında rakipsiz bir kapasite sunuyor.

Yeni PSCEU dört iş bölümünden oluşmaktadır:

 

"Arasında profesyonel tarayıcılar, çok fonksiyonlu yazıcılar, telefon sistemleri ve HD video konferans sistemleri bulunan Communication Solutions."
 
Arasında projektörler, interaktif beyaz tahtalar, sunum yardımcıları ve ekranların bulunduğu Görsel Sistem Çözümleri. Panasonic %28 gelir payıyla projektörlerde Avrupa pazarının lideridir.
 
İçinde profesyonel işitsel-görsel, güvenlik ve entegre makine vizyon (IMV) teknolojisinin bulunduğu Profesyonel Kamera Çözümleri. Panasonic Avrupa'daki en iyi iki profesyonel kamera satıcısından biridir.
 
İçinde Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayar ürün gamı, Toughbook iş tipi tabletler ve elektronik satış noktaları (EPOS) sistemlerinin bulunduğu Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic Toughbook, 2010'da %62.9 pazar payı ile Avrupalı dayanıklı dizüstü bilgisayarda pazar lideridir (VDC, Haziran 2011).

Panasonic Corporation, geniş bir çeşitlilikteki tüketici, iş ve endüstriyel ihtiyaçlara yönelik elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve üretilmesinde dünya lideridir. Merkezi Osaka, Japonya'da bulunan şirket, 31 Mart 2011 bitim tarihi tarihi itibariyle o yıl için 8.69 trilyon yen (79 milyar €) konsolide net satış kaydetmiştir. Şirketin hisseleri, Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE:PC) borsalarında listeleniyor. Şirket ve Panasonic markası hakkında daha fazla bilgi için, şirketin İnternet sitesini (http://panasonic.net/) ziyaret edebilirsiniz.

INTERNET TELEPHONY dergisi hakkında

INTERNET TELEPHONY 1998™ yılından bu yana IP İletişim Otoritesi olarak kabul edilmektedir. INTERNET TELEPHONY dergisi, 1998 Yılı Şubat ayındaki ilk sayısından başlayarak, karmaşık birleştirilmiş iletişimler alanına tarafsız bakış açıları sunmaktadır.  Daha fazla bilgi için, www.itmag.com adresini ziyaret edin.

TMC Hakkında

TMC, müşterilerin yazılı, yüzyüze ve çevrimiçi topluluklar oluşturmasına yardım eden küresel, entegre bir medya şirketidir.  TMC, Customer Interaction Solutions, INTERNET TELEPHONY, Next Gen Mobility ve Cloud Computing (eski adı InfoTECH Spotlight) dergilerini yayınlamaktadır.  Her ay iki milyon özel ziyaretçi tarafından okunan TMCnet.com, iletişim ve teknoloji sektörlerine yönelik önde gelen haber ve makale kaynağıdır. TMC, dünyanın’ önde gelen B2B iletişim etkinliği ITEXPO'yu gerçekleştiren şirkettir.  TMC bunun dışında birden çok sektör etkinliğini gerçekleştirir: 4G Wireless Evolution; M2M Evolution; Cloud Communications Expo; SIP Tutorial 2.0:Bringing SIP to the Web; Business Video Expo; Regulatory 2.0 Workshop; DevCon5; HTML5 Summit; CVx; AstriCon; StartupCamp; MSPAlliance MSPWorld ve çok daha fazlası. Tam liste ve daha fazla bilgi için TMC Etkinliklerini ziyaret edin.

TMC hakkında daha fazla bilgi için, www.tmcnet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Basın bültenini buradan indirebilirsiniz.

daha fazla bilgi:
Panasonic Marketing Avrupa

TMC İrtibat Görevlisi:
Jan Pierret
Pazarlama Müdürü
203-852-6800, dahili. 228
jpierret@tmcnet.com