• Communication Solutions

Panasonic, Centile Istra ile birlikte çalışacağını duyurdu

SIP KX-UT Serisi Telefonlar, Centile ile Teknoloji Ortaklığı onayı aldı

Panasonic System Communications Company Avrupa (PSCEU), bugün SIP telefonların KX-UT serisinin Centile Telecom Applications’ Istra platformu ile birlikte çalışacağının onaylandığını bildirdi.

Onayı alabilmek için, Panasonic’in KX-UT serisinin çok çetin birlikte çalışabilirlik test setlerini başarıyla geçmesi gerekmiştir; bu testler, temel işlevler, gelişmiş arama özellikleri.  Bu onayla, nihai kullanıcılar için maksimum kullanılabilirlik ve verimliliğin yanı sıra, servis sağlayıcılar ve girişim müşterileri için karşılıklı kazanç temelinde güvenilir az bakım gerektiren servis teslimi güvencesi verilmektedir.

Panasonic'in yeni KX-UT serisi, küçük ve orta ölçekli işletmeler için Istra platformu gibi ana PBX teknolojilerindeki en son gelişmeleri güçlendiren maliyet etkin Communication Solutions sunar. Seçilen modellerde, iki veri portu bulunmaktadır; böylece kullanıcılar ek bir Ethernet kablosu kullanmakla zaman kaybetmeden ve zahmete girmeden ikinci bir ağ cihazı bağlayabilir. 

Tüm KX-UT serisi modeller, ek elektrik adaptörlerine olan ihtiyacı ortadan kaldıran hazır Ethernet üzerinden Güç (PoE) modelleridir. Eko önleme özelliği ve genişletilmiş akustik oda ile birleşen geniş bantlı, yüksek tanımlı ses (G. 722 kodek), KX-UT serisinin son derece net iletişim için pırıl pırıl ses kalitesi sunmasına olanak verir. 

Panasonc'te Ağ İletişimlerinden Sorumlu Genel Müdür görevini sürdüren Andreas Wessel, “Panasonic, kendini her tür iş müşterisi için güvenilir, esnek ve maliyet etkin iletim çözümleri getiren yenilikçi çözümler ve üstün performans sunmaya adamıştır,” şeklinde konuştu. “Centil gibi önde gelen Avrupalı satıcılarla ortaklıklar, onların iş iletişimleri ihtiyaçlarını karşılayacak birçok seçenek içermektedir.”

Centile Telekom Uygulamaları Genel Müdürü Bertrnad Pourcelot, “ Centile Istra platformu, girişim pazarına hitap eden telekomünikasyon servis sağlayıcılarına maksimum esneklik ve çeviklik sunacak şekilde tasarlanmıştır,” diye konuştu ve şunları kaydetti: “Centil platformu ile Panasonic’in terminallerinin birleşimi, en geniş çeşitlilikte gelişmiş iş telefonu özellikleri sunar, verimliliği arttırır ve arayanlar ile çalışanların gözünde kurumsal profesyonellik ve etkinlik algısını güçlendirir.”

“Panasonic'in geniş, özellik bakımından zengin SIP tabanlı kurumsal terminal portföyüne yönelik taahhüdü, pazarda maliyetli kişiye özel teknolojiden maliyet etkin birlikte çalışabilir ve evrilebilir standart tabanlı çözümlere doğru devam eden bir kayma olduğunu doğruluyor.”

Panasonic yakın zaman önce yeni KX-UT670 Akıllı Masaüstü Telefonunu piyasaya sürdüğünü bildirdi. Bu gelişmiş SIP terminalleri Panasonic SIP terminal ürün gamının en son teknolojisini ifade ediyor, bugünün’ sofistike iş tipi masa üstü bilgisayarlarına gelişmiş özellikler ve işlevsellik kazandırıyor. 

UT670, SIP terminallerinin mevcut KX-UT ürün gamına son teknolojili bir uygulama modeli kazandırdı; tüm modeller ‘birinci sınıf’ yüksek tanımlı ses kalitesine sahip olmakla birlikte, bu model şimdi işlevselliğin her seviyesinde ve fiyatta güzellikler içeriyor. KX-UT113 ve KX-UT123 temel SIP terminalleri, rekabetçi fiyatlandırma ile sağlam işlevsellik vaat ederken, KX-UT133 ve KX-UT136 iş tipi masa üstü terminaller, aynı kusursuz güvenilirlik ve ses kalitesi ile birlikte, programlanabilir özellik tuşları gibi güçlendirilmiş özellikler sunar. Uygulama Modeli UT248'in kullanıma sunulmasıyla birlikte UT telefonları ürün gamı önümüzdeki ay tamamlanmış olacak.

Panasonic System Communications Company Avrupa (PSCEU) Hakkında

PSCEU, Panasonic'in küresel B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa şubesidir. PSCEU’nun amacı, iş profesyonellerinin çalışma hayatlarını iyileştirmek ve kuruluşlarının etkinlik ve performanslarına yardımcı olmaktır. Kuruluşların görüntü, ses ve metinsel veriler gibi her tür bilgiyi yakalamasına, hesaplamasına ve iletmesine yardım ediyoruz . Ürünler arasında, PBX telefon anahtarları, belge yazıcıları, profesyonel kameralar, projektörler, geniş görsel ekranlar ve dayanıklı seyyar bilgisayarlar bulunur. Yaklaşık 500 personeli, tasarım geliştirme uzmanlığı, küresel proje yönetim kapasitesi ve geniş bir Avrupalı ortak ağı ile, PSCEU pazarlarında rakipsiz bir kapasite sunuyor.

Yeni PSCEU dört iş bölümünden oluşmaktadır:

  • "Arasında profesyonel tarayıcılar, çok fonksiyonlu yazıcılar, telefon sistemleri ve HD video konferans sistemleri bulunan Communication Solutions."
  • Arasında projektörler, interaktif beyaz tahtalar, sunum yardımcıları ve ekranların bulunduğu Görsel Sistem Çözümleri. Panasonic %28 gelir payıyla projektörlerde Avrupa pazarının lideridir.
  • İçinde profesyonel işitsel-görsel, güvenlik ve entegre makine vizyon (IMV) teknolojisinin bulunduğu Profesyonel Kamera Çözümleri. Panasonic Avrupa'daki en iyi iki profesyonel kamera satıcısından biridir.
  • İçinde Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayar ürün gamı, Toughbook iş tipi tabletler ve elektronik satış noktaları (EPOS) sistemlerinin bulunduğu Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic Toughbook, 2010'da %62.9 pazar payı ile Avrupalı dayanıklı dizüstü bilgisayarda pazar lideridir (VDC, Haziran 2011).

Panasonic Corporation, geniş bir çeşitlilikteki tüketici, iş ve sektör ihtiyaçlarına yönelik elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve üretilmesinde dünya lideridir. Merkezi Osaka, Japonya'da bulunan şirket, 31 Mart 2011 bitim tarihi tarihi itibariyle o yıl için 8.69 trilyon yen (79 milyar €) konsolide net satış kaydetmiştir. Şirketin hisseleri, Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE:PC) borsalarında listeleniyor. Şirket ve Panasonic markası hakkında daha fazla bilgi için, şirketin İnternet sitesini (http://panasonic.net/) ziyaret edebilirsiniz.

Centile hakkında

1998 yılında Güney Fransa Cote D'Azur'un teknoloji merkezi Sophia Antipolis'te kurulan Centile Telecom Applications (“Centile”), operatörler ve işletmeler için önde gelen Avrupalı tümleşik iletişim platformları geliştiricisidir. Centile Any3 mimarisi – Her terminalde, Her bir ağ üzerinde, Her servis – sabit ve seyyar kullanıcılara, kullandıkları’ cihaz veya bağlı’ oldukları ağ ne olursa olsun, gelişmiş profesyonel iletişim servisleri sunmak isteyen işletmeler ve operatörlerin ihtiyaçlarına hitap eder.  Sabit ve seyyar iletişimlere yönelik hızlı pazar koşullarında, Centile Istra çözümleri, değişen müşteri ihtiyaçlarına cevap olarak, müşterilere hızla yenilikçi yeni servisleri geliştirme esnekliği ve çevikliği vaat ediyor. http://www.centile.com

Basın bültenini buradan indirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: 
Panasonic Uk Co. Ltd.