• Communication Solutions

Panasonic Londra 2012 Paralimpik Oyunlarının resmi ortağı oldu

Osaka, Japonya (12 Mart 2012):

Londra 2012 Olimpik Oyunları İşitsel-Görsel Ekipman kategorisi Dünya Resmî Olimpik Ortağı Panasonic Corporation, bugün yaptığı duyuruda şirketin Londra 2012 Paralimpik Oyunlarını İşitsel-Görsel Ekipman kategorisinde Resmî Ortak olarak destekleyeceğini bildirdi.

Londra 2012 Paralimpik Oyunları, 29 Ağustos - 9 Eylül 2012 tarihleri arasında Londra'da yapılacak. 160 ülkeden ve bölgeden yaklaşık 4200 atlet, 20 spor ve 471 madalya etkinliğinde yarışacak. Panasonic Torina 2006 Paralimpik Kış Oyunlarından bu yana Paralimpik Oyunların Resmi Ortağı. Panasonic, Paralimpik Oyunlar gibi uluslararası spor etkinliklerine destek vererek, dünya barışına ve engellilerin dünya çapında daha fazla kabul görmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Panasonic, Londra Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Düzenleme Komitesi (LOCOG) ve Londra Olimpiyat Yayın Servisleri (OBSL) ile işbirliği halinde Paralimpik Oyunların gösterimini desteklemek üzere, arasında LED geniş ekran sistemleri, profesyonel ses sistemleri, düz ekran TV'ler, dijital video kameralar ve yayın ekipmanlarının bulunduğu tüm işitsel-görsel ekipmanları sağlayacak. Panasonic, yarışma alanına ve Uluslararası Yayın Merkezi'ne yüksek çözünürlüklü (Tam HD) video ekipmanı da tedarik edecek, böylece Londra 2012 Paralimpik Oyunları tamamıyla tam HD formatında yayınlanacak. Panasonic AV sistemleri, Oyunların ateşini ve heyecanını tüm dünyadaki izleyicilere yaşatacak.