• Communication Solutions

Hakiki sarf malzemeleri

 
Panasonic çok fonksiyonlu yazıcı ve faks makinelerini kullandığınız için teşekkür ederiz. Son zamanlarda, pazarda panasonic çok fonksiyonlu yazıcı ve faks makinelerine ait çok sayıda sahte sarf malzemeleri türedi.
 
Hakiki Panasonic sarf malzemeleri ideal ürün performansı için dikkatle tasarlanmakta ve üretilmektedir; ana ürünle ince ayar yapılması, net ve sabit çıktı elde etmenize yardımcı olur.
 
Sarf malzemeleri satın alırken, hakiki Panasonic ürünleri almanızı şiddetle tavsiye ederiz.
 

Sahte ürün nedir?

Sahte ürün, bir Panasonic ürününe benzeyecek şekilde üretilen, ancak Panasonic markasını kullanma hakkı veya izni olmayan, müşterilerin’ Panasonic markasına olan güvenlerini kullanan üründür. Sahte ürün üretmek veya satmak, Panasonic markasının haklarına tecavüz etmenin yanı sıra, tasarım patent haklarının da ihlali anlamına gelmektedir. Panasonic kıymetli müşterilerimizin güvenlerinin sarsılmasını önleyecek gerekli ve katı önlemleri almaktadır.

Sahte bir ürün kullanımı daha düşük baskı kalitesine ve ana ünitede bozulma veya arızaya yol açabilir. Hakiki ürün kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.
 

Sahte ürün kullanımından kaynaklanan sorunlara örnekler

Bazı sahte ürünlerin çıktı verimi, hakiki ürünlerden önemli ölçüde daha düşüktür. Sahte ürünler bazen hakiki ürünlerden daha ucuza satılmasına rağmen, baskı verimi düşükse genel baskı maliyeti daha yüksek olabilir. Sahte ürünlerin baskı kalitesinin garantisi olmayabilir. Gereğinden fazla veya gereğinden az toner aktarımı bazı durumlarda net olmayan baskı görüntülerine yol açabilir.

Sahte toner bazen kartuştan ekipmana sızabilir ve ekipmanın arızalanmasına yol açabilir.
 
Hakiki ürünlerde ilgili ürünün’yapıştırma sıcaklığı için uygun toner materyalleri kullanılır. Sahte ürünlerde, zaman zaman tamamlanmamış baskıya yol açan ve baskı sırasında kötü kokular meydana getiren farklı materyaller kullanılabilir.
 
Panasonic, bu tip sahte ürünlerin kullanımından kaynaklanan hiçbir arıza veya kazanın sorumluluğunu kesinlikle üstlenmez.

Hakiki ürün ile sahte ürün arasındaki arasındaki verim ve baskı kalitesi karşılaştırması Verim karşılaştırması
 

Yield comparison

 

Baskı kalitesi karşılaştırması 
 

 
Genuine fake
 

Hakiki ürünler ile sahte ürünlerin ayırt edilmesi

1. Hologram: 

Hologramlı etiket, hakiki Panasonic sarf malzemelerinin dış ambalajına yapıştırılmıştır.
Hologramlar üretim tarihine göre farklılık gösterir.
Hologram bulunmaması sahte bir kartuş işaretidir.
 
Ancak, hologramların da sahtesi üretilebildiği için, hologram bulunması kartuşun hakiki olduğuna dair güvence vermemektedir.
 
Hologram

2. Dış ambalaj: 

Dış ambalaj açılmış veya hasarlı gibiyse veya normal Panasonic dış ambalajından farklı olduğu dikkatinizi çektiyse, bu durum kartuşun sahte olduğunu kanıtlayabilir.
 

3. Toner sızıntısı ve/veya düşük baskı kalitesi: 

Ambalajında iken veya makinede kartuşun kullanımı sırasında toner sızıntısı meydana geliyorsa, bu durumda sahte ürün işareti olabilir. Aşırı koyuluk veya bulanık baskı gibi düşük baskı kalitesi de sahte kartuşun sonucu olabilir.
 
Sahtecilik emareleri yukarıda belirtilenler ile sınırlı olmayabilir ve hakiki Panasonic kartuşları ile geçmiş deneyimlerinize bakarak diğer şüpheli farklılıklara bakabilirsiniz. Hakiki Panasonic ürünleri aldığınıza emin olmak için en yakınınızdaki Panasonic mağazası (bayi) ile