Phone number: +90 (216) 709 27 24
  • FZ-G1

    Lightweight, fully rugged Windows 8
    tablet with 10.1" next generation
    outdoor full-HD display

CENTRICA MÜHENDİSLERİNİ 7500 ADET PANASONIC DAYANIKLI TABLETLE DONATIYOR

Centrica, müşteri hizmetlerini iyileştirmek için sunduğu hizmetlerini, onarımları yapan mühendislerinin çalışma yöntemlerini ve iletişim imkanlarını Panasonic Toughpad FZ-G1 ile geliştiriyor.

Bünyesinde British Gas ve Dyno gibi markaların bulunduğu öncü enerji ve hizmet şirketi Centrica, çalışma yöntemlerini iyileştirmek için İngiliz mühendislerden oluşan ekibini 7.500 Panasonic FZ-G1 dayanıklı tabletle donatarak müşterilerine verdiği hizmeti daha da ileri bir seviyeye taşıyor.

Sundukları hizmetleri ve onarım işlemlerini müşterilerinin evlerinde veya işyerlerinde yapan şirket mühendisleri son sekiz yılda iş listesi oluşturmak, bakım, kroki görüntülemek ve iletişim halinde kalmak için Panasonic Toughbook CF-19’u kullanılıyordu. Yine de şirket, çalışma yöntemleriyle uyumlu olabilmesi adına kullanımı kolay uygulamalar için tablet tabanlı bir cihaza yönelmek istedi. Mühendisler bu tür bir teknolojiye halihazırda alışık olduğu için şirket bu değişimle daha esnek bir yapı kazanmış oldu.

Cihazlar, British Gas mühendislerinin geçen kış 1,2 milyon adet tamir gerçekleştirdiği yılın en yoğun dönemi başlamadan önce dağıtıldı.

British Gas Saha Operasyonları Yönetim Müdürü Matthew Bateman, yeni cihazları hakkında “Teknoloji, müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri geliştirmek için yaptığımız çalışmaların ve mühendislerimizin yaptığı işin merkezinde yer alıyor. Tablet teknolojisi, uygulamaların işlevselliğine dair daha fazla seçenek sunuyor. Aynı zamanda müşterilerimize fayda sağlayacak farklı ve daha hızlı çalışma yöntemlerinin yanı sıra mühendislerimize gelişmiş iletişim imkanı da sağlıyor” diyor.

Panasonic FZ-G1 tabletinde yüksek kalite ön ve arka kameraya optimize edilmiş WWAN anteni eşlik ediyor.

Panasonic Toughbook İngiltere Genel Müdürü Kevin Tristram da konuyla ilgili “Avrupa’nın öncü dayanıklı mobil cihaz sağlayıcısı Panasonic ile Centrica’nın 25 yıllık bir ilişkisi bulunuyor. Bu ilişkiyi yüksel kaliteli cihazlarla benzersiz hizmetleri ve mobil çalışanların gelecekteki ihtiyaçlarına gösterdiğimiz önemi birleştirerek oluşturduk. Yeni nesil dayanıklı tablet bilişimiyle Centrica’nın mobil bilişim ihtiyaçlarını karşılamayı ve şirketin müşterilerini desteklemeyi iple çekiyoruz” diyor.

 

Panasonic FZ-G1 tablet

Centrica, tamamen dayanıklı Panasonic FZ-G1 tabletin dördüncü neslini tercih etti. Cihazın özellikleri arasında geliştirilmiş performans ve iletişim kapasiteleri, 14 saatlik batarya ömrü ve Windows 10 Pro işletim sistemi yer alıyor. Bu özellikleriyle 10.1 inç tabletler arasında en çok tercih edilen cihaz olarak mobil işgücü içerisindeki saygınlığını daha da artırıyor. Perakende ve üretimin yanı sıra kamu, lojistik, eksper, saha ve acil durum hizmetleri sunan kurumların sahada çalışan büyük işgüçlerinin tercih ettiği cihaz olan Panasonic FZ-G1, popülerliğini bir kere daha gözler önüne seriyor.

 

Centrica plc hakkında

Centrica plc, uluslararası enerji ve hizmet şirketidir. Şirket, tüm çalışmalarında müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmaktadır. Centrica plc, 25 milyondan fazla müşterisine enerji ve hizmetlerini 15.000’den fazla mühendis ve teknisyenin görev aldığı British Gas, Direct Energy ve Bord Gáis Energy gibi güçlü markalarla ulaştırmaktadır.