Phone number: +90 (216) 709 27 24

PANASONİC PASAPORT VE KİMLİK KONTROLÜ İÇİN DAYANIKLI TOUGHPAD TABLET ÇÖZÜMÜNÜ DUYURDU

Mobil kimlik tespiti ve giriş kontrolü için Panasonic TOUGHPAD FZ-M1 Passport çözümü

Panasonic, bugün popüler 7 inç dayanıklı tableti için entegre bir mobil kimlik tespiti ve giriş kontrol çüzümünü duyurdu. Sınır kontrolü, polis ve güvenlik güçlerinin yanı sıra seyahat, eğlence ve konaklama sektörleri için ideal olan Panasonic TOUGHPAD FZ-M1 Passport, kişisel veri ve kimlik tespiti için eksiksiz bir teknoloji çözüm yelpazesini içinde barındırıyor. Cihazın dayanıklı ama hafif tasarımı sayesinde hareket halindeyken kolayca kullanılıyor.

Sınır kontrol noktalarında pasaportların ve kimlik kartlarının kontrolü için kusursuz bir çözüm olan Panasonic TOUGHPAD FZ-M1 Passport, polis ve güvenlik güçlerine de çevirmelerde ehliyetleri ve diğer belgeleri ve güvenli alanlara erişimi kontrol ederken benzersiz kolaylıklar sağlıyor. Entegre seçenek yelpazesiyle cihaz, konferans, etkinliğe girişin yanı sıra yolcular için turizm sektörü gibi alanlarda bilginin kontrol edilmesi ve kayıt edilmesi için ideal bir çözüm sunuyor. Yolcu gemilerine biniş ve iniş sırasındaki kontroller bunun yalnızca bir örneği.

Esnek ve entegre teknoloji

Passport çözümü birçok entegre okuyucu teknolojisiyle birlikte sipariş edilebiliyor. Çözümler arasında 2D barkod okuyucu, akıllı kart okuyucu ve temassız kartlar için RFID’nin yanı sıra pasaportlarda iki sıradan oluşan ve ilerleyen günlerde üç sıradan oluşacak makinede okunan bölge (MRZ) okuyucusu bulunuyor.

Cihazda hem sağ elini kullanan hem de sol elini kullanan çalışanların kolay kullanabilmesi için döndürülebilen bir kol bandı bulunuyor. Passport çözümü, güçlü 7. Nesil Intel® Core™ i5 işlemciyle donatılan çok başarılı Panasonic TOUGHPAD FZ-M1 mk3 Standard tabletini temel alıyor. Böylece çok düşük güç tüketimine rağmen üstün bir performans sunarak fanı olmayan cihazdaki ısı artışını en düşük seviyede tutuyor.

TOUGHPAD FZ-M1, on parmak kapasitif dokunmatik ekranda benzersiz bir görüntüleme için yansıma engelleyici şeffaf koruma filmiyle daha da parlak 700cd/m² ekran sunuyor. Çevre ışığı sensörü gibi dahili pil tasarrufu özellikleriyle TOUGHPAD FZ-M1 tablet, değiştirilebilir bataryasıyla 4.5 saatlik şarj süresiyle 18 saate kadar çalışabiliyor (MobileMark 2014). Daha uzun süre çalışması gerekenler için cihazı kapatmadan batarya değiştirme kurulumu da yapılandırılabilen giriş seçeneklerini kullanarak elde edilebiliyor.

TOUGHPAD FZ-M1 tablet dış ve test ortamları için ideal bir cihaz olarak dikkat çekiyor. 150 cm’ye kadar* yüksekliklerden düşmeye dayanıklı ve toza ve suya karşı koruma için IP65** uluslararası koruma standartlarına sahip tablet, -29 ile +60°C arasındaki sıcaklıklarda çalışabiliyor**.

İhtiyaca göre kameralar

Canlı video konferanslarına ve sahadaki belgelerin fotoğrafik görüntülerine ihtiyaç duyan kullanıcılar için TOUGHPAD FZ-M1, stereo mikrofonlu 2 megapiksel ön kamera ve 8 megapiksel arka kamerayla donatıldı.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer, konuyla ilgili “Passport çözümümüz en popüler dayanıklı tabletimizi hareket halindeyken bilgileri ve kimlikleri doğrulama ihtiyacı olan mobil işgüçlerinin ihtiyaçlarına en uygun şekilde adapte ediyor. Bu tablet, Panasonic'in, ihtiyaç duyulan yerlerde cihazlarını dikey çözümlere dönüştürmek için esneklik ve işlevsellik ile tasarlanmış birçok dayanıklı notebook, tablet ve el terminali sağlamaya odaklandığının bir başka örneği olarak dikkat çekiyor” dedi.

Erişilebilirlik

Panasonic TOUGHPAD FZ-M1 Passport çözümünün satışı proje bazlı olup, Tüm Avrupa’da satılacak olan cihazın standart 3 yıllık garantisi bulunuyor.

* Panasonic Fabrikası’nda test edilmiştir.

**MIL-STD-810G ve IEC 60529, bölüm 13.4, 13.6.2, 14.2.5 ve 14.3 testleri bağımsız üçüncü taraf bir laboratuvar tarafından Passport çözümü üzerinde değil FZ-M1 ana ünitesi üzerinde gerçekleştirilmiştir.