Panasonic’in son çıkan ATEX Zone 2 onaylı ve tamamen sağlamlaştırılmış Windows tableti patlama riski taşıyan maddelerin kullanıldığı sektörlerde çok yönlü mobil bilişim için tasarlandı

Panasonic bugün popüler ATEX sertifikalı, 14 saate kadar batarya ömrü ve daha da fazla bilişim gücü sunan, 10,1 inç’lik, tamamen sağlamlaştırılmış Windows tabletini duyurdu. Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX tablet kimya, petrol ve doğalgaz sektörü gibi yer üstünde patlama riski taşıyan ortamları kapsayan Bölge 2 (Zone 2) çalışma alanlarında kullanım için onaylandı.

Sağlamlaştırılmış tablet, hareket halindeki çalışanlar tarafından coğrafi bilgi sistemlerine erişme, bakım ve montaj işlemlerinin yanı sıra işgücü ve varlık yönetimi gibi birçok amaçla kullanılabiliyor. Ürün sayesinde personel altyapıya bağlanıp problemleri hızlıca bulabiliyor, dijital dokümanları ve çizimleri kontrol edebiliyor, yedek parçaların çevrimiçi siparişlerini gerçekleştirebiliyor ve bir sonraki işine başlayabiliyor.

Bu sektörlerdeki personel çoğunlukla dışardan çalışıyor ve bu yüzden yağmurda ekrana yazabilecekleri, parlayan güneş ışığında okuyabilecekleri veya eldiven giyerken ya da kalem ile kullanabilecekleri ve dış unsurlardan etkilenmeyen bir cihaza ihtiyaç duyuyorlar.

Bu sektörlerin personelinin, sahadayken ofis sistemlerinde bulunan dijital bilgilere de erişebilmesi gerekiyor. Yüksek performanslı ve 6. Nesil Intel Core i5-6300u vPro CPU işlemcili Windows 10 Pro cihazı geniş çapta uyumluluk ve bağlantı seçenekleri sunuyor.

14 saate kadar aktif batarya ömrü ve cihazı kapatmadan batarya değiştirme özelliğiyle Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX tableti sahada gerektiği kadar kullanılabiliyor. Geniş çaplı aksesuar ve ekipmanları cihazın her türlü ortamda bir araca takılı veya taşınır durumda kullanılabilmesini sağlıyor. Panasonic’in geniş çaplı tamamen sağlamlaştırılmış cihazları gibi bu tablet de MIL-STD 810G ve IP65 derecelendirmeleriyle aşırı koşullara dayanıklılık testinden geçti. Esnek yapılandırma seçenekleriyle tablet, 2 boyutlu barkod, GPS, mikro SD, 2. USB 2.0, kablolu LAN veya akıllı kart okuyucusuyla donatılabiliyor. Panasonic, cihazın onay standartlarını sağladığını güvence altına almak için bu tablete özel bir batarya tasarımı geliştirdi. Cihazın özel üretim deri kılıfı da buna dahil.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer “Güvenlik standartları 14 yıl önce oluşturuldu ve Panasonic o tarihten bu yana, ATEX uyumlu sağlamlaştırılmış mobil bilişim cihazları tasarlıyor. Bu son model, sağlamlaştırılmış tablet bugüne kadarki en çok yönlü ATEX mobil cihazıdır. Hassas güvenlikli endüstrilerde çalışanların, diğer çalışanlarla aynı seviyede bilişim gücüne, işlevselliğe ve tasarıma erişebildiklerini güvence altına almaktadır”.

Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX tablet Şubat 2018’den itibaren elde edilebilecek ve fiyatları da 3.028€ artı vergiden başlayacaktır.

* Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX sertifikaları:

•       II 3 G  Ex ic ec IIB T3 Gc  (Kablosuz Geniş Ağ Alanı ile)

•       II 3 G  Ex ic ec IIC T3 Gc  (Kablosuz Geniş Ağ Alanı olmadan)

İletişim
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli             
Tel: 0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında

PSCEU Panasonic'in küresel B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa koludur.  PSCEU profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, profesyonel kameralar, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler, dayanıklı mobil PC'ler ve yangın alarmı çözümleri yer almaktadır. PSCEU yaklaşık 400 çalışanı, mühendislik tasarımı alanındaki uzmanlığı, küresel proje yönetim gücü ve Avrupalı şirketlerden oluşan geniş iş ortağı ağıyla, varlık gösterdiği bütün pazarlarda rakipsiz bir performans sergilemektedir.
  
PSCEU dört ürün kategorisinden meydana gelmektedir:

Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %28 gelir payıyla lider konumdadır. (Futuresource B2B Pazar Araştırması, Ocak-Mart 2014)
Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri. Panasonic Avrupa'daki en büyük iki profesyonel kamera satıcılarından biridir.
Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2015 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %66 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %59 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2016).