Panasonic Mobile World Congress’te Toughpad FZ-M1 termal görüntüleme tabletini tanıttı

Panasonic bugün Mobile World Congress’te hareket halindeyken görüntüleri yakalayıp işlemek için tasarlanan Panasonic Toughpad FZ-M1 termal görüntüleme tabletini duyurdu. FLIR Lepton mikro termal kamerayla donatılmış kullanışlı 7 inç tablette Windows temeli bulunuyor. Böylece sahadaki çalışanlar oldukları yerde hatasız termal görüntüleri yakalayıp işleyebiliyor, aynı iş hattının başka uygulamalarıyla birleştirebiliyor ve görüntülere QR kodu gibi üst veri içerikleri ekleyebiliyor.

Çok yönlü, yapılandırılabilir kurulum ve termal kamerası sayesinde güçlü, sağlamlaştırılmış Panasonic tablet birçok kurumsal sektör ve uygulama için uygun bir çözüm sunuyor. Isı takip uygulamasıyla itfaiye, acil servis ve savunma sektörünün yanı sıra termal görüntüleme üretim hattı kontrolü ve kalite güvencesi için imalat, kamu ve saha hizmetleri için bakım ve onarım ve varlık yönetimiyle teşhis için petrol ve doğalgaz, havacılık, otomotiv ve inşaat sektörlerinde kullanılıyor.

Termal görüntüleme uygulamaları Panasonic tarafından tasarlanmış olup gücünü 20 yıldır kusursuz donanım ve yazılım çözümlerini sağlamasından alıyor. Standart ve Profesyonel (ek lisans) yazılım seçenekleriyle kullanıcılar yüksek veya düşük termal noktaları ölçebiliyor, hareketsiz görüntü yakalayabiliyor veya film kaydedebiliyor ve resimlere QR kodları gibi üst veri ekleyebiliyor. Bu ek veri işlevselliği, görüntülerin Panasonic Toughpad tabletin yeteneklerini ve bağlanırlığını kullanan aynı iş hattına ait birçok uygulamayla entegre olmasına imkân sağlıyor.

FLIR Lepton mikro termal kamera 160x120 termal çözünürlük sunarken artı veya eksi 5 derece farkla birlikte -20 ile 400 °C arasındaki sıcaklıklarda görüntü oluşturabiliyor.

Panasonic Toughpad FZ-M1 tablet, Windows 10 Pro işletim sistemi ve Intel Core’un 6.Nesil veya Atom Core işlemcisi sayesinde çoklu görev ve yüksek performans sağlıyor. Saha çalışanları için 8 veya 16 saat seçeneklerine sahip batarya ömrü ve cihaz kapanmadan batarya değiştirme imkânı sunuyor. Güneş ışığında okunabilen ekranı stylus kalem ve dokunmatik panelin yanı sıra eldiven ile de kullanım fırsatı sunuyor.

Esnek yapılandırma seçeneklerine sahip olan cihaz ihtiyaca göre Barkod okuyucuyla, Seri yuvayla, 4G ve Akıllı kartla yapılandırılabiliyor. Her yönüyle sağlamlaştırılmış olması ve fansız tasarımı, 180 cm’ye varan yüksekliklerden düşmeye dayanıklı ve IP65 derecesine sahip olmasına rağmen cebe sığacak kadar kompakt ve hafif olduğu anlamına geliyor.

Panasonic Mobil Bilişim Çözümleri Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “FLIR termal görüntüleyiciye sahip Toughpad FZ-M1, Panasonic’in pazarının öncüsü sağlamlaştırılmış mobil bilişim cihazlarını ve kurumlardaki mobil işgücünün ihtiyaçlarını bir araya getirerek kalıpların dışında, pratik kurumsal uygulamalar ürettiğinin bir başka göstergesidir. Demiryolu vagonlarının klima birim verimliliğini kontrolden otoyoldaki yıpranma ve aşınmaları ölçmeye, geniş çaptaki kurumsal uygulamalarla kıyaslandığında bu uygulamanın başarılı bir geçmişi bulunuyor”.

FLIR Endüstriyel Kurumsal Birim Başkanı Frank Pennisi konuyla ilgili “FLIR mikro termal kamerayla donatılmış, sektörünün lideri tabletiyle Panasonic’in ‘FLIR ile termal’ iş ortaklığına katılması bizi çok mutlu ediyor. Panasonic Toughpad FZ-M1 ile Panasonic sağlamlaştırılmış tablet müşterilerine eşsiz yetenekler sunuyor. Daha çok insanın termal görüntülemeyi ve Dünya’nın Altıncı Hissi’ni keşfetmesini dört gözle bekliyoruz” dedi.

Panasonic Toughpad FZ-M1 Termal Görüntüleme çözümü Şubat 2018’in sonunda satışa sunulacak.

Termal kamera seçeneği yılın ilerleyen zamanında diğer cihazlarda da kullanılabilir olacak.

İletişim
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli             
Tel: 0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında

PSCEU Panasonic'in küresel B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa koludur.  PSCEU profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, profesyonel kameralar, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler, dayanıklı mobil PC'ler ve yangın alarmı çözümleri yer almaktadır. PSCEU yaklaşık 400 çalışanı, mühendislik tasarımı alanındaki uzmanlığı, küresel proje yönetim gücü ve Avrupalı şirketlerden oluşan geniş iş ortağı ağıyla, varlık gösterdiği bütün pazarlarda rakipsiz bir performans sergilemektedir.
  
PSCEU dört ürün kategorisinden meydana gelmektedir:

  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %28 gelir payıyla lider konumdadır. (Futuresource B2B Pazar Araştırması, Ocak-Mart 2014)
  • Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri. Panasonic Avrupa'daki en büyük iki profesyonel kamera satıcılarından biridir.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2015 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2017).