Panasonic çok kanallı perakende çözümlerini güçlendirmek için Pyramid Computer’in etkileşimli dokunmatik ekrana sahip kiosklarını sunacak

Panasonic bugün Pyramid Computer GmbH’ın öncü polytouch® 32 passport etkileşimli dokunmatik ekrana sahip kiosklarını çözüm yelpazesinin bir parçası olarak sunacağını duyurdu. Bu gelişmeyle Panasonic, yeni çok kanallı perakende döneminin zorluklarını çözmeyi amaçlıyor. Kapsayıcı lojistik ve hizmet desteği içeren Pyramid’in her yönüyle özelleştirilmiş çözümleri Panasonic’in var olan perakende satış noktalarının çözümlerini, sağlamlaştırılmış tablet ve el cihazları yelpazesini tamamlayacak.

Pyramid’in polytouch® 32 passport etkileşimli dokunmatik ekrana sahip kiosk çözümleri yelpazesi ürün sunumları, ödeme yapma/hesap kapama ve bilgi terminalleri gibi birçok uygulama alanlarında kullanılabiliyor. Dokunmatik teknolojisinde en iyi olan cihazların modüler ve esnek tasarımı, onları Panasonic’in perakende POS, Toughpad tablet ve el cihazları yelpazesine en uygun tamamlayıcı yapıyor.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa Mühendislik ve Proje Yönetimi Genel Müdürü Robert Blowers konuyla ilgili “Müşteriler, geleneksel mağazaların, mobil cihazların ve internetin de dahil olduğu çoklu alışveriş kanallarını ve self-servis alanında büyüyen trendi kullanabilmek için seri bir şekilde satın alma alışkanlıklarını değiştiriyor. Bu çok kanallı perakende döneminde yükün hafifletilmesi için yeni teknoloji çözümleri gerekiyor. Toughbook mobil ve POS çözümlerinin kombinasyonuna bir de Pyramid’in tamamlayıcı ürünlerinin eklenmesiyle ister hareket halinde, ister kasa başında veya dükkandaki kioskta self-servis ile perakendeciler müşterilerine ve çalışanlarına etkili, kullanımı kolay ve tutarlı teknoloji deneyimi sağlayabilecek” dedi.

Pyramid Computer İngiltere Ülke Müdürü Graeme Derby ise “Panasonic ile ortak olan bir tasarım ve hizmet felsefemiz var. Bu da bizi ideal bir kurumsal çözüm işortağı yapıyor. Biz de ürünlerimizi, müşterilerimizin istekleriyle tamamen uyumlu olacak esneklikte planladık ve tasarladık. Örnek vermek gerekirse çözümlerimiz ödeme sistemleri, etiket ve bilet yazıcıları, barkod tarayıcıları ve parmak izi okuyucuları opsiyonlarını içerecek şekilde isteğe göre hazırlanabiliyor. Aynı zamanda yön işaretleri ve renk uzayı içeren tamamen özelleştirilmiş cihazlar da sunuyoruz” dedi.

Perakendecilik sektörünün yanı sıra konaklama, posta ve lojistik, sağlık ve havacılık sektörlerinde yaşanan self-servis check-in ile check-out sistemlerine ve biletleme çözümlerine yönelik artış sayesinde Panasonic ve Pyramid, bu sektörlerdeki iş fırsatlarını değerlendirip müşterilerine de çözümler sunuyor.

Perakendecilik yeniden tanımlanıyor

Panasonic’in sağlamlaştırılmış Toughpad tabletleri ve satış noktası (POS) iş istasyonları, standart tüketici cihazlarına kıyaslandığında çok fonksiyonlu yüksek bir performans sunuyor. Yemek alanları, açık hava ve depo içi dahil her ortamda çalışma yetenekleri onları perakende uygulamaları için mükemmel bir araç yapıyor.

Panasonic Toughpad tabletler ve POS iş istasyonları perakendecilerin çok kanallı bir müşteri deneyimi sunmalarına yardımcı olarak başarılı işletmelerin farklılaşmaları konusunda da çok kritik bir işlev görüyor. Panasonic, perakende yöneticilerini ve çalışanlarını sipariş almak için ideal olan yüksek çözünürlüklü ekrana sahip, güvenilir ve özel yapım cihazlarla donatıyor. Tabletin ve el cihazlarının çeşitliliği, perakende çalışanlarının gerçek zamanlı bilgiye erişmelerini sağlayarak müşterilerine geniş kapsamlı ürün bilgileri vermelerini ve satış noktalarında daha iyi ürünleri, daha uygun sunmalarına imkan sağlıyor. Sağlamlaştırılmış form faktörleri, cihazların dayanıklı fakat hafif ve mağaza işlemleriyle depo kullanımı için yeterince mobil olduğu anlamına geliyor. Uzun batarya ömrü, entegre barkod okuyucuları ve ödeme sistemlerinin yanı sıra eksiksiz bir Windows OS işletim sistemi, perakendecilerin birden çok uygulamayı tek cihazdan yönetebileceği anlamına geliyor.

PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:

  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2’lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)

Panasonic hakkında

Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global