Panasonic Güvenlik Bildirimi

Panasonic Toughbook CF-AX Serisi, CF-SX Serisi ve CF-C2 Serisinde Bataryaların Kendiliğinden Tutuşmasını Önleme Konusunda Güvenlik Duyurusu

Bu yıl Mart ayında yayınlanan Güvenlik Uyarısına ek olarak yukarıda belirtilen modeller için bir yazılım güncellemesi geliştirdik. Etkilenmiş Dizüstü Bilgisayarlara doğrudan indirilebilen bu yazılım güncellemesi, tutuşma riskini önlemek için pilin sorunlarını tanılıyor ve durumunu kontrol ediyor. Daha önce de duyurduğumuz gibi yukarıda belirtilen modellerin pilleri değiştirilmeyecektir.

Şarj kontrol programımızı daha önce yüklediyseniz tutuşma riskini önlemek için kalıcı önlem olarak tanılama kontrol yazılımının da indirilmesini öneriyoruz.

Daha önce de duyurduğumuz gibi şarj kontrol programı geçici bir önlem olarak sunulmuştur. Tanılama kontrol yazılımı yüklendiğinde şarj kontrol aracının işlevleri geçersiz olacaktır.

Lütfen aşağıdaki tablodan etkilenen ürünlerden birine sahip olup olmadığınızı kontrol edin. Ürününüz etkilendiyse en yakın zamanda tanılama kontrol yazılımını yüklemenizi rica ediyoruz.

BU GÜVENLİK BİLDİRİMİNDEKİ ETKİLENEN ÜRÜNLER:

Dizüstü Bilgisayar - PC Modeli

  • CF-AX2 / AX3 Serisi
  • CF-C2 Serisi
  • CF-SX Serisi

BU GÜVENLİK BİLDİRİMİNDEN ETKİLENEN DİZÜSTÜ BİLGİSAYARLARDAN BİRİNE SAHİP OLMANIZ DURUMUNDA HEMEN AŞAĞIDAKİ ADIMLARI UYGULAMANIZ GEREKİR:

Tanılama kontrol yazılımını aşağıdaki bağlantıdan indirip etkilenmiş cihazlarınıza yükleyebilirsiniz:

İndirmek İçin Buraya Tıklayın

Yazılım, uzun dönemde çalışmasını optimize etmek ve tutuşma riskini önlemek için pil paketinin sorunlarını tanılayacak ve durumunu kontrol edecektir.

Sorularınız ve yardım için bize şu yöntemle ulaşabilirsiniz:

E-posta: toughbookbattery.helpdesk@eu.panasonic.com

Dizüstü bilgisayarınızın bu güvenlik bildiriminden etkilenip etkilenmediğini belirlemek için lütfen aşağıdaki talimatlara bakın.

Bu bildirimin neden olabileceği her türlü sorun için tüm samimiyetimizle özür dileriz. Panasonic, en yüksek kalitede ürünler ve üstün müşteri hizmeti sunma taahhüdünde bulunur.

İş birliğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

ETKİLENEN MODELLERİN BELİRLENMESİ

Bilgisayarınızın modelini kontrol edin (aşağıdaki şemaya bakın)