Panasonic Toughbook yeni İş Ortağı programı ile sağlamlaştırılmış el cihazı pazarında daha da büyüyor.

Panasonic Toughbook, 60 uzman sağlamlaştırılmış el cihazı bayisini yeni Edge kanal programının üyesi yaptı. VDC Research'ün Mart 2017'de açıkladığı rakamlara göre Panasonic Toughbook'un yıllık büyümesi yüzde 176* ve genişletilmiş uzman kanalının Panasonic'in Avrupa'daki sağlamlaştırılmış el cihazı pazarında büyümesinin daha da artmasına yardımcı olması bekleniyor.

Sağlamlaştırılmış cihazlarının üçte birini el cihazı pazarına yönlendirilmesi ve ScanSource'un yakın zamanlarda Avrupa'nın uzman dağıtımcısı olarak konumlandırılmasıyla Panasonic, artık sağlamlaştırılmış notebook ve tabletteki başarısını bu sektöre de taşımayı kesin olarak odağına aldı.

Panasonic, sektörde bulunan katma değerli bayileri (VARs) teşvik etmek ve desteklemek için tasarlanan, Edge adlı özel el cihazı kanal programını başlatıyor. Edge programı, bayilere kriterleri sağlamaları durumunda özel pazarlama, satış ve teknik destek sağlayacak.

Panasonic Toughbook Satış Direktörü Steven Vindevogel, “Yeni bayiler donanım, yazılım ve hizmetleri kapsayan katma değerli sağlamlaştırılmış el cihazı çözümlerini ulaştırma alanında kanıtlanmış bir başarı geçmişine sahip olacak. Satış hedeflerini kabul eden yeni iş ortakları, bu hedefleri başardığında üç dereceli kanal programında bir üst seviyeye çıkarılarak Avrupa boyunca sağlamlaştırılmış el cihazı pazarında 735 milyon Avro tutarındaki ortak başarımızın ödüllerini toplayacak.

Özellikle Avrupa'nın önemli bölgelerindeki el cihazı uzmanı bayilerini başlangıçtaki iş ortakları listesini tamamlayacak şekilde üye yapmakla ilgilenen Panasonic, yeni dağıtımcısı ScanSource ile bu bayileri tespit etmek ve bünyesinde dahil etmek için çalışıyor.

Bayiler, kullanıma dayalı lekeye karşı ve kullanıcı verimliliğini artıran benzersiz açılı arka barkod okuyucusuna sahip Panasonic Toughpad FZ-F1 ve FZ-N1 tabletleri gibi cihazlara ve çözüm desteğine erişebilecek. Bu sağlam fakat ergonomik cihazlar, taşıma ve lojistik, perakende ve imalat gibi sektörlerde çalışanların tercih ettiği el cihazı olarak halihazırda saygınlık kazanmaya başladı.

Bayilere Edge'i sunmak
Edge, alan hizmeti, tedarik zinciri ve teslim belgesi gibi uzmanlaşmış dikey pazarlara tam özellikli sağlamlaştırılmış cihaz çözümleri sağlayan ve program kriterlerine uyan bayilerle Bağımsız Yazılım Sağlayıcıları'na özel destek sağlamak için sıfırdan üretildi.

Edge Programı, FZ-F1, FZ-N1 ve ilgili eklentileri gibi günümüzün ve geleceğin, sınıfında öncü 5 inç büyüklüğündeki tabletlerinin ve garanti paketleri çerçevesinde tasarlandı. Bütün ürünler, öncü, katma değerli ve yalnızca satış yapan dağıtımcı, ScanSource aracılığıyla erişilebiliyor.

*VDC Resarch tarafından Mart 2017'de raporlandığı gibi
1 VDC Research, 2016

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır. 

PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor: 

  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip. 
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri. 
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017). 
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor. 
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri. 
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç) 

Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global