Panasonic ve StayLinked depolama, imalat ve lojistik sanayilerine yeni nesil mobil bilişim sunuyor

Panasonic bugün öncü Terminal Emülatör modernleştirme yazılım sağlayıcısı StayLinked Corporation’ın Bağımsız Yazılım Tedarikçileri programına katıldığını duyurdu. StayLinked bu program dahilinde depolama, imalat, lojistik ve perakende sanayilerine yeni nesil sağlamlaştırılmış mobil bilişim çözümleri sunacak.

Panasonic ve StayLinked bu sektörlerde bulunan hareket halindeki çalışanlara en ergonomik tasarıma sahip, sağlamlaştırılmış mobil bilişim cihazlarını sunabilecek. Bu cihazlar arasında modernleştirilmiş ve dokunmatik ekran ile uyumlu Terminal Emülatör uygulamalarının bulunduğu Panasonic Toughbook notebook, tablet ve el cihazlarını içeren geniş bir yelpaze yer alıyor.

StayLinked’in SmartTE yazılımı, geleneksel Terminal Emülatör “yeşil ekran” uygulama ekranlarını kullanımı kolay olan ve kurumsal uygulamaları temel alan grafiksel ekranlarına dönüştürerek günümüzün modern dokunmatik ekranlı cihazlarından fayda sağlamayı uygun maliyetlerle gerçekleştiriyor. SmartTE ile müşteriler, risk içermeyen uygulama modernleştirmeleri sayesinde iki dünyanın faydalarından da yararlanabiliyor. Müşteriler Terminal Emülatörünün hızından, güvenilirliğinden ve korumasından faydalanmaya devam ederken sezgisel ve modern kullanıcı deneyiminin eklenmesiyle verim ve kullanım kolaylığı da artıyor.

Bunlara ek olarak SmartTE, ana bilgisayar programlarına ve sunucularına yapılmış olan yatırımın daha modern ve mobil servislerin tanıtılmasıyla koruma altına alınması anlamına geliyor. Var olan uygulamalar neredeyse bütün yeni işletim sistemlerinde yürütülebiliyor. Böylelikle pahalı yazılım geliştirmelerine ve uzun uygulamaya koyma döngülerine duyulan gereklilik sonlandırılarak uzun vadede tasarruf sağlanıyor.

Panasonic Computer Product Solutions Avrupa İş Geliştirme Müdürü Sylvaine Smith bu gelişme hakkında “StayLinked, Terminal Emülatör yazılımıyla binlerce hareket halindeki çalışanın kritik dosyalara sağladığı erişiminin güvenilirliğini ve korumasını dönüştürdü. Şimdi de geleneksel yeşil ekran dönemini sonlandırıp yeni nesil grafiksel gösterimi başlatan StayLinked, aynı işgücünün dokunmatik tablet ve el cihazlarını kullanmasını sağlayarak üretkenliğin faydalarından yararlanmalarına yardımcı oluyor. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda StayLinked, sürekli büyüyen Bağımsız Yazılım Tedarikçileri programımıza katılmak için en uygun iş ortağı oluyor. Panasonic, öncü sağlamlaştırılmış mobil bilişim cihazları yelpazesiyle uygun yazılım ve uygulamaların tedarikçilerini tanımlayarak onlarla yakından çalışmaya devam edecek. Böylece kurumlara hareket halindeki işgüçlerinin dönüşümlerine yardımcı olacak teknoloji çözümleri ulaştırabileceğiz” dedi.

StayLinked Avrupa Genel Müdürü Padraig Regan ise “Panasonic Avrupa’daki sağlamlaştırılmış notebook ve tablet pazarında apaçık bir lider. Sağlamlaştırılmış el cihazlarındaki iddialı duruşu, bu iş ortaklığından büyük heyecan duymamızı sağlıyor.. SmartTE ile Terminal Emülatörü kullanarak kurumsal uygulamalarda bir değişiklik olmadan Panasonic’in cihazları gibi bugünün dokunmatik cihazlarından faydalanmalarını sağlayarak kurumlara yardımcı olmak istiyoruz. Depolarda bulunan birçok veri toplama cihazı ile vazgeçilmez ve sunucudan güç alan uygulamalar arasında bağlantı kurmak için kablosuz Terminal Emülatörü kullanılıyor. Bu yüzden bu iş ortaklığı hareket halindeki binlerce çalışanın verimliliğini arttırırken sezgisel ve modern kullanıcı deneyimi işlerini daha kolay yapmalarını sağlayacak” dedi.

Panasonic Toughbook’un mobil bilişim çözüm yelpazesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için www.toughbook.eu sayfasını ziyaret edin

StayLinked hakkında daha fazla bilgi için www.StayLinked.com sayfasını ziyaret edin.

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında

Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana gelmektedir:

  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahiptir.
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, canlı bilimi, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunar. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahiptir.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2’lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)

Panasonic hakkında

Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global