Panasonic'ten enerji ve altyapı sektörleri için sağlamlaştırılmış çözümler

25-26 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı'na Panasonic, enerji ve altyapı sektörleri gibi mobil işgücünün bulunduğu firmalar için geliştirdiği FZ-M1, CF-20 ve FZ-G1'e ek olarak FZ-M1 modeli için üretilen termal kamerayla katılıyor. Panasonic Toughbook ve Toughpadler, enerji ve altyapı sektörlerinin yanı sıra, kamu hizmetleri, acil servisler, otomotiv, perakende, hızlı tüketim, sağlık, lojistik ve güvenlik gibi mobil işgücüne sahip sektörlerde çalışanların verimini artırmak için tasarlandı.

Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya, mobil çalışanların ihtiyaçlarına yönelik ürettiği cihazlar hakkında, “Teknolojinin tüm imkanlarını kullandığımız cihazlarımız, kolay bir kullanıma elverişli tasarıma sahipken benzersiz bir dayanıklılık sunuyor. Böylece enerji ve altyapı sektörleri gibi mobil işgücünün bulunduğu sektörlere hitap eden pazar lideri ürünlerimiz, uzun batarya ömrü ve cihazı kapatmadan bataryayı değiştirebilme gibi özellikleriyle iş devamlılığını da en üst noktaya çıkarıyor. Yüzde 56'lık hasılat payı ile güçlü bir konumda bulunan Panasonic Toughbook ve Toughpad'lerin sektöre göre sürekli hareket halindeki çalışanlara sunduğu seçenek ve kolaylıkların tercih edilmesi bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır” dedi.

Sağlam ve esnek: Panasonic Toughpad FZ-M1
Windows 10 Pro işletim sisteminin yer aldığı 7 inç ekrana sahip Panasonic Toughpad FZ-M1, hafif ve cepte taşınabilecek kadar küçük yapısına karşın 180 cm'ye kadar dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor. Intel® Core™ m5-6Y57 vPro'nun yanı sıra Intel® Atom™ x5-Z8550 işlemcisine sahip ‘Value' modeliyle yüksek performans ve verimli güç tüketimi sağlarken, düşük yansıması sayesinde gün ışığında da kullanılabilen WXGA (1200x800) çözünürlüklü ekran, her türlü aydınlatma koşulunda on parmak kapasitif dokunmatik ekran becerilerini sergileyebiliyor. Yalnızca 540 gram ağırlığındaki Toughpad FZ-M1, esnek yapılandırma bağlantı noktaları ve entegre iş genişletme modülü ile yüksek oranda esneklik sunuyor.

Termal kamera ile ısı dağılımını ekranınızdan takip edin
Toza ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarını karşılayan Toughpad FZ-M1, aynı zamanda FLIR Lepton teknolojisiyle üretilen Termal Görüntüleme çözümüyle de donatılabiliyor. Standart ve Value modelli FZ-M1 ile uyumlu olan bu kamera, kullanıcıların sahada yüzey sıcaklığını ölçmek, kaydetmek, analiz etmek ve belgelemek için mükemmel olmasıyla birlikte 0.05oC hassasiyetinde termal çözünürlük sunarken termal görüntü yakalamanın yanı sıra video da çekebiliyor. Toughpad FZ-M1'in birçok iş genişletme modülüyle birlikte kullanılabilen termal kamera, FZ-M1'in sahip olduğu MIL-STD 810G ve IP65 belgeleriyle aynı dayanıklılık seviyesinde yer alıyor.

Toughbook CF-20, hareket halindeki çalışanlara çok yönlü kullanım sunuyor
Sağlamlaştırılmış ve ayrılabilen bir dizüstü bilgisayar olarak dikkat çeken Panasonic Toughbook CF-20, mobil çalışma hayatında bilgisayar kullanımına benzersiz birçok yönlülük kazandırıyor. Eldiven ile kullanılabilen ve 17 saatlik pil ömrü sunan cihaz, Intel® Core™ i5-7Y57 vPro™, Intel HD Graphics 615, 1920x1200 çözünürlüğe sahip 10.1” WUXGA ekranının yanı sıra 1,89 kg ağırlığıyla kolay bir kullanım sunuyor. Özel kullanımlar için üretilen Araç Montaj Haznesi ve Masaüstü Giriş Çoğaltıcısı gibi esnek yapılandırma seçenekleriyle hareket halindeki çalışanlar için benzersiz bir kullanım sunuyor. 6 farklı modda kullanılabilen cihaz, birçok kurumsal kullanım alanı sunuyor. Birbirinden ayrılabilen iki parçası, dahili taşıma kulbu sayesinde else taşınabilirken herhangi bir yere de asılabiliyor. Magnezyum alaşıma sahip kasasının yanı sıra IP65 ve MIL-STD 810G standardındaki dayanıklılığı sayesinde Panasonic Toughbook CF-20, dış mekânda ve zorlu şartlarda kullanılabiliyor.

Hem hafif hem de dayanıklı: Toughpad FZ-G1
Windows 10 Pro işletim sistemine sahip Toughpad FZ-G1, Intel® Core™ i5-6300U vPro işlemci, Intel HD Graphics 520, 10,1 inç büyüklüğündeki ve 1920x1200 çözünürlüklü WUXGA ekranla donatıldı. Yalnızca 1,1 kg ağırlığındaki hafif tasarımına karşın 180 cm'ye varan yüksekliklerden düşmeye dayanıklı Toughpad FZ-G1, su ve toza IP65 standardı seviyesinde dayanıklılık gösterirken kapasitif 10 parmak algılamalı dokunmatik ekrana ve digitizer kaleme de sahip. LAN, micro SD ve USB 2.0 gibi birçok ayarlanabilen esnek girişe sahip tablet, 14 saat batarya ömrü sunarken kullanıcı, bataryayı cihazı kapatmadan değiştirebiliyor. Böylece iş devamlılığı en yüksek seviyeye ulaşmış oluyor.

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.

PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor: 

  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip. 
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri. 
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017). 
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor. 
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri. 
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç) 

Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global