• News and events

    News and events

ACİL: GÖNÜLLÜ PİL GERİ ÇAĞIRMA

Panasonic Toughpad FZ-G1 Pil Takımı Geri Çağırma – 2. Bildirim

Panasonic olarak ürün ve hizmetlerimizi geliştirme konusundaki sürekli taahhüdümüz neticesinde belirli kullanım senaryolarında Panasonic Toughpad FZ-G1 tablet ile ilgili birtakım sorunların ortaya çıktığını tespit ettik. Bu sorunlar, aşağıda belirtilen pil takımları ile ilgilidir. Belirli kullanım senaryolarında tabletteki pil takımının aşırı ısınıp yanabileceği, dolayısıyla yangın tehlikesine yol açabileceği saptanmıştır.

Bu bildirimde verilen talimatları uygulayarak ürününüzde bu sorunun olup olmadığını belirleyebilirsiniz. FZ-G1 tabletinizin ve pil takımınızın model numarasını bulduktan sonra lütfen aşağıdaki etkilenen ürünler listesiyle karşılaştırın.

BU GERİ ÇAĞIRMA BİLDİRİMİNDEKİ ETKİLENEN ÜRÜNLER:

FZ-G1 SERİSİ:

Tablet PC

Aşağıda verilen iki Pil Takımı model numaralarıyla birlikte kullanılan ürünler:

FZ-G1A serisi FZ-VZSU84U
FZ-G1B serisi FZ-VZSU97U
FZ-G1C serisi  
FZ-G1F serisi  
FZ-G1J serisi  
FZ-G1K serisi  
FZ-G1L serisi  
FZ-G1M serisi  
FZ-G1N serisi  

 

Temel Sebep Analizi: 

Bu sorunun nedeni, pil hücrelerinin içinde oluşan bir kontaminasyondur. Bu geri çağırma bildirimi kapsamındaki piller büyük sıcaklık değişimlerinin görüldüğü ortamlarda kullanıldığında, hücrenin içinde kısa devre olabilir ve bu da hücrenin aşırı ısınmasına ve alev almasına yol açabilir.

BU GERİ ÇAĞIRMADAN ETKİLENEN FZ-G1 TABLETLERİNDEN BİRİNE SAHİPSENİZ AŞAĞIDAKİ ADIMLARI DERHAL UYGULAMANIZ GEREKMEKTEDİR:

1. Adım:

Lütfen yedek pil edinmek için aşağıda belirtildiği şekilde Panasonic ile iletişime geçin. Yedek piller 1 Haziran 2017 tarihinden itibaren gönderilmeye başlanacaktır.

2. Adım:

Yeni bir aygıt yazılımı sunulmaktadır. Bu aygıt yazılımı yeni pil şarj kontrollerini devreye alacaktır.Yeni aygıt yazılımı pilin şarj sürecini kontrol eden 3 kontrol mekanizmasını devreye alacaktır.

Kontrollerden her biri, aşırı ısınma ve alev alma riskini en aza indirmek için pil şarj sürecini devre dışı bırakabilir.

 

Avrupa Ekonomik Bölgesi'nde (EEC) FZ-VZSU84U/ FZ-VZSU97U pil takımı ile birlikte şu model numaralarına sahip (FZ-G1A, FZ-G1B, FZ-G1C, FZ-G1F, FZ-G1J, FZ-G1K, FZ-G1L, FZ-G1M, FZ-G1N) Panasonic FZ-G1 tablet satın aldıysanız lütfen yeni bir pil ve aygıt yazılımı edinmek üzere hemen bize başvurun. Aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak bize ulaşabilirsiniz:

E-posta adresi:       

toughbookbattery.helpdesk@eu.panasonic.com

 

Tabletinizin bu geri çağırmadan etkilenip etkilenmediğini nasıl belirleyebileceğinizi öğrenmek için lütfen aşağıdaki talimatlara bakın.

Modellerin etkilenip etkilenmediği nasıl belirlenir: Müşteriler, FZ-G1 tabletlerinin ve pil takımının model numarasını kontrol ederek bu geri çağırmadan etkilenip etkilenmediklerini belirleyebilir. 


 

Pil takımını tabletten çıkarmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • FZ-G1 tabletinizin kapalı olduğundan emin olun
  • Tüm güç kaynaklarını çıkarın
  • Varsa masaüstü port çoğaltıcıdan veya araç sabitleme ünitesinden çıkarın
  • Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi pil takımının kilidini açın
  • Pil takımını aşağıda gösterildiği gibi üst kısmından tutarak kaldırın​

 

 

İlgili pil takımı model numaraları şunlardır:
FZ-VZSU84U/ FZ-VZSU97U

  • Pil üzerindeki model numarasını bulma:

 

Bu bildirimin neden olabileceği her türlü sorun için tüm samimiyetimizle özür dileriz. Panasonic en yüksek kalitede ürünler ve üstün müşteri hizmeti sunmaya büyük önem verir.

 

İş birliğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.