CF-F9 basın bülteni

Panasonic Toughbook CF-F9'u sunar: mobil ofis profesyonelleri için dayanıklı mükemmel iş ortağı.

Daha yüksek çözünürlükte ekran, daha fazla bilgi işlem ve bağlantı gücü.

İngiltere. 14 Haziran 2010 - Panasonic bugün yeni Toughbook CF-F9'u piyasaya sundu, ofis profesyonelleri için dayanıklı mükemmel iş ortağı. Üretkenliği artıran teknolojisi ve arızalanmayan iş desteği ile CF-F9, CF-F8'in yerini almaktadır - iş için dayanıklı notebook için önceki tercih - daha yüksek ekran çözünürlüğü, daha fazla işlem gücü ve geliştirilmiş bağlantı özellikleri.

Arttırılmış performans

CF-F9 aynı boyuttaki CF-F8'e göre daha fazla CPU gücü sağlar, 14.1” notebook – piyasadaki en hafiftir.  Masa üstü performansındaki bilgi işlem gücü Intel® Core i5®-520M vPro teknolojisi ile sağlanmaktadır. Cihaz Intel® Turbo Boost teknolojisi ve Intel® Çoklu Kullanımın avantajlarından faydalanarak CPU performansını maksimuma çıkartacak şekilde dizayn edilmiştir.

Geliştirilmiş geniş ekran çözünürlüğü

CF-F9 geliştirilmiş çözünürlükte geniş ekrana sahiptir, eşleştirme uygulamaları veya birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırmak için idealdir. 14.1” WXGA+ tip (TFT) ekranının 1440x900 nokta çözünürlüğü ile CF-F9 yüksek çözünürlüklü, görsel deneyim için dayanıklı iş notebook pazarının lideridir.

Hareket halindeyken bile bağlı kalması için üretildi

Mobil çalışanların hareket halindeyken bağlantıda olma ihtiyaçları vardır ve CF-F9 bunu zorlanmadan sağlar, gömülü anteni WWAN, WLAN ve Bluetooth (opsiyonel WIMAX) için optimum radyo performansı sağlar.

Toughbook CF-F9 ayrıca Qualcomm Gobi™ 2000 mobil geniş bant teknolojisine sahiptir. Gobi 2000 BT departmanları için çok taşıyıcılı kablosuz dağıtımı basitleştirir ve şirketin mobil iş gücüne yurtiçi veya yurtdışı seyahatlerinde geliştirilmiş bağlantı özellikleri sunar.

Her zamankinden daha iyi güvenilirlik ve dayanıklılık

Pazardaki en dayanıklı ve hafif 14.1” geniş ekranlı notebook PC olan CF-F9, ekranını, sabit diskini ve klavyesini koruyacak şekilde dizayn edilmiştir – iş için kullanılan geleneksel notebooklarda en fazla hasar gören bileşenler.

CF-F9 çalışırken bile 76 cm yükseklikten düştüğünde hasar görmeyecek şekilde test edilmiştir. CF-F9 ayrıca kazara dökülecek içeceklere karşı da test edilmiştir, özel drenaj sistemi klavye, touchpad ve diğer hassas bileşenleri dökülmelere karşı korur. Klavyeye ve touchpad üzerinde doğrudan dökülen 200-ml bardak dolusu sıvı bile drenaj kanallarından doğrudan akarak notebook içindeki elektroniklerin kuru kalmasını sağlamaktadır.

Optimum basınç dağılımı sayesinde, CF-F9 100 kg/f'a kadar basınçlara dayanabilir ve genişletilmiş 320GB sabit disk sürücüsü yüksek teknoloji malzemeden üretilmiş çok emici pedler ile donatılmıştır, bu sayede vibrasyon ve şoklara karşı korunmaktadır.

Hiç bitmeyen güç

Mobil profesyonellerin gün boyunca ihtiyaçlarını karşılayacak bir cihaza sahip olmalarını sağlamak amacıyla CF-F9 Windows 7 çalıştırarak 7 saate kadar çalışabilir. Tüm üniteler Panasonic Güç Yönetim Yardımcı Programlarını kullanarak güç verimliliğini maksimize eder ve her görev için CPU'nun ihtiyaç duyduğu kaynakların gücünü yönetir. Buna ek olarak CF-F9 Panasonic’in maksimum cihaz performansı ve güvenliği sağlamak amacıyla dizayn ettiği kendi pil hücrelerini kullanır.

Hareket halindeyken veya ofiste kullanılabilir

Kullanıcıların CF-F9'dan hareket halindeyken veya ofisteyken en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla Panasonic CF-F9 için yeni bir docking istasyonu da geliştirmiştir, fiyatı £207 (kdv hariç).

Benzersiz servis ile desteklenir

Her Toughbook dizaynı sırasında kullanılan sistemleri için donanım arızalarına karşı 3 yıl garanti ile gelir; 96 saat içinde onarım taahhütü vardır ve 5 yıl yedek parça temini garantisi verilmektedir.

Bulunabilirlik ve fiyat

CF-F9 şu anda piyasadadır ve fiyatı £1742 şeklindedir (kdv hariç).

Basın Bültenini buradan indirin.