• Intelligent customer delivery

Akıllı müşteri teslimatı ve Toughbook

Akıllı teslimat nedir? Bu temel olarak müşteri ile teslimat için yapılan her temasın çok daha fazla anlam taşıdığı bir süreçtir.

Bu, teslimat sırasında ilave ve tamamlayıcı hizmetlerin sunulmasıyla gelir ve müşteri memnuniyetinin maksimize edildiği bir süreçtir.

Yani bir zamanlar teslimat aracının şoförü olan kişi artık şirketin saha temsilcisidir. Teslimat, sipariş alma, stok yönetimi, bakım hizmetleri, promosyon çalışmaları ve sorun çözme gibi hizmetleri yerine getirebilirler.

Süreçlerdeki ana engeller nelerdir?

Akılı teslimat oldukça yeni bir konsepttir. Aynı zamanda çeşitli engellerle de karşılaşan bir süreçtir…

Zaman kısıtlamaları – teslimatla ilgilenen bir profesyonel sürekli olarak zorlayıcı zaman çizelgeleriyle yüz yüzedir. Zaten dolu olan programlarına başka aktivitelerin eklenmesi teslimatların gerçekleşmemesine ve saha çalışanının daha az kazanmasına yol açabilir.

Bilginin kullanılabilirliği – ilave hizmetler sadece saha temsilcisi doğru veri ve sistemlere erişebiliyorsa sağlanabilir. Müşterinin yerinde olmak geleneksel anlamda veri ve sistemlere ulaşamamak anlamına gelirdi.

Beceri kümeleri – bir teslimat şoföründen tam donanımlı bir saha temsilcisinin görevlerini gerçekleştirmesini istemek önemli bir taleptir. Doğru zamanda, doğru yerde doğru araçlarla ve doğru bilgilerle donatılmış olmaları gerekir.

Toughbook süreçleri nasıl iyileştirir?

Toughbook'lar bir laptoptan çok daha fazlasıdır. Bunlar 21. yüzyılın mobil alet çantalarıdır. Aynı şekilde akıllı müşteri teslimatlarının zorlukları için mükemmel cevaplardır.

Çok fonksiyonluluk – Toughbook’ların sahip olduğu bütünleşik HSPA, GPS, barkod okuyucular ve diğer spesifik modüller sayesinde saha temsilcisinin teslimat rotasında birden fazla cihaz taşımasına gerek kalmaz. Ve bu fonksiyonlara son derece hızlı ve kolay şekilde erişilebildiği için, hangi ortamda olursa olsun teslimat işlemi hızla tamamlanır.

Dayanıklılık ve pil ömrü – Toughbook'lar karanlık ve tozlu depolar veya bir teslimat aracının kabin içi gibi zor şartlarda çalışmak için üretilmiştir. Bunun da ötesinde benzersiz pil ömrü teknolojisi ve buna ek olarak enerji verimliliğine sahip bileşenler tüm gün mobil çalışma yapılabilmesinin garantisidir.

Veri erişimi – teslimat profesyonelleri askeri kalitedeki bağlantı ve rakipsiz dayanıklılık sayesinde ihtiyaç duydukları veri ve uygulamalarla bağlantılarını asla kaybetmezler. Bu aynı zamanda onların etkin saha temsilcileri olmasını da sağlar, ilave müşteri hizmeti gelirleri artırabilir.