• Makine teşhis ve Toughbook

Makine diagnostiği ve Toughbook

Bir çok sektördeki bir çok işletme ve organizasyon için makine diagnostiği, kritik bir destek sürecidir. Sektör ne olursa olsun, teşhis işlemini gerçekleştiren teknisyenin amacı aynıdır:

  • Sorunu bul
  • Sorunu hızla gider
  • İlk seferde, doğru şekilde onar

Bir atölyede veya bu iş için ayrılmış servis, bakım, diagnostik tesislerinde yapılabilir. Buralardaki ısı, toz ve nem sürekli olarak karşılaşılan çalışma ortamı zorluklarıdır.

Bütün bunlarla birlikte sistemlere, verilere ve yardımcı birimlere erişim, sahada gerçekleştirilen diagnostik hizmetlerinde karşılaşılan en büyük zorluktur.

Ana engeller nerede ortaya çıkar?

Check-in - Kabul–Otomotivdeki teşhis işlemini örnek olarak alacak olursak, bir aracın kabul noktası özellikle teşhis işlemi sırasında verimlilik açısından büyük bir engel yaratabilir, özellikle de son derece büyük baskı altındaki sabah yoğunluğunda.

Öncelik belirleme – ‘öncelik belirleme’ otomotiv sektöründe arabaların onarım için teknisyenlere dağıtılmasıdır. Ancak arabalar doğru yeteneklere sahip teknisyenlere dağıtılırken, ilk teşhisi koymak doğru teknik bilgiler olmadığında hiç de kolay değildir.

Birincil teşhis – öncelik belirleme aşaması düzgün şekilde yapıldıysa, prosesin bu aşaması verimli şekilde yönetilebilir. Aksi takdirde, birincil teşhis zaman alacak bir işlem olacaktır.

Parça teslimatı – her sektördeki teknisyenler işi doğru yapmak için doğru parçaya ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden eğer yanlış parça sipariş edilir veya teslim edilirse, zaman, üretkenlik ve maliyet üzerinde büyük bir etki oluşur.

Daha fazla destek – Teknisyen sorunu kendi başına gideremezse, daha fazla desteğe ihtiyaç duyar. Destek hemen sağlanamadığı takdirde bu soruna dönüşür.

Onarımın onayı – bir onarımın başarılı şekilde yapıldığının test edilmesi ve onaylanması zaman alıcı olabilir. Bu yüzden genellikle süreç içinde atlanan bir aşamadır. Ama atlanan bu aşama müşteri memnuniyeti üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Toughbook süreci nasıl iyileştirir?

Toughbook'lar teşhis şirketlerinin nasıl para kazandığını anlamış kişiler tarafından dizayn edildi ve üretildi – aldıkları hizmetten memnun kaldığı için tekrar iş yapan müşteriler.

Bu yüzden teknisyenlerinizi her işi her defasına ilk seferde doğru şekilde yapabilecekleri şekilde donatmanızın ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz.

Kritik biçimde, Toughbook'lar teşhis sistemlerini birleştirerek normalde bir teşhisin tamamlandığı sürede üç teşhisin gerçekleştirilmesini mümkün kılar. Nasıl? Askeri-seviyede kablosuz bağlantı özelliğini rakipsiz zor şartlarda çalışabilme özelliği, RFID ve barkod okuyucular gibi çevresel donanımlarla birleştirerek.

  • İlk teşhis öncelik belirleme sırasında yapılabilir – böylelikle makine doğru teknisyene gönderilir.
  • Normal teşhis öncelik belirleme aşamasında belirlenen konular üzerinde odaklanacağından daha verimli şekilde gerçekleşir.
  • Nihai onay, onay teşhisi işin doğru şekilde yapıldığının garantisidir, müşteri her hangi başka bir işleme ihtiyaç duymayacaktır, bu da memnuniyet seviyelerinin en üst düzeyde olmasını sağlayacaktır.

Bununla birlikte teşhis sürecinde Toughbook kullanmanın önemli bir avantajı daha vardır. Sürecin genellikle yer veya konum açısından kısıtlı olduğu basit bir gerçektir. Her şeye rağmen işi her zaman en uygun yerlerde yapmak mümkün değildir – makineler çok farklı ayarlarla yerleştirilmiştir ve bunların bir çoğu teknoloji kullanımı açısından engeldir.

Ama Toughbook'lar farklıdır. Uzun mesafeli kablosuz bağlantı, dış mekanlarda görülebilen ekran, dönüştürülebilir form faktör ve rakipsiz dayanıklılık, Toughbook'lar dış mekanda veya saldırgan ortamlarda çalışmak için mükemmeldir. Yani makineler nerede olursa olsun, Toughbook'lar teknisyenle birlikte gider ve gereken görevi yerine getirir.