• Saha tasarımı ve araştırma ve Toughbook

Saha tasarımı ve araştırma ve Toughbook

İnşaat, mühendislik, mimarlık, taşımacılık veya diğer bir çok endüstride, sahada görev yapan profesyonellerin yönetiminden sorumluysanız, hiç şüphesiz sahada yapılacak tasarım ve keşif çalışmalarının kurumunuz için ne kadar hayati bir süreç olduğunu bilirsiniz.

Ancak, bu sürecin önemli zorluklara sahip olduğunu da bilmelisiniz.

Ana engeller nerede ortaya çıkar?

Her şeyden önce, saha araştırması ve tasarımı dış mekanda yapılan bir işlemdir. Yani unsurlar her zaman var olan engellerdir. Teknoloji şimdiye kadar bu zorlayıcı dış ortam şartlarında çalışamadığı için, kağıt tabanlı kayıtlar ve dokümantasyon yek seçenekti.

Bununla birlikte kağıt yağmurda kullanılamaz. Daha sonraki bir tarihte –dijital forma dönüştürülmesi gereken kağıtta tutulan kayıtlar hata olasılığına sahiptir.

Hatasız saha dizaynı ve araştırma doğru veri ve uygulamalara dayanır. Uzaktan çalışmak bu kritik faktörlere erişimi kaldırır, sürecin hatasız, verimli şekilde yürütülmesi açısından önemli bir zorluk yaratır.

Ayrı süre sorunu da vardır. Dijital araçlar olmadan dizayn ve araştırma işi uzun ve çok fazla işçilik gerektiren bir iş olabilirdi. Ticari dünyada zaman para demektir.

Son olarak, dizayn ve araştırma statik bir süreç değildir. Önemli ölçümler ve veriler sürekli değişir, bu yüzden çalışma noktasında değiştirilmesi ve manipüle edilmesi gereklidir. Bunu yapmak dijital verilere erişim olmadan son derece zordur.

Toughbook süreci nasıl iyileştirir?

Toughbook'lar dizayn ve araştırma profesyonelleri için mükemmel alet çantasıdır, hem kendi kendilerine yetmelerini sağlarlar hem de çalışma süresi açısından verimlidirler.

Koordinasyon – araştırmacılardan veya teknisyenlerden oluşan bir ekibi geniş bir coğrafi alanda yönetmek zor bir iştir. Toughbook dünya standartlarında bağlantı özelliği ve bütünleşik GPS ile bunun üstesinden gelir.

Dayanıklılık – saha dizaynı ve araştırma dizayn edenin veya araştırmacının olmasını istediği yer de değil gerekli olan yer de gerçekleşir. Bir su yolunda, tozlu bir şantiyede veya son derece tehlikeli bir ortamda olabilir. Toughbook'lar tüm bu şartlarda çalışacak şekilde üretilmiştir, diğer teknolojilerin çalışamayacağı şartlarda çalışırlar.

Sahadaki işlevsellik - Toughbook'lar diğer teknolojilerin durduğu yerlerde çalışır. Artık saha personeliniz sahada bulundukları zaman ihtiyaç duydukları veri ve çizimlere dijital ve tamamen değiştirilebilir formatta erişebilirler. Ekran boyutlarının ve form faktörlerin çeşitliliği, sahadaki CAD çalışması taleplerine cevap verebilmeyi sağlarken, sahip oldukları işlem gücü en karmaşık teknik dokümanlarla bile başa çıkabilmelerini sağlar.