• Specialist engineering

Panasonic uzmanları tarafından sektör uzmanları için üretildi

Toughbook notebook PC'ler ve ve Toughpad tabletler sıradan cihazlar değiller. Uzman mühendislerimiz ve üretim profesyonellerimiz tüm modellerin her bölümünü tasarlıyor ve geliştiriyor. Böylece her tür özellik ve işlev amaca özel olarak oluşturuluyor.

Peki ihtiyacın ne olduğunu nasıl anlıyoruz? Doğduğumuz günden beri, çığır açan teknolojiyi gerçek anlamda birçok alana yaymadan önce isteklerinizi dinleyerek, ‘müşterinin sesine önem verme’ zihniyetini şekillendirdik. Bu şekilde, tüm alanlardaki en iyi performansla tüm zamanlardaki en iyi müşteri deneyimi arasındaki kusursuz dengeyi yakalamaya çalışıyoruz.

 

Dayanıklılık Teknolojisi

Toughbook bugüne kadar kazandığı şöhreti dayanıklılığına borçludur. Ve dayanıklılık bugün dünya lideri konumunu koruduğu alandır. Dolayısıyla Toughbook ve Toughpad, dayanıklılık görüntüsü sunmak için dönüştürülmüş standart bir üründen ziyade her yönüyle içten dışa dayanıklı bir biçimde tasarlandı.

Örneğin, cihazlarımızdaki tüm bileşenler mükemmel dayanıklılığı sağlamak için esnek olarak monte edildi. Kabinler ve kasalar yüksek burulumsal güçle tasarlanır ve paslanmayı önlemek için altın kaplama konektörler kullanılır. AC adaptör ve USB girişleri dahi en dayanıklı deneyimi kazandırmak için test edildi ve özel olarak tasarlandı (30.000 defa takıp çıkarılmaya dayanıklı şekilde üretildi).

Elbette bu dayanıklılık özellikleri sayesinde ürünlerimiz bazı sertifikalara da sahip. Cihazlarımız su ve toza dayanıklılık alanında IP68’e kadar, düşmelere ve darbelere karşı dayanıklılık alanında ise MIL-STD 810G sertifikalarını başarı ile elde etmiştir. 

   

Ekran Teknolojisi

Toughbook ve Toughpad cihazlarında bulunan ekran teknolojisi, dayanıklılık özellikleri ve maksimum kullanıcı memnuniyetinin hassas bir kombinasyonudur. Bu yüzden ekranlarımız, çalışma hayatındaki çarpma ve sarsıntılara karşı koyması için kabine sıkıca vidalanmak yerine diğer magnezyum alaşımına esnek bir şekilde monte edilir. Böylece darbelerin standart PC notebook'lar ve tabletlerden daha kolay bir şekilde absorbe edebilmesini sağlar.

Ürünlerimizde bulunan dokunmatik ekran teknolojisi ayrıca üst düzey fayda ve dayanıklılığı bir araya getirmenin zorluğuyla da başa çıkabilecek biçimde tasarlanmıştır. Panasonic kapasitif ekranlar, kalın endüstriyel eldivenler giyildiğinde bile kullanıcıların rahatça çalışabilmesini sağlarken, tam olarak ve tüm koşullarda kullanıma elverişli ekranlardır. Gösterişli, dış ortamda okunabilir ekranlar Toughbook ve Toughpad'i dışarıda ve hareket halinde kullanımı kolay hale getirirken imza teknolojisi sahada kolay kullanıma katkıda bulunur.

Sonuç olarak, herhangi bir alanda uzlaşmaya ihtiyaç duyulduğunda, müşterilerin ihtiyaçları her zaman ilk sırada gelir. Örneğin bazı durumlarda ideal güç tüketimi kritik bir ihtiyaçken, ultra yüksek parlaklık vazgeçilmez bir ihtiyaç olmayabilir. Bu yüzden ekran parlaklığı ile ilgili yapılan tasarruflar cihazın güç kullanımı verimli hale getirilerek dengelenir.

   

Pil Teknolojisi

Batarya teknolojisinin uzman mühendisliğimizin temel bileşenlerinden biri olması şaşırtıcı bir durum değil. Sonuç olarak Panasonic dünyanın en büyük batarya üreticisidir. Böylece Panasonic saha performansı alanında başarılı olmanın oldukça kritik olduğu mobil batarya teknolojisini ortaya koymak için herkesten çok daha iyi bir yerde bulunuyor.

Cihazlarımız uzun ömürlülük, çoğunlukla cihaz çalışırken değiştirilebilirlik, kullanıcı tarafından değiştirilebilirlik özelliklerine sahiptir. Bazı modellerde yedek batarya opsiyonu da bulunmaktadır. Bir çok rakibin aksine, batarya ömrünü uzatmak için, çip/direnç üreticisi iş ortaklarımızdan aldığımız sistem referansı tasarımı doğrultusunda ürün tasarımımızı en iyi hale getiriyoruz.

   

İş Arayüzü Teknolojisi

Toughbook ve Toughpad ürünlerimizi yapılandırırken neredeyse bir müşterinin ihtiyaç duyabileceği her şeyi dahil edebiliriz. Standart endüstriyel portların yanısıra, geleneksel portlar (Gerçek Seri Port, vb.), HDMI, VGA ve tam boyut USB (C Tipi) desteklenmektedir.

Cihazlarımızı ‘modüler’ bir konsept ile tasarlamamız, sunduğumuz ilave konfigürasyon seçenekleri ürünlerimizi dikey pazarlara uyumlu çözümler haline getirerek her türlü özel ihtiyaca cevap vermelerini sağlar. Böylece bu alanda uzman olmayan, sürekli ve kullanışsız eklentilere ihtiyaç duyan notebook PC ve tabletlerin verimsizliğinden oldukça uzaktır.

   

Kablosuz Bağlantı Teknolojisi

Dünya lideri dayanıklı tasarım, verilere, uygulamalara ve işiniz için kritik öneme sahip sistemlere bağlı kalamadığınızda hiçbir anlam ifade etmez. Bu noktada kendi antenini tasarlayan ve üreten tek kablosuz mobil bilgisayar üreticisi olduğumuzu belirtmek isteriz.

Tüm Toughbook ve Toughpadler'deki gömülü kablosuz bağlantı işlevi, Panasonic tesislerinde bulunan dünyanın en büyük ve notebook ve tablet üretimi alanında tamamen eşsiz yankısız odasındaki limitler altında test edilmiştir.

Gömülü kablosuz teknolojinin kullanılması, olağanüstü koşullarda dahi ortamda bulunan iletişim kanallarına müdahale eden harici unsurları bertaraf ederek sahada uzun süre ve yüksek hızda bağlantıda kalmak anlamına gelmektedir.

   

Dinamik Performans Teknolojisi

Mümkün olan en iyi dış tasarıma sahip cihazların en yüksek performansa sahip olması istenir. Bizler bu ideal dengeyi bulmakta uzmanız. Örneğin, cihazlarımız ısı yönetimi alanında hassas bir tasarıma sahiptir. Bazı durumlarda fansız tasarım ağırlığı ve güç tüketimini minimum seviyede tutarken dayanıklılığı ise en yüksek seviyeye çıkarır. İdeal performansın sağlanması için fan donanımından vazgeçilemediği diğer durumlarda tasarım, dayanıklılıktan ödün verilmeyecek şekilde yapılır.

Cihazlarımızın sıcaklığı yönetme şekli aynı zamanda mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlar. ‘Termal buhar odası’ sıcaklığı, yüksek sıcaklık modüllerinden kullanıcı yoğunluğu olmayan alanlara taşır, bu da kullanıcıların cihazı kullanırken sıcak noktayla hiç bir zaman karşılaşmayacağı anlamına gelir.

   

Ağırlık Teknolojisi

Ağırlığın en düşük seviyede tutulması, özellikle kendinizi Toughbook veya Toughpad ile sekiz saat veya alanda daha fazla süre çalışırken bulduğunuz anlarda çalışma hayatlarınızı kolaylaştırır.

Bu yüzden ürünlerimiz yer yönüyle ağırlığı düşük tutmak için tasarlanmıştır. Özenli yapısal analiz, dayanıklılığı azaltmadan ağırlığı tümüyle düşürmek için cihazların içine delikler delebileceğimizi ifade ederken, magnezyum alaşımı enjeksiyon dökümü sayesinde oldukça detaylı, kompleks fakat fazlasıyla hafif gövdeler oluşturabiliriz (uçak sanayisi ile paylaştığımız bir yöntem). Ağırlığı düşürmek için camın işe dayanıklı modellerimiz üzerinde daha ince olması açısından cam cilalama yoluna dahi başvuruyoruz.