• İş için dayanıklı

    Sensible protection for the most
    frequently damaged components.

İşe Dayanıklı

İşe Dayanıklı Toughbook'lar

 En sık hasar gören bileşenler için hassas koruma.

Ekran, sabit disk ve klavye bileşenleri geleneksel notebook'larda en çok arızalanan bileşenlerdir. Bu yüzden İşe Dayanıklı Toughbook modellerinde bunların korunmasına odaklanılmıştır.

İşe Dayanıklı Toughbook'ların dayanıklılıkları düşme testleriyle önemli ölçüde geliştirilmiştir. Aslında aktif olarak çalışırken bile 76 cm'ye kadar yüksekliklerden düşmeye dayanabilirler, sabit disk etkilenmez.

Yanlışlıkla sıvı dökülmesi (günlük çalışma hayatında en sık karşılaşılan bir başka durum) Toughbook İşe Dayanıklı modellerine zarar veremez – özel bir drenaj sistemi, özellikle seyahatlerde olabilecek sıvı dökülmelerine karşı klavye, touchpad ve diğer hassas bileşenleri etkin biçimde korur. Tamamen dolu 200 ml. bardak dolusu su, klavyeye ve touchpad üzerine döküldüğünde, sıvı drenaj kanallarından akar. Notebook içindeki tüm bileşenler kuru kalır.

Optimum basınç dağılımı sayesinde, İşe Dayanıklı Toughbook modelleri 100 kg/f basınca kadar dayanıklıdır. Bu sayede özellikle hassas LCD ekranını kırılma ve diğer hasarlara karşı korumaktadır. Sabit diskin harici şoklardan ve vibrasyonlardan hasar görmesi de önlenmiştir – kırılmaz magnezyum alaşım kasa içindedir ve yüksek teknoloji ürünü olan malzemelerden üretilmiş dört adet şok emici ile korunmaktadır.