Phone number: +90 (216) 709 27 24
 • Smart Essentials
  Gerçek Zamanlı Cihaz Analizi

Smart Essentials

< ProServices’a Geri Dön

Zorluklar…

Ön safta çalışanların %60’ından fazlasının her ay çalışmalarını etkileyen mobil bilişim sorunlarıyla karşı karşıya kaldığını biliyor musunuz?

Dahası, şaşırtıcı bir şekilde bu sorunların %85’i BT ekibine de iletilmiyor.

 


Yaygın Sorunlar

Stopwatch iconBataryaların tüm mesai boyunca dayanmaması
Exclamation mark iconBağlantı sorunları
Finger on a button iconZorunlu yeniden başlatmalar
Question mark iconYanlış yerleştirilmiş makineler
Spiderweb iconYeterince kullanılmamış cihaz ve uygulamalar
Setting iconGüncellemelerin bazı cihazları etkilemesi

Bu tür daha önce rastlanmamış sorunlar; verimlilik kaybına, aksama sürelerinin uzamasına, müşteri hizmetlerinin olumsuz etkilenmesine, kötü bir kullanıcı deneyimine ve BT ekipleri için büyük sorunlara yol açıyor.

Ama en önemlisi...

Bu tür sorunlar, mobilite ile ilgili masrafların ortalama olarak %80’ine denk geliyor.

Peki bu sorunları nasıl daha sıkı bir şekilde tespit edebilir, gözlemleyebilir ve yönetebiliriz?

Daha akıllı olarak.

Çözüm…

B2M tarafından geliştirilen TOUGHBOOK Smart Essentials, herhangi bir OEM’ye bağlı olmayan, ölçeklenebilir bulut tabanlı SaaS çözümlerinden oluşan üçlü bir paket sunuyor. TOUGHBOOK Smart Essentials, tüm mobil varlığınızın sağlığı, kullanımı ve performansıyla ilgili gerçek zamanlı ve aksiyon alınabilen bilgiler sunuyor.

Özel çözümünüz.

Wifi icon

Sinyal gücü

Battery icon

Pil ömrü

Location icon

Lokasyon

Arrow icon

Uygulama,
cihazve veri
kullanımı

Fire icon

Kesintiye
uğratan
etkinlikler

Speed icon


performansı

B2m Solutions, image of Toughbook
Toughbook

Sonuç...

Üstün operasyonel zekayla daha bilinçli ve daha hızlı kararlar alabilirsiniz.

Cihazlarınızın, bataryalarınızın, yazılımınızın ve iş gücünüzün verimliliğini olabildiğince artırmak ve masrafları mümkün olduğunca düşürmek için en uygun seviyede çalıştığından emin olarak gelişen olayları öngörebilir, onlara yönelik önlemler alabilir, hızlı ve uygun karşılıklar verebilirsiniz.

Kritik görevli cihazlarınızın her zamankinden daha iyi (ve daha güçlü) olmasını sağlayın

Kullanımı geliştirin. Verimliliği artırın.

Dağıtımdan önce, verileri kullanıcı karakterlerini tespit etmek için kullanarak doğru cihazları doğru kişilere teslim edebilir, bir cihaza en uygun kullanıcılara odaklanmaya öncelik verebilir ve ekibinizi ilgili uygulamalar ve destek hizmetleriyle donatabilirsiniz.

Dağıtımdan sonra size ait olan her bir bilgisayar üzerinde tam durum görünürlüğüne sahip olacaksınız. Smart Service, kullanılmayan cihazları kuruluşunuzun diğer bölümlerine dağıtmanızı sağlamak için hem cihaz kullanımı hem de spesifik uygulama kullanımı hakkında rapor veriyor. Böylece hangi kullanıcıların daha fazla cihaz eğitimine ihtiyaç duyduğunu belirliyor ve finans departmanlarının, mobil yatırımlarda yatırım getirisi hesaplamak için cihazların nasıl kullanıldığını görmesini sağlıyor.

Teknoloji yatırımınızı korur

Ekibinizin çalışmalarına uyacak ve cihazlarınızın yaşam döngüsünü en üst seviyeye çıkaracak ilgili garanti ve aksesuarlara yatırım yaptığınızdan emin olmak için faaliyeti izleyebilirsiniz.

Plansız kesintilerden kaçının

Kesintileri çok daha etkili biçimde öngörün, onlara yönelik önlemler alın ve gerekeni yapın. Sorunları arıza haline dönüşmeden önce çözmek için cihaz sağlığı eğilimlerini gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca, çalışma süresini artırmak ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için performansı düşük olan cihazları erkenden tespit edebilirsiniz ve değiştirebilirsiniz.

Beklenmeyen faturalara son

Verinin yüksek kullanıldığı alanları, zorlu uygulamaları ve yoğun kullanıcıları gerçek zamanlı olarak tespit ederek masrafları öngörebilir ve hoş olmayan sürprizlerden kaçınabilirsiniz.

Masrafları en aza indirin, yatırım getirisini de maksimuma çıkarın.

Smart Essentials, kâr hanenizi artırmak için bakım planlamasından batarya siparişine kadar almanız gereken tüm kararları ve bu kararları ne zaman almanız gerektiğini bilmenizi sağlıyor.

Sizin bilgileriniz. Sizin yolunuz.

Smart Essentials tarafından toplanan bilgileri kendi iş zekası platformlarınıza, Microsoft Excel™ veya kendi geliştirdiğiniz özel uygulamaya çekmek için eksiksiz bir API'lars* paketi bulunuyor.
*API'lar yalnızca Smart Service ile birlikte kullanılabiliyor

Tüm cihazlarınızda kullanılabilir

Farklı cihazlardan oluşan bir envantere mi sahipsiniz? Hiç sorun değil. Smart Essentials yalnızca TOUGHBOOK cihazlarında değil, aynı zamanda herhangi bir Android ve Windows mobil bilgisayarında da kullanılabiliyor.

Smart Battery Monitor

Ekibinizi harekete hazır tutmanın akıllı yolu

Cihazlarınızın bataryalarını günün her saatinde gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz. Batarya sağlığı bozulmaya başladığında sizi otomatik olarak uyarır ve eyleme geçmek için yeterli süre ve kesintiden kaçınmanızı sağlıyor.

 

Şunları izleyebilirsiniz:

 • Batarya varlık ayrıntıları
 • Batarya performansı
 • Cihaz güç kullanımı

 

Böylece şunları yapabilirsiniz:

 • Son kullanıcı batarya ömrü şikayetlerindeki ana sebepleri tespit edebiliyor
 • Batarya kullanımını geliştirebiliyor
 • Bataryalar daha az verimli olmaya başladığında saptayabilirsiniz
BROŞÜRÜ İNDİRİN
Toughbook with Smart essential data on screen
Toughbook with Smart essential data on screen

Smart Devices Monitor

Şimdiye kadarki en akıllı 7/24 gözlemlememiz. Konum, kullanıcı deneyimi (düşmeleri algılama dahil) ve kullanım hakkında kritik bilgiler sağlıyor. TOUGHBOOK ekipmanınızın nerede, ne zaman ve nasıl kullanıldığına dair kesin veriler için geofence (coğrafi konum alanı) çevresine ve cihaz kullanım dışı kalma sürelerine dayalı uyarılar ayarlayabilirsiniz.

BROŞÜRÜ İNDİRİN

 

Ana cihaza özel aşağıdaki ölçümleri izliyor:

 • Varlık ayrıntıları
 • Yeniden başlatma ve düşüşler
 • Kullanım
 • Konum
 • Uyarılar

 

Böylece şunları tespit edebilirsiniz:

 • Kayıp veya çalınmış cihazları
 • Olumsuz kullanıcı deneyimlerini
 • Az kullanılan cihazları

Smart Service

Mobil cihaz varlığınızın süregelen sağlık ve davranışını daha geniş ölçekte toplar, analiz eder, depolar ve raporlandırır. Böylece, potansiyel sorunların yerlerini belirleyebilir, verimliliği artırabilir ve masrafları azaltabilirsiniz.

 

Ölçümler:

 • Cihaz uyarıları
 • Uygulama ayrıntıları, kullanım ve güncelleme
 • Şarj durumuyla ilgili olaylar
 • Veri kullanımı
 • Düşüş etkinlikleri
 • Cihaz yeniden başlatmaları

 

Böylece şunları yapabilirsiniz:

 • Ana sebep analizi gerçekleştirebilirsiniz
 • Tüm varlıkları proaktif olarak izleyebilirsiniz

 

Smart Service satın aldığınızda Smart Device Monitor ve Smart Battery Monitor paketin bir parçası olarak otomatikman dahil edilecektir.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
Toughbook with Smart essential data on screen


We’re offering you a FREE 30-day trial of any one of the three modules. Fill out this form and we’ll have a Panasonic Account Manager contact you to discuss your free trial.

Opt in if you would like to join the Toughtalk Community, through which you’ll hear from us by e-mail/post/phone about our products, services and information we think may be of interest to you†

By submitting this form, you are agreeing with our privacy policy‡